Tatra 148 AD160

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od láďa »

Pepo koukal si na spoje drátků? Někdy je to jen blb studeňák který se blbě hledá a nebo drátek signálu zlomený. Mě to dělalo u napájení. Najednou se to vše vypnulo a pak samo naskořili. Přepájel jsem kontakty a mám klid. A nebo opravdu přijímač v pr...
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Teď už jsem víceméně přesvědčený o tom, že problém je v přijímači, když mi jiný, starý funguje bez zaváhání a tento si dělá co chce. A to jsem ještě nepsal o tom, že když se někdy náhodou chytne, tak se najednou stane, že se všechny funkce bez varování rozjedou naplno a to pak honím auto po stole a trhám z něj rychle baterku.....
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11520
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Jirkacbx »

Zkus znova spárovat s rádiem nebo napsat Urbánkovi z RCstudio.cz nebo se poptat na foru frsky-forum.cz ,
proč by mohl ten přijímač blbnout.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od láďa »

Tak to ti teda nezávidím. Ale jak píšeš určitě to bude v přijímači.
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Dneska jsem pana Urbánka navštívil osobně i s modelem a podařilo se mu to rozchodit. Zatím přijímač na povely reaguje, bohužel opět stávkují serva rozvaděčů a přenos sběrným kroužkem do věže. Už to ani nechci komentovat.... :doh:
Uživatelský avatar
kubaculen
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: pon pro 27, 2010 6:07 pm
Bydliště: Brodské, Slovensko

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od kubaculen »

Nebude nakonec problém v tom sběrném kroužku? Třeba že by byl ve zkratu a tím to rušilo celý model.
Mira RC
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: ned čer 30, 2019 5:33 pm

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Mira RC »

A musí to chodit dokola? Jako maketovost jasně, ale ve stejném duchu je tam už pár kompromisů.. vepředu zarážka, kabely normálně bez toho kroužku a je to...

Hlavně aby, až to budeš dávat z ruky, to byla jistota a ne aby to pri druhý jízde odešlo že jo..
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Jít do kompromisu typu doraz na věži se mi zatím nechce. Objednal jsem nový sběrný kroužek a silnější serva i za cenu nutnosti drobných úprav držáků na rozvaděčích. Doufám, že příští týden už budu všechno mít a konečně to poskládám do finální podoby. V pátek mám mít první předváděčku....
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od honza 1960 »

Tak to jsem zvědavý,jestli tady v těch věcech bude problém a nebo v něčem jiném..Pepi spravíš jedno a pokazí se druhý..To znám..Bojuj,at v pátek můžeš ukázat,co jsi vyrobil a jak ti jeřábník pěkně funguje..Sám jsem na to zvědavý..
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Zatím jsem to složil jen provizorně, čekám ještě na ten sběrný kroužek, takže to budu celé znovu rozebírat. Hydraulika si dělá jak se jí zamane, ale třeba dostane rozum. Zatím není možné naladit plynulý pohyb pístů a nevím v čem je problém. Jednou jedou rychle a hned, pak se zase nerozjedou vůbec a nebo až na třetí pokus pohybu šoupátek v rozvaděči. Čerpadlo tlačí cca 25 bar ale jen v plných otáčkách a to se mi zase moc nelíbí, protože válce pak skoro vystřelují a když na otáčkách uberu, klesne i tlak a válce se třeba ani nerozjedou. A protože serva rozvaděčů ovládám neproporcionálně, nemám možnost měnit polohu šoupátka v průběhu akce dle potřeby a aktuální situace.

https://www.youtube.com/watch?v=YLDgcF4YZnY
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Vít Suchan »

Tý jo, to je fakt nádhera :clap:

Jinak odpovídám po dlouhé době protože mi z nějakého důvodu nechodili upozornění, tak snad už budou chodit normálně
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11520
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Jirkacbx »

Pepo,nemam slov,neskutečná nádhera.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od honza 1960 »

Pepi,ale vždyt ti to chodí pěkně,tak co si stěžuješ??
Uživatelský avatar
Mila198
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 156
Registrován: pon bře 19, 2012 10:35 pm
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Mila198 »

Jozef Dojčar píše: sob kvě 22, 2021 4:33 pm Zatím jsem to složil jen provizorně, čekám ještě na ten sběrný kroužek, takže to budu celé znovu rozebírat. Hydraulika si dělá jak se jí zamane, ale třeba dostane rozum. Zatím není možné naladit plynulý pohyb pístů a nevím v čem je problém. Jednou jedou rychle a hned, pak se zase nerozjedou vůbec a nebo až na třetí pokus pohybu šoupátek v rozvaděči. Čerpadlo tlačí cca 25 bar ale jen v plných otáčkách a to se mi zase moc nelíbí, protože válce pak skoro vystřelují a když na otáčkách uberu, klesne i tlak a válce se třeba ani nerozjedou. A protože serva rozvaděčů ovládám neproporcionálně, nemám možnost měnit polohu šoupátka v průběhu akce dle potřeby a aktuální situace.

https://www.youtube.com/watch?v=YLDgcF4YZnY
Kolikadrátový ten otočný převaděč potřebuješ? Mám doma nepoužitý 6 drátový...
Miloš-ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com/
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Tatra 148 AD160

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Díky kluci.
Ten kroužek má 12 drátů, já potřebuju 10.
Naposledy upravil(a) Jozef Dojčar dne ned kvě 23, 2021 2:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“