Zetor 7745 Turbo

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Ahoj všem, jsem mezi vámi nováček, takže se za chyby předem omlouvám. Postupně vám zde představím svůj projekt Zetor 7745 Turbo v měřítku 1:10.
Po tom, co mě otec téměř před rokem vyhecoval, jsem se rozhodl postavit náš (tehdy ještě budoucí) traktor. Postupně jsem tedy začal shánět podklady a materiál ke stavbě, abych nemusel všechny rozměry složitě oměřovat, tak jsem jako základ použil vystřihovánku od pana Boušky. Ke konci loňského léta jsem začal stavět, ale nechtělo se mi do podvozku, tak jsem začal rámem kabiny. Jelikož ale studuji, tak času na model nezbývá, což znamená že na něm pracuji zejména o prázdninách a jiných volnech. Aby tady tím pádem nevznikaly dlouhé prostoje, budu postupně přidávat fotky z loňska.
Dnes tedy začínám fotkami ze stavby rámu kabiny a jsem zvědavý na vaše pochvaly a kritiky.

Fotky: http://pavke.rajce.idnes.cz/Zetor_7745_Turbo_1_10
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Jirkacbx »

Dopln si do Profilu bydliště.
Čím rám kabiny pájíš?Viděl bych to na trafo pájku 750W a cín bez obsahu stříbra.
Rám vypadá pěkně,jen by spoje chtěly víc prohřát,aby se cín,pokud možno se stříbrem pro tvrdší spoj,líp rozlil.
Pohon traktoru plánuješ přes serva či hydraulikou či jinak?
Tak at se daří :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Jo, je to tak. Používám trafopájku (hodnoty z hlavy nevím :D ) a cín používaný v elektrotechnice a ten, tuším, stříbro neobsahuje. :think: Jinak spoje jsou podle mě prohřáté dost, mosaz se prohřívá rychle a cín pěkně zatíká mezi díly, někde to nevypadá protože je tam cínu víc.
Jak se dostanu k počítači, tak přidám fotku předlohy, podle které jsem rám ještě upravoval.
Pohon mám v plánu klasicky motor a dvourychlostní převodovku, tak uvidíme, jak se to povede.
Díky za kritiku a podporu. :text-thankyouyellow:
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Piponek »

ahoj držim palce jen si neumím v modelařině nic vybavit pod pojmem klasický motor :)
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Ahoj a díky.
Odpověď jsem špatně formuloval. Myslel jsem to tak, že použiji pro modeláře klasické řešení - elektromotor a převodovku původem z vrtačky. :D
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Jirkacbx »

Převodovka z vrtačky je poměrně robustní,to se ti do profilu traktoru vejde?
Převod na zadek a předek bude řešený jak?
A co zadní ramena,náhon a přední náhon,
Aku,přijímač a další serepetičky budeš mít kam dát?
Sice to bude větší jak Bruderácký traktor,ale stejně místa nic moc.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Já jsem se rozhodl pro tuto: http://www.narexcz.cz/764429-asv-10-2a- ... -10-i2518/ a z ní stejně jenom zhruba půlku - ležela mi doma rozlomená - a ta mi rozměry vyhovuje úplně přesně. Převod na nápravy bude řešený přes rozvodovku s převodem 1:1 a zadní náprava bude oproti přední zpomalená v portálech aby to vypadalo jako ve skutečnosti. Zadní ramena mám v plánu přes servo, ale na ty mám ještě chvilku čas :) , vývodový hřídel bych chtěl taky vytvořit, ale zatím mám jenom hrubou představu jak na to, takže nějakým návrhům se nebráním a přední vývodový hřídel dělat nebudu protože chci aby model vypadal přesně jako náš traktor, jenom menší :D Aku plánuji pod kabinu, kde je v reálu nádrž a kastl na baterku a případně i do střechy, no a přijímač chci schovat do bloku motoru.
O něco větší to bude, ale jak říkáš, místa nic moc, protože bych chtěl aby byl co nejpodobnější skutečnému a to i pod kapotou :D Vím, že jsem trošku náročnej, ale třeba se to povede a výsledek bude stát za to :think: :D

EDIT: do alba jsem přidal fotografii naší staré 7211 na které je vidět jak by měla vypadat výsledná kabina a kapotáž (není to nejlepší fotka ale lepší nemám a už ani mít nemůžu)
karub
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 07, 2014 5:27 pm

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od karub »

Už jsi přemýšlel o pneumatikách, jaké použiješ?
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Přemýšlel a už je mám i doma. :D Přední jsou od RC4WD - přesně odpovídaly rozměry, takže jsem dlouho neváhal, ale zadní jsem jsem hledal dlouho (potřeboval jsem průměr 160 mm) nakonec jsem na Conradu sehnal monstertruckový, který se na soustruhu rozřízly a zúžily na potřebnou šířku. Večer klidně můžu přidat odkazy na ty kola.
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Ahoj, ahoj, hlásím se s dalším postupem.
Do alba jsem přidal fotografie z výroby bloku motoru a uložení motoru. Blok je zatím holý, ke konci stavby na něm ale přibudou drobnosti v podobě hlav, potrubí, čerpadla, filtrů, kompresoru, rozvodů a dalších náležitostí :)

PS: Jakékoliv dotazy, připomínky a rady jsou vítány :wink:

Edit:
Vybírám baterku, která by se mi do modelu vešla a skončil jsem u této: http://www.rc-modelar.cz/airsoft/325-tu ... i-pol.html co si o ní myslíte? Možná bych vzal dvě a spojil paralelně pro větší kapacitu, má to smysl? Koukal jsem taky po nabíječce a docela se mi zamlouvá IMAX B6 80W (je i na bazaru za 600,-, tak mi ji nikdo nevyfouknite :D )... nebyl by nějaký názor nebo zkušenost? :)
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Kejhak »

Ahoj, další kovářská práce. Vypadá to pěkně. Já letuju stříbrem, je to mnohem pevnější spoj, ale je zapotřebí otevřenej plamen, jako autogen. Ta nabíječka je dobrá. A když chceš dávat dvě baterky vedle sebe, najdi rovnou s větší kapacitou, aby se Ti rozměry vešla do plánovaného prostoru.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Jirkacbx »

Pokud najdeš větší kapacitu aku místo 2 malejch,bylo by to lepší.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Kejhak píše:Ahoj, další kovářská práce. Vypadá to pěkně. Já letuju stříbrem, je to mnohem pevnější spoj, ale je zapotřebí otevřenej plamen, jako autogen. Ta nabíječka je dobrá.
Ahoj, díky za pochvalu :D Po komentáři od Jirkacbx jsem taky uvažoval o stříbru, ale s plamenem nejsem tak zručnej, tak jsem radši zůstal u klasickýho cínu a elektrický pájky :) Supr, takže ji asi vezmu, jen k ní ještě musím sehnat zdroj :D

K té baterce - koukal jsem po jedné s větší kapacitou, ale rozměry jsem omezený na cca 115x35x15 a takovou jsem žádnou nenašel ani u nás, ani na HK. Když bych tedy vzal tyto dvě a spojil je paralelně, myslíte, že by to mohlo dělat nějaké problémy?
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Jirkacbx »

2 aku paralel by problém dělat neměly.
Jedině snad díky blbýmu konektoru nebo horšímu článku z výroby.
To ale stejně neovlivníš.
Nebo najít samotný články potřebný velikosti,větší kapacity a spájet si to.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

No vyrábět pack od nuly se mi moc nechce, zas tolik si nevěřím :D
Radši zůstanu u těch dvou a vemu je z HK, fakt tam je všechno za poloviční cenu, jak u nás :)
Odpovědět

Zpět na „ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA“