RC CAT 390F L 1:8

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

tomhla
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 11, 2021 8:55 pm

RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od tomhla »

Ahoj všem,

Už jsem to zde psal do jednoho vlákna,ale kluci sháním nějaké podklady, výkresy nebo plány na stavbu rc bagru v měřítku nejlépe 1:8. O měřítko tak nejde,to se dá vždycky přepočítat, potřebuju se jen o něco opřít a z něčeho vycházet.. já jsem jinak zaměřený na rc tanky, momentálně už jen ladim mouchy na tanku kingtiger v měřítku 1:4.vaha tohoto stroje je cca 350kg.
Při stavbě tohoto modelu jsem vycházel s plastikového modelu 1:35 a vše jsem přepočítával na dané měřítko.no a poslední dobou mě fascinuje hydraulika,tak bych si chtěl něco postavit + třeba i dumper...
Tak kluci prosím poraďte, děkuji
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od Bořík »

King Tiger 1:4, váha 350 kg .... to už ani není RC, ale na přímé lidské ovládání, ne ?
Jsou nějaké fotky nebo video ? Moc bych to rád viděl. Tisknu ho teď 1:10.
tomhla
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 11, 2021 8:55 pm

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od tomhla »

Až budu dopoledne u PC něco jsem hodím...je to klasické RC!! jsme asi tři v ČR s tímto měřítkem... dělal jsem to dva roky..
Mira RC
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: ned čer 30, 2019 5:33 pm

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od Mira RC »

Předvést s tím souboj znamená jet na tankodrom co
Co ladujes do děla? 1:4, tzn nějaká .22 :mrgreen:
tomhla
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 11, 2021 8:55 pm

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od tomhla »

no je to jak píšeš , zhruba 22 mm vychází průměr dělá a je to silnostěnná hliníková trubka skládaná s vícero segmentů ... střelbu budu mít v podobě plynové pistole a do toho akustické silné náboje :wink: :wink:
samozřejmě bude i funkční zákluz děla. momentálně se peru se zatáčením ...ono otočit skoro 4 metráky dá zabrat .. a otočit se na pěkné zahradě s krásně upraveným trávníkem už jde docela vidět ...
tomhla
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 11, 2021 8:55 pm

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od tomhla »

ObrázekObrázek
tomhla
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 11, 2021 8:55 pm

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od tomhla »

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
tomhla
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 11, 2021 8:55 pm

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od tomhla »

ale to je z jiného soudku pánové .... toto vlákno je bagr a já bych poprosil o rady ;) ;)
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od Bořík »

Máš pravdu, jde sice o bagr, ale těch je plná pr ...řiť. Ale něco takového je vidět jednou za život.
Prostě nádhera !! Dát to dokupy je otázka několika let a obrovského množství konstrukčních řešení. Protože rozpohybovat takového mazlíka je už hodně náročné.
Tady je dvojče, dokonce jednovaječné ( se stejným číslem, ve stejném měřítku, akorát o 100 kg lehčí ): http://www.mark-1-tank.co.uk/jpgs/1-4-k ... -3226b.jpg
tomhla
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 11, 2021 8:55 pm

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od tomhla »

Ano Marka znám, občas si píšeme a kupoval jsem od něho pár článků pásu aby mi je následně u nás odlili... mojí oblíbenou slévárnu jsem přemlouval asi rok, ale jsou to borci a odlili mi 220 článků.. jenom pásy váží asi 90kg
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od darbujanek666 »

Zkusil bych kontaktovat přímo tohoto modeláře, třeba ti podklady pošle.
https://m.youtube.com/watch?v=A6FxQb206Co
Claas Atles 936RZ
tomhla
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 11, 2021 8:55 pm

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od tomhla »

no tak přesně tady toho modeláře z třetí říše jsem oslovil .... už jenom že odepsal bych takový malý zázrak a u nich to možná funguje trošku jinak, ale když jsem ho poprosil o rady nebo že bych koupil nějaké výkresy nebo plány tak mi odepsal že to vlastně stavěl několik let a všechno si to maloval a výkresy má v autocadu a za symbolických 10.000 Eur mi je prodá ... proto pátrám raději u nás, protože předpokládám že čeští modeláři si ještě dokáží pomoci a vyjít vstříc.... snad se nepletu :wink: :wink: :wink:
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od darbujanek666 »

Tak to čumím,to je skromnej chlapec. 😀 Něco se dá odkoukat z těch jeho videí a ten výkres budeš muset teda asi zvládnout sám. 😆 Nebo ještě zkusit dýlera Cat, třeba by oni pomohli.
Claas Atles 936RZ
tomhla
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 11, 2021 8:55 pm

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od tomhla »

taky už jsem je oslovil... to víš já už jsem rozhodil sítě .... společnost CAT pro ČR mi poslala akorát produktový list na kterým není skoro nic ... moc se toho nedá použít.... přemýšlel jsem i koupit něco z číny nějakou stavebnici v rozsypu a pak to všechno zvětšit a vyrobit noooo ...jinak nevim a hlavně nevim jak to mají do detailu propracovaný , asi nic moc cooo ???
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: RC CAT 390F L 1:8

Příspěvek od darbujanek666 »

Já taky nejsu žádný odborník, bagr sem stavěl před deseti lety a doteď není ani z půlky hotový. 😆Asi ti opravdu nezbyde jiná cesta, než si to sám nakreslit. Takhle velkých modelů zrovna moc nejezdí.
Claas Atles 936RZ
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“