HYDRAULIKA sklápění

ELEKTRO, HYDRAULIKA , SERVA , MOTORY , PŘEVODOVKY , RC SOUPRAVY , OSVĚTLENÍ ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Vojtiš »

Zdravím kolegy modeláře, doufám že nebude vadit že vstupuji do tohoto vlákna, ale nechce se mě zakládat nové ohledně hydrauliky a teďka k věci. Jelikož mám mechanické sklápění na náklaďáku a je nedostačující, tak uvažuji o hydraulice, přemýšlim nad hydraulikou Magom HRC a nevím co všechno budu potřebovat. Spíš potřebuji poradit když koupím tohle čerpadlo:http://www.magomhrc.com/en/120-brushles ... thout-tank a udělám si svou nádrž na olej, bude to fungovat? Dále budo asi potřebovat hydraulický válec, budu potřebovat i jednocestný rozvaděč? omlouvám se možná za hloupé otázky, ale v tomhle jsem úplnej lajk. Předem děkiji za každou odpověď Vojta.
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Fungovat by to mělo, rozvaděč na sklápěčku nepotřebuješ a budeš potřebovat teleskopický píst.
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Vojtiš »

Pepo chci udělat vlastní projekt a použít tento hydraulický válec http://www.magomhrc.com/en/hydraulic-cy ... mm-m3.html a na to asi bude potřeba ten rozvaděč, nebo né? bez něj ta pístnice by padala vahou korby? a já ji chci ovládat tam i zpět.
Uživatelský avatar
RC TRUCK Koutník
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 11, 2011 8:16 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od RC TRUCK Koutník »

Pokud chceš použít dvoučinný píst, potřebuješ rozvaděč. Ten je ale na sklápění korby krátký, musel bys použít nějakou páku. Pokud použiješ teleskopický píst, rozvaděč nepotřebuješ, čerpadlo na jednu stranu tlačí, píst se vysouvá, na druhou, podtlakem a váhou korby, zasouvá. https://www.youtube.com/watch?v=8RZkXRIWexM
Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a hned máš 2 dny volna na to hrát si s autíčky.
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Vojtiš »

Chci použít dvoučinný píst zhruba 60 mm dlouhý a 15 mm průměr, nádržku na olej chci udělat vlastní, ale nevím jakej správnej objem by měla mít. Jestli stejný objem jak se prodávají nádržky připevněné přímo u čerpadla zhruba cca 35 ml nebo stačí míň, když vezmu vpotaz že je tam jeden píst.
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Michal Boček »

To bude na to tvoje přepákované rychlosklápění? Nešlo by to udělat i s jednočiným pístem a pružinou? Vypadne ti rozvaděč a máš jednodušší ovládání, míň spojů, zabere to míň místa ...
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Vojtiš »

Michale asi by to šlo, ale já to chci udělat tak jak to je u skutečného sklápění, neboj ja to tam nějak našlapu, už to mám rozvrhlé, akorát mám pořad strach aby to bylo dostatečně silné s tím jedním pístem.
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Objem nádrže musí odpovídat objemu toho válce a hadic + rezervu aby se čerpadlo nezavzdušnilo. Respektive, když je čerpadlo mimo nádrž, tak aby sací hrdlo zůstalo i po naplnění válce ponořené v oleji.
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Vojtiš »

Aha Pepo a to je to co potřebuji vědět, každou podstatnou věc páč já o hydraulice nevím níc, ale vše si zapamatuji, tu nádrž na olej plánuji udělat za kabinu, takže potom bude zhruba ve stejné úrovni jako pístnice a čerpadlo bude dole někde jak je nádrž, tak nějak by to snad mohlo fungovat, doufám.
MiriMiri
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 220
Registrován: čtv pro 22, 2016 9:24 am
Bydliště: Chodská Lhota - Štefle

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od MiriMiri »

Ja se chci zeptat na teleskopický píst, četl jsemže moc netěsní a špatně jdou dolu při sklápění. Když tak to smažte
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Nevím jak ty sériové, ale vyrobit teleskopický píst tak, aby šel lehce dolů a přitom i těsnil je dost těžké. Pokud se těsnění udělá natěsno, tak opravdu píst nechce jít zpět jenom podtlakem od čerpadla a nepomůže mu většinou ani zvedlá korba. Ta by musela vážit aspoň tolik, jako když je naložená.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od honza 1960 »

Vím o jednom modeláři od nás z Přerova,který ten teleskopický píst má v osmikole,ale on sem moc nechodí,tak ti moc k tomu neřekne..Ale jestli sem vleze,tak ti o tom pístu něco napíše,co a jak..
MiriMiri
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 220
Registrován: čtv pro 22, 2016 9:24 am
Bydliště: Chodská Lhota - Štefle

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od MiriMiri »

chlapáci děkuji už jsem to vyřešil s dvorním mechanikem Devidem
Uživatelský avatar
RC TRUCK Koutník
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 11, 2011 8:16 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od RC TRUCK Koutník »

Já s vracením prázdné korby nemám problém, otočím chod čerpadla a píst se zasouvá se podtlakem. Jde to pomaleji jak nahoru ale je to v normě.
Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a hned máš 2 dny volna na to hrát si s autíčky.
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: HYDRAULIKA sklápění

Příspěvek od Vojtiš »

Dopadlo to takto, od páté vteřiny: https://www.youtube.com/watch?v=MUR8yyGgKDY
Odpovědět

Zpět na „STAVBA MODELŮ“