Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

ELEKTRO, HYDRAULIKA , SERVA , MOTORY , PŘEVODOVKY , RC SOUPRAVY , OSVĚTLENÍ ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Honzass »

Chlapi pro mnohé blbá otázka, ale snad se tu v budoucnu najde další začátečník, kterému odpověď taky pomůže.... pokud mám dva a více regulátorů v autě / pojezd + hydraul. čerpadlo + ... / odpojit od jednoho, příp. ostatních napětí / + / na přijímač, aby nešlo 2x napájení přijímače z obou reglů?
Děkuju všem za trpělivost a rady, se strojařinou si nějak poradím, ale RC elektrika je pořád pro mě ještě nějak ,,složitá,,
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Kejhak »

Ano. Nech přijímač napájet tím reglem, kterej má nejsilnější BEC. Tzn min 3A. Od ostatních odpoj +. Pokud mají všechny regly slabej BEC, tak potom použít externí a + odpojit na všech reglech. Už to tu bylo taky probíráno, takže nevěřím tomu, že by další začátečník trochu hledal, ale položí stejnej dotaz. :lol:
Mimochodem, o pár témat níž, jsi slíbil nějaký poznatky z chodu nápravy od Magomu. Jsou nějaký?
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Honzass »

Omlouvám se.... :oops: :text-imsorry:

Ohledně Magomu...jak bylo v plánu nápravu / nápravy použít...tak ve finále jsem kompletně přešel na zn.LESU a pro háček jsem použil všechny nápravy + další komponenty této značky. Tak přední náprava + rám odešla dalšímu modeláři, který si ji koupil.
Naposledy upravil(a) Honzass dne ned bře 03, 2019 8:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Kejhak »

Za co???
Naposledy upravil(a) Kejhak dne ned bře 03, 2019 8:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Honzass »

Kejhak píše:Za co???
Že jsem nehledal a ptal se....

K nápravě, co jsem mohl, když jsem měl, udělal jsem, že jsem ji rozebral, nafotil......pro info dalším , jinak říkám, šla k dalšímu modeláři.
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Kejhak »

Nemáš proč se omlouvat. K dotazu na regly jsem dal chechtací smajlík. To nebyla výtka, jen konstatování. Z toho si nedělej hlavu.
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Honzass »

Kejháčku, prosím Tě, pokud mám oba regulátory po 2A, tak ty 2A jsou málo? Píšeš použít 3A, říkám, v té elektrice se tak nevyznám....
Toto mám : https://www.aliexpress.com/item/Hot-5V- ... st=ae803_4 takže vyrušit napětí z regulátoru a použít pro napájení přijímače toto?
Naposledy upravil(a) Honzass dne ned bře 03, 2019 8:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Kejhak »

Záleží na tom, co všechno tím chceš napájet. Pokud jen ty regly, přijímač, nějakou tu LEDku a jedno servo na zatáčení, tak je to tak na hraně. Trochu se rozepiš, co máš v úmyslu.
A ten UBEC, tak něco takovýho, ale psal jsem 3A minimum. Fakt záleží na tom, co vše to bude napájet. Servo v tahu, Ti vezme amperu, jako nic.
Naposledy upravil(a) Kejhak dne ned bře 03, 2019 8:39 pm, celkem upraveno 2 x.
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Honzass »

Hmmm..odkaz výš píšu, že mám ještě ten 3A BEC...ale rozepíšu se... 2x regulátor, přijímač, servo zatáčení, servo řazení, servo uzávěrka dif. ,pak 1 servo pro háček a 1 pro tlamu vzadu, LED osvětlení standart...asi toť vše

edit: Nechám si poradit.

edit: Tak myslíš, že raději posílit, našel jsem toto, to by mohla být i rezerva, ne?
https://www.aliexpress.com/item/HENGE-8 ... st=ae803_4

Já jsem strojař vyřeším co jak ofrézovat, vysoustružit, ale problematika spotřeby proudů...to je na mě moc, to si nechám poradit.
Děkuji
Naposledy upravil(a) Honzass dne ned bře 03, 2019 8:54 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Kejhak »

Tak nějak se držím pravidla, že co servo, to ampera. Tedy za předpokladu, ze se pohybujou vsechny na ráz. To se zas tak často nestává, ale rezerva výkonu není na škodu. Příklad, budeš napájet regly, přijímač, osvětlení, majáky. Do toho budeš couvat, zatáčet a vezmeš za háček, protože je vysoko a BEC Ti vypne, protože překročíš jeho zatížitelnost. To v tom lepším případě, pokud má BEC proudovou ochranu. V tom horším ji nemá a spálíš ho. Další příklad, pojedeš v terénu a zapneš uzávěrky, servo bude tahat za lanko, dokud uzávěrka nezapadne, tím je pořád v tahu a hodně "žere". Do toho zatočíš a situace je stejná, jak jsem psal vejš. Těch situací může nastat několik, kdy vezmeš za dvě, tři funkce a BEC přetížíš.
Řešení může být, rozdělit napájení. Něco z BECu reglu a něco z externího UBECu.
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Honzass »

Né, tak to koupím ten silnější 8A BEC a bude snad klid, mě nenapadlo, že to takto funguje co se týče spotřeby.
Já sestrojuji po strojařské stránce, ale říkám, elektrika.... to si nechám poradit.
Jo Kejháčku, vidíš, ještě jsem zapoměl.... čerpadlo hydrauliky, to ano to jede přes regl, ale mám ještě 2 serva na ovládání hydrauliky ramen... tak ten silnější BEC se hodí.
Naposledy upravil(a) Honzass dne ned bře 03, 2019 10:58 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Kejhak »

Jo, tím 8A, už utáhneš fakt všechno. :D
Psal jsem to hodně zevrubně, pro snazší vstřebání. Nemá cenu Tě, a i jiné, kteří řeší podobnej problém, zatěžovat přesnými odběry a miliAmpery. Bez urážky prosím. Fakt stačí vycházet z toho, že co servo, to ampera, podle toho, kolik jich bude běhat ve stejnou chvíli a budeš mít dostatek proudu i na ostatní věci.
Možná nějakej elektronik se mnou nebude souhlasit, ale já elektronik nejsem, pouze zkušenosti z provozu a selskej rozum. :lol:
Naposledy upravil(a) Kejhak dne ned bře 03, 2019 9:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 2 a více regulátorů na 1 přijímač

Příspěvek od Honzass »

Jako laika který jede v jiném oboru fakt nenapadne toto, co jsi rozepsal spotřeby v A .... to klobouček a děkuji
Odpovědět

Zpět na „STAVBA MODELŮ“