Teleskopický píst

ELEKTRO, HYDRAULIKA , SERVA , MOTORY , PŘEVODOVKY , RC SOUPRAVY , OSVĚTLENÍ ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
RC TRUCK Koutník
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 11, 2011 8:16 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Teleskopický píst

Příspěvek od RC TRUCK Koutník »

Jelikož je mnoho dotazů na tento píst, zakládám mu vlastní téma. Odkaz na shop, http://www.rigidrc.com/shop/hydraulic-a ... -head.html . Jelikož chci třístranný sklápěč, tak jsem zariskoval a koupil tuhle čínu. Zajímalo mě, jak je udělaný a jestli by se dal okopírovat. Takže každý díl je soustružen z jednoho kusu, žádné trubičky. Těsnění O kroužky. Nelíbí se mi ale, jak málo se vysouvá. Délka zasunutého je 4,5 cm ale první díl se vysune jen 2,2 cm a další vždy o 3 mm méně. Jde ztuha, váha korby by jej nikdy nezatlačila zpět ale stačí otočit chod čerpadla a zajede poměrně rychle. https://www.youtube.com/watch?v=8RZkXRIWexM
Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a hned máš 2 dny volna na to hrát si s autíčky.
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Teleskopický píst

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Dělat to z jednoho kusu mi přijde pracné, já jsem dělal každou část z trubky a kroužku s těsněním. Ale nějak mě ta výroba nenadchla, když to někdo umí udělat, je lepší to koupit. U prvního videa je funkčnost vidět až na konci. Ta vratná gumička je tam z toho důvodu, že se korba v maximálním vyklopení dostane do úhlu, kdy už není schopna se vrátit vlastní vahou.


Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický píst

Příspěvek od Michal Boček »

A co těsnost, resp. únik oleje kolem gumiček - těsní to i pod zátěží?
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
RC TRUCK Koutník
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 11, 2011 8:16 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický píst

Příspěvek od RC TRUCK Koutník »

Jak už to u číňanů bývá, hned u nového jsem musel vyměnit jeden O kroužek, nějak ho skřípli při montáži. Na to je dobré, že je snadno rozebíratelný. Jinak zátěžový test jsem provedl s desetikilovou činkou, těsní dobře, otázka je za jak dlouho se vychodí.
Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a hned máš 2 dny volna na to hrát si s autíčky.
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický píst

Příspěvek od Michal Boček »

Oživuju staré téma - Pavle máš ten píst proměřený když jsi ho měl rozebraný? Potřeboval bych nižší, a tak váhám jestli ho vyrábět, koupit a napasovat, a nebo koupit a třeba vyhodit jeden článek.
Jak funguje po několik letech provozu?
bocektransport.cz
rctruckkoutnik
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 06, 2011 10:28 pm

Re: Teleskopický píst

Příspěvek od rctruckkoutnik »

Míry nemám, vyrobit by určitě šel ale jestli se to vyplatí, když se nechá koupit za 2 600. Zkrátit taky půjde nebo jen každý článek vypodložit aby se nevysouval úplně. Taky už je jich na trhu víc druhů, třeba seženeš kratší. Po čtyřech letech provozu maká stále dobře, jen jednou jsem měnil O kroužky. https://www.rc-modelshop.cz/p/a1-14-hyd ... vany-lesu/
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický píst

Příspěvek od Michal Boček »

Dík za info, vidím to asi na koupi a úpravu.
bocektransport.cz
Odpovědět

Zpět na „STAVBA MODELŮ“