Volvo A60 Bruder

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc

Re: Volvo A60 Bruder

Příspěvek od honza 1960 » ned dub 28, 2019 9:04 pm

Kluci,at je to,jak je to,servonaut,nebo regl,já si myslím,že co tam mám ted ten regl,tak je výborný..Brzda perfektní,jízda také..A je to 60A,tak su klidný..Sílu to má,do motorků,jde také dost proudu,protože to vidím na nápravách,jak se chovají,tak,už nic neřeším..Ted jen,jezdit a sklápět.. :D
Romčooo,já tam mám krásný všechny světla i zadní,svítí to,jako čert a také funkční maják..Já jsem pořádně vybavený..Neboj.. :D

Roman_rc.pilot
Píšu hodně
Píšu hodně

Příspěvek od Roman_rc.pilot » ned dub 28, 2019 9:09 pm

Tak to zhodnotim, az uvidim :P Vis, ze na to ja jsem pes :D
John Deere 9620RX
Joskin Trans-Space 7500/25BC 150
Kuhn Discover XL
"Hlavně Tě to musí bavit"

darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra

Příspěvek od darbujanek666 » ned dub 28, 2019 9:29 pm

Milane zvládal by to úplně normálně, toho dempra nemůžeš dostat do pozice kdy bys zastavil všech šest motorů,dovolím si říct že nezastavíš ani jeden,ale jak psal Honza,už je to jedno,funguje to skvěle i s tím jeho regulátorem. A už bych tuto debatu ukončil,protože mě tyhle coby kdyby debaty a rady typu dej tam šest regulátorů začínají pěkně s..t. Funguje to skvěle. Nazdar.
Claas Atles 936RZ

honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc

Příspěvek od honza 1960 » ned dub 28, 2019 9:34 pm

Ale Jirko,nech je diskutovat..Až budeš stavět druhýho,třetího dempra,tak ti ta jejich diskuze bude i užitečná..Na mým ses vyučil,druhý a třetí dempr,už bude pro tebe malina.. :D

Bořík
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník

Příspěvek od Bořík » pon dub 29, 2019 7:58 am

Motory jsou opravdu hodně slabé, mohly by být minimálně 5x silnější ( podle toho odběru ). Ale nejdůležitější je, jestli to teď dobře jezdí a má to dostatečnou sílu. S těmi motory by to ten Servonaut zvládnul naprosto v pohodě.

honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc

Příspěvek od honza 1960 » pon dub 29, 2019 9:55 am

Který motory myslíš,že jsou slabé..Ty číny,co jsem tam před tím,kde se to před kopcem zastavilo a,nebo tyto Crafty RB35 od Conrada,které mají sílu a jedou krásně??..Já si myslím,že tyto motory,co tam ted mám,jsou TOP..A servonaut,už mě netrápí,at si ho Milan užije.. :wink:

Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc

Příspěvek od Milan3528 » pon dub 29, 2019 12:38 pm

Milan ti jej vezme do Kounic a bude mít od tebe pokoj.Jednou něco prodáš a pak to chceš zpět.Nemám zapotřebí takové kecy.

Bořík
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník

Příspěvek od Bořík » pon dub 29, 2019 3:50 pm

Motory jsou slabé oba typy - přece jenom by to chtělo ten blokační proud kolem 8-10A. Hlavně z toho důvodu, že by motory měly vyšší účinnost a nemusely by dlouho pracovat v nepříznivých podmínkách ( = zahřívají se, účinnost klesá pod 50% ) a v takovém případě se hodně energie doslova protopí. Ale pokud to na jízdu stačí a model zvládne i těžší terén, je to dobré a stačí to. Píše se, že motor ( klasická plechovka, stejnosměrná ) má nejlepší účinnost při cca 80-85% otáček bez zatížení. Tzn., že i podle poslechu by se motoru měly otáčky snížit jen nepatrně. Pak by to bylo optimální.
Znám to hlavně z lodiček - dost modelářů má motory slabší, než by bylo potřeba. A bohužel také dost z nich zná jen dvě polohy plynové páky - buď nula a nebo maximum. A pak po jízdě si spálí prsty, když šáhnou na motor. Tak se to řeší vodním chlazením - což sice pomůže životmosti motoru ( tak moc se nestačí zařát a magnety se vysokou teplotou neodmagnetují ), ale má to pořád velký a hlavně zbytečný vliv na čerpání energie z baterky - v podstatě polovina toho, co se do baterky dostane, skončí jako ohřev vody pro rybičky. Jim to asi nevadí, ale je to zbytečně ztracená energie.
Je jasné, že někdy to z různých důvodů prostě nejde jinak zařídit ( rozměry, váha, cena jiného typu motoru, atd. ), ale pokud to jde, je lepší dát silnější motor.

honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc

Příspěvek od honza 1960 » pon dub 29, 2019 4:08 pm

Tak dobrá Boříku,když si myslíš,že tyto Modelcrafty RB35,(mimochodem většina modelářů je chválí a také je ve svých modelech požívají),tak mě pošli odkaz na některé motorky,které by tam podle tebe,byly ty nejlepší a nejsilnější a TY by sis je koupil hypoteticky,do svýho dempra..Nechám si poradit..Beru každou radu.. :wink:

Milane,co tady se mnou nacvičuješ za spartakiádu..??..Já,už ti na toho servoša kašlu..Už jsem ti ho jednou prodal,tak si ho namontuj do toho svýho traktora,co jsi koupil..Bože,co furt řešíš za blbosti.. :evil:..Já,už tam mám výborný regl a jsem spokojený.. :wink:

Bořík
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník

Příspěvek od Bořík » pon dub 29, 2019 5:43 pm

Já jsem Honzo nikde nepsal, že tyto motory jsou špatné nebo nevyhovující - jen to, že by byly vhodnější silnější. Neznám rozměry, podle kterých by se daly vybrat jiné motory a ani nevím, jestli by se daly najít jiné, vhodnější. Možná ano, možná ne. Byla by možnost jít také do střídavých motorů, ale to je zase úplně o jiných penězích, protože tam musí mít každý motor svůj regulátor. Na druhé straně by zase možná stačily jednodušší převodovky, protože ty střídavé motory se dají sehnat s podstatně nižšími otáčkami.
Kdybych já měl toto Volvo, poháněl bych jej ( nejspíš ) třemi motory se třemi nápravami s diferenciály. Ale to je jen idea, protože opět neznám rozměry a nevím, jak je to s místem. Jen bych vycházel z toho, že toto řešení by bylo technicky vhodné, ale rozhodně nemusí být nejlepší.
Kdybych neměl rozestavěných tolik lodí, tak bych si to Volvo možná také pořídil, protože ze všech stavebních strojů se mi líbí nejvíc.

Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc

Příspěvek od Milan3528 » pon dub 29, 2019 6:21 pm

A co nacvičuješ ty ? Ty jsi o tom začal ,tak nedělej Zagorku.

honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc

Příspěvek od honza 1960 » pon dub 29, 2019 6:31 pm

Dobře,nacháme to,už tak být,jak to mám ted..Já jsem spokojený,protože ty Crafty mají sílu,jak sviňa,ted to doma honím,kopcama a horama dolama,prazdný i v plné tonáži a člověče to ti leze jako drak..Má to neskutečnou průjezdnost terénem,at tvrdým,nebo měkým..To je paráda..Tady u toho to stroje ,nemusí člověk přemýšlet,kde má vjet a jestli vyjede,nebo ne..A když fakt zapadnu,tak pocouvnu,pohnu čumákem doprava a doleva a jsem venku..Super stroj.. :clap: ...A ty předešlý motorky,co jsem tam měl,tak ty se těm to nedají vůbec srovnat..To je sto a jedno...Ted jsem spokojený,co to umí a co to uveze,at do kopce,či z kopce.. :lol:

Dobrý je to Mildo,kašli na to..V sobotu se uvidíme v Dolních Kounicích..Ahoj.. :wink:

Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc

Příspěvek od Milan3528 » pon dub 29, 2019 6:38 pm

Asi těžko.Má pršet ....

matuskobagrista
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matuskobagrista » stř kvě 01, 2019 7:52 am

Borik Keby si to volvo staval v mierke 1:14 tak tam v pohode môžeš dať motor z Aku aj z prevodovkou a dokúpiť ešte jednu prevodovku čo sa dáva do nakladačov a nejaku rozvodovku. Verím, že motor z Aku a nápravy čo sú do nakladačov z uzávierkami ten damper pohnú ako nič. Honzo ty to moc netonážuj aby to zachviľu nemuselo ist Darbujankovi na servis :--) Hlavne si pri týchto strojoch treba uvedomiť, že je to fakt len model. :text-lol:
Obludy od KOMATSU v mierke 1:14

Roman_rc.pilot
Píšu hodně
Píšu hodně

Příspěvek od Roman_rc.pilot » stř kvě 01, 2019 8:12 am

Milan3528 píše:Asi těžko.Má pršet ....
Milane, uz hypnotizuji pocasi na telefonu. Predpoved se uz meni. Ma sice sprchnout, ale az vecer (rika yr.no)...
John Deere 9620RX
Joskin Trans-Space 7500/25BC 150
Kuhn Discover XL
"Hlavně Tě to musí bavit"

Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“