Hmotnost plného kontejneru ?

ELEKTRO, HYDRAULIKA , SERVA , MOTORY , PŘEVODOVKY , RC SOUPRAVY , OSVĚTLENÍ ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Hmotnost plného kontejneru ?

Příspěvek od Honzass »

Zdravím chlapi,
Mám dotaz převážně na majitele háčkových verzí aut, kteří natahují kontejnery.
Kolik vám váží plný kontejner pro vyklápění ? Mám problém s cca 4 cm zvednout zatížený háček, jak mu pomůžu, zbytek chodu chodí krásně.
Mám přímo na háčku 3 kg kulatinu a má to popisovaný problém.
Tady je video chodu prázdného háčku, co jsem dnes zkoušel, zatížený jsem nenatáčel.
https://youtu.be/v1mQE58xFh0
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Hmotnost plného kontejneru ?

Příspěvek od Bořík »

Problém je v geometrii. Osa otáčení celého ramena s hákem je moc vysoko, takže páka od hydrauliky je v obou krajních polohách hodně krátká a tak musí na začátku a na konci dráhy překonávat hodně velkou sílu ( několikanásobně větší, než uprostřed dráhy ).
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnost plného kontejneru ?

Příspěvek od Honzass »

Jj, vím kde je problém, není to ani tak o ose otáčení, ale o úhlu pístnic, potřeboval bych jít s pítnicema do většího úhlu, stejný problém je při vyklopení, taky to má problém prvních pár cm to zvednout.. Toho jsem se bál. Když vidím jak je to v reálu, divím se, že jim to funguje, snažil jsem se to udělat přesně v měřítku. S ohledem na výšku jeklu, osa je nejníž, co může být a pístnice co nejvýš, budu muset předělat servo uzávěrky diferáků, přesně je pod uchycením pístnic na rámu a pístnice se znažit co nejvíc dostat dolů. s ohledem na rozměry to bude ale ořech.
Servisuju mašiny samochodné zametáky, co když smete první bordel po zimě, posyp. materiál dr´t a má toho moc, taky musí šofér ručně pomoci, pak přes léto je to OK už to tak těžke není. Je to ten samý případ, blbě usazené pístnice. Proto se ptám, kolik mají chlapi naloženo v kontejneru, kolik zvedají.
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnost plného kontejneru ?

Příspěvek od Michal Boček »

Modely kontejnerovek tam mají ještě nemaketový třetí píst ve svislé poloze zapojený paralelně k těm dvoum. Ten ti zdvihne první centimetry a pak už to zvládnou ty dva. Při natahování by to měly zvládnout ty dva.
Kolik je v konťáku záleží na jeho velikosti - změř si rozměry, z toho objem, vynásob mokrým štěrkem což je nejtěžší co se nakládá (1700kg/m3) a víš kolik by to mělo zvládnout. Třeba Michal zkoušel ve Strážnici natahovat Laďův nakladač, která má dvanáct kilo, ale to je už extrém.
bocektransport.cz
waldas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte pro 11, 2018 9:45 am

Re: Hmotnost plného kontejneru ?

Příspěvek od waldas »

Tatra 815-7 ma ten pomocny piest normalne, pre tazke kontajnery (neda sa mi sem vlozit foto, stale ma problemy s pixelmi a velkostou). Pomaha to dost. Staci len prizdvihnut a potom to hlavne piesty, cez vacsiu paku, normalne zdvihnu.
Odpovědět

Zpět na „STAVBA MODELŮ“