HYDRAULIKA

ELEKTRO, HYDRAULIKA , SERVA , MOTORY , PŘEVODOVKY , RC SOUPRAVY , OSVĚTLENÍ ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
djpaul988
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 12, 2012 1:51 pm

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od djpaul988 »

tak už jsou doma,,zpracovaný to maj docela pěkně a rozebrat se asi opravdu daj pouze jednou,, ještě podniknu jak bude čas nějaký test jestli snesou víc jak 10 bar a uvidíme
Uživatelský avatar
matuskobagrista
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 362
Registrován: pon led 17, 2011 3:53 pm
Bydliště: Brezova pod Bradlom (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od matuskobagrista »

TAK SOM DNES VOLAL Z PÁNOM KAMENÍKOM A O TOM,ŽE BY KONČIL Z HYDRAULIKOU NIČ NEVIE. SÚ TO LEN NEJAKÉ FÁMY. NEMÁ SÍCE MOC ČASU, ALE Z HYDRAULIKOU URČITE NEKONČÍ. :text-woo:
sergio1989
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 13, 2013 8:06 pm

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od sergio1989 »

Nechci zakládat žádné nové téma takže to dám sem. Dnes jsem koupil na vrakáči dva motorky ostřikovačů jeden je Škoda 120 a druhý Škoda Favorit oba dohromady za 50kč. Zajímavé je že ten ze 120 je tak nějak bytelně konstruován a lépe domyšlen. Což se projevilo i při testu zatím co ten z favoritu tlačil max 4 atmosféry tak ten starší dával kolem 9 atmosfér na 11.1 lipolku 2,2 Ah. Zajímavé je že po dosažení maximálního tlaku se pak motorek bud velmi silně pozastavuje nebo se jen cuká a tlak poklesá. Motorek z Favorita se dotlačil na max 4,5 atmosfér a pak už jen klesal a byl slyšet nárůst otáček, takže se kolem zubatých koleček asi vytvořil vzduch a šlo to jakoby ,,naprázdno,,

Mám v plánu vyměnit motorek za střídavý, jen váhám, jaký zvolit výkon a otáčky.
Co vy na to? Nějaké nápady či připomínky ?

Zde přikládám video z testu. Omlouvám se za posunutý zvuk.
http://www.youtube.com/watch?v=-RrqkMe_ ... e=youtu.be
Pepa.cz
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 28, 2013 9:15 pm

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od Pepa.cz »

Po návštěvě jednoho pána asi z tohoto fóra jsem začal, pátrá po takovém to fóru, protože dotyčný pán přinesl do firmy malou pístnici a tvrdil ž e ji má do bagru tak jsem se mu vysmál, že tak mály bagr jsem ještě neviděl pístnici jsme mu opravily. Výrobou o pravou hydrauliky se zabývám asi 20 let ale ta vaše je o pár desítek kilo lehčí a co se týče nároků na tlak jednoduší. Tak před vámi smekám je to krása, co stavíte Pepa.cz Příbram.
sergio1989
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 13, 2013 8:06 pm

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od sergio1989 »

Ahoj, tak po prozkoumáni obou čerpadel ostřikovačů a rozmyšlením jak je upravit pro střídavý motor jsem se rozhodl postavit vlastní. Konstrukci a nápad jsem okoukal tady na foru za což jsem vděčen. Doma nemám žádné super dílenské vybavení takže jsem to vyrobil za pomoci stojanové vrtačky, brusky, přímé frézky a digitální ,,šupléry,,. Co se materiálu týče požil jsem co dům dal, jednotlivé segmenty jsou z nějakého pásového železa šířky 4cm tloušťky +/- 4mm a zubatých koleček z jednoho z motorku. Čerpadlo dává na 50%výkonu motoru 1 Mpa bohužel nevím kolik dává na plný výkon protože se mi pak rozpojují hadičky a ani samotný tlakoměr více neumí naměřit. Absence frézky nebo nějaké přesné brusky způsobila že segmenty k sobě úplně nedoléhají a tak to trochu prosakuje ve spárách. Co mě mrzí víc je, že to prosakuje kolem hřídele. Uvnitř je na hřídeli malý o-kroužek zahloubený do posledního segmentu, ale nevím proč to netěsní. Kapaní oleje vyřeším umístěním čerpadla pod víko od nádoby na olej takže, se bude stále vracet. Zde nějaké fotky a video, http://sergio1989.rajce.idnes.cz/cerpadlo#
Pokud někdo bude mít zájem poskytnu seznam materiálu a udělám výkres ve Sketch apu.
Uživatelský avatar
kyberbob
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1076
Registrován: ned pro 19, 2010 12:17 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od kyberbob »

To je dost povedený čerpadlo :clap:
Nevíte si rady s osvětlováním modelu? Poradíme Vám!
Navštivte web http://www.elpromo.eu
Galerie elektro projektů: http://rc-garage.rajce.idnes.cz/EPM/
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od darbujanek666 »

Skvělá práce.Pro utěsnění hřídele je lepší X kroužek,nebo pokud je místo,tak gufero.Mezi ty segmenty by možná pomohlo papírové těsnění, i obyčejný papír někdy stačí.
Z čeho máš ty ozubené kolečka?
Claas Atles 936RZ
sergio1989
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 13, 2013 8:06 pm

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od sergio1989 »

Dárcem koleček je motorek ostřikovačů Škoda Favorit na vrakáči cena 25 kč (dokonce byl i funkční) :-) tady na foru je pan co tu uvedl vlastní rozvaděče a písty , od něj mám i konstrukci tohoto čerpadýlka. Na fotce jsem si všiml takové modré manžety, nebo jak se to jmenuje, kterým těsní ústí pístnice a pístu. Zajímalo by mě, kde se to dá sehnat nebo jak se to vůbec odborně jmenuje v tomto se moc neorientuji. Děkuji za chválu a rady. PS už to mám skoro nakreslené, pak to hodím ke stažení.

Oprava :roll: čerpadlo je už nakreslené v programu Google SketchUp z tohoto programu to jde prý převést na CAD formát a tudíž si to někdo muže nechat vyrobit. Pokud má někdo zájem zašlu, je tam už i nahrubo na kreslený bagřík co se pokusím postavit.
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od Michal Boček »

Poměrně zajímavý a odborný článek Ing. Michala Černého o hydraulice od Magomu:
http://robodoupe.cz/2015/hydraulika-od- ... magom-hrc/
Zájemce nebo vlastníky by mohla zajímat hlavně část o účinnosti čerpadla - originální nevhodné řešení spravilo přidání převodovky a vzrostla účinnost a klesl odběr, víc v článku.
bocektransport.cz
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od Piponek »

chtěl bych podotknout že bych s tou téměř odvzdušněnou nádrží nebyl tak hrrrr, v obvodu je opravdu konstantní objem oleje ale nikoliv v nádrži!!!!
max rozdíl v nádrži je roven rozdílu objemu vyjetých pístnic na max o proti zajetému stavu všech pístnic, a to v poměru mini nádržky nemusí být, vždy tak málo...
jinak za mě je smutný pustit do světa špatně navržené čerpadlo nebo špatně navržený pohon, časem to určitě vychytaj...
Uživatelský avatar
matuskobagrista
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 362
Registrován: pon led 17, 2011 3:53 pm
Bydliště: Brezova pod Bradlom (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od matuskobagrista »

Tie krúžky ako to volaš sú odborne U-manžety.
www.gufero.cz
Obludy od KOMATSU v mierke 1:14
sergio1989
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 13, 2013 8:06 pm

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od sergio1989 »

Zdravím po par letech se vracím k myšlenkám na hydrauliku. Jednak mám potřebu něco tvořit a druhak mám kamaráda co si koupil cnc frezku. Po několika hodinách na sketchup a google mám připravený rozvadeč, ale mám otázky.

1. Je o hydrauliku ještě mezi modeláři zájem, nebo si ji je už schopen skoro každy postavit sám ?
2. Chtěli by jste modulární systém ? tzn. Každá funkce na jednom rozvadeci s možnosti kdykoliv jednoduše přidat další funkce do systému, nebo aby každy modul byl už na zacatku definován počtem funkci? Tzn objednáte si 3 funkce a vyrobí se rozvadeč o 3 funkci bez možnosti jednoduchého domontovani další funkce.
3. Jakou cenu by jste byli ochotni zaplatit za jednu hydraulickou funkci ? Myšleno rozvadeč. Nejlevnější na internetu jsem našel 1630 Kč za jednu funkci rozvaděče + DPH (pokud by jste tedy nevěděli o způsobu jak z toho neplatit DPH )
4. Pokud už tady někdo tuto práci děla tak kdo a za kolik ? Nechci nikomu lézt do zelí, nebo kazit cenu.
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od Piponek »

jen dělej levnějc jedině dobře o tom je trh já když už se rozhodnu že to někomu zbastlim tak jedna funkce 2000,- přepoušták taktéž 2000,-
válec 1500,- a víc a čerpadlo umím také a hodně malé, ale spíš doporučuju konkretní motor a konkretní čerpadlo od výrobce
sem zvědavej jak si s tim poradíš drzim palce chvíli me trvalo než sem to vyvinul spolehlivé a funkční na valci nic neni ale ten rozvaděč :D a teprv čerpadlo
krom toho většinou je berou lidi od magom hrc kde sekce(funkce) vyjde cirka na 1000
viewtopic.php?f=187&t=20992
jinak ruce mě nikdo netrhá (to k té poptávce)
PS krom pana kamenika nevim o nikom ze by si ji uměl udělat
Přílohy
20160319_124943_resized.jpg
20160309_190817_resized.jpg
sergio1989
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 13, 2013 8:06 pm

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od sergio1989 »

Hmmm tak ta cena je OK, to by se i vyplatilo se tím zabývat. Vím že rozvadeč není jednoduchý konec konců než jsem odladil ten první dalo to zabrat a ještě ktomu to nebylo ono co se rozměru tyče. Teď jsem chtěl zkusit jinou koncepci. Musím uznat, že obdivuji jak jsi to dokázal udělat tak malinke takovou koncepci jsem nikde nepotkal. Vlastní konstrukce ?
Uživatelský avatar
vincent
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: pát dub 06, 2012 12:42 am
Bydliště: havlíčkuv brod

Re: HYDRAULIKA

Příspěvek od vincent »

já zase mám možnost si to nechat vyrobit pro vlastní model celkem zadarmo, ale nemám potřebné výkresy a buňky si to navrhnout sám. proto jsem i ochoten za výkresy zaplatit, tak pokud se chce někdo podělit, pište
Odpovědět

Zpět na „STAVBA MODELŮ“