Právě je sob led 20, 2018 1:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Class Axion 850-přestavba
PříspěvekNapsal: pát kvě 19, 2017 10:12 pm 
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel

Zdravim kluci zemědělský.

Po své prvotině buldozeru Caterpillar, jsem se pustil do kolového traktoru Prodávaném na RC obchodu v cenové relaci cca 2000. V jejich oddělění outlet, jsem jeden zakoupil za sedm stovek s vadou elektroniky a přestavěl jej na profi RC aparaturu. Prozatím jsem neřešil detaily ani patinu, primárně jsem traktor rozhýbat a to včetně pohonu přední nápravy. Tělo nápravy je tištěno na 3D tisku, převody v ní ze starých hraček, hnací osa (bez diferáku) je složena-slepena-z ocel.osiček a konců středového kardanu buggy 1:10. Uložení ložisek a unašeče kol jsou rovněž z buggyny. Náprava je hnána spřevodovanou rozvodovkou samostatným motorem.Rozvodovka pochází z RC auta Big Foot, stojí jako ND 86 kč a má vstup na zasunutí motorku řady 180. Jelikož je poněkud rychlá, dal jsem do vstupu motoru vložku vyrobenou rozříznutím a zkrácením totožného spáleného motorku, kterým prochází průběřná hřídelka s pastorkem do převodovky a na druhém konci je velké redukční kolečko zabírající již s pastorkem motorku, umístěném ve zvláštním držáku. (vše viz foto). Zadní osa je zatím ponechána originální i s pohonem motorem 280. Vše napájí dvoučlánek 1000 mah a regl 10A. abych nemusel (neumím to) počítat převody na předek tak, aby se díky rozdílnému průměru kol obou náprav tyto nepřetahovaly či nepřetláčely, zapojil jsem oba motory sériově k reglu a funguje to jako elektrický mezinápravový diferenciál ( ke vší spokojenosti)Jak známo proud jde vždy cestou menšího odporu, takže zvednu li traktor ze země a zadám jízdu, roztočí se jen zadní kola. (mají lehčí převod) Pokud je jen malinko přibrzdím, rozbíhají se přední kola.(mají rychlejší převod) Pokud jedu už po zemi, v terénu točí obě nápravy a podle situace se přenáší změny výkonu mezi obě osy.Jezdí to skvěle, vyhrabe se to všude a navíc to má obě osy bez diferáku. Není to sice crawler, ale vlek s kilem písku potahá i v trávě, nebo lehčím terénu. Lahůdkou je jízda pískem. Přední osa je hnaná od rozvodovky kardanem v ose kývacích závěsů celé nápravy. Napřed se toho nabažím a pak budu teprve tunit...

Více snad pochopíte z odkazu
http://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Class ... prestavba/

a tady je ten buldozer http://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Buldo ... vba_na_RC/

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]