Škoda-LIAZ ŠT180N

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

:lol: :lol: :lol: já vím chlapi, hodně jsem se zdráhal to sem dát, protože jsem takový reakce čekal, ale musím vás trochu napínat. :lol: Ne, ne, pravda je taková, že když jsem to viděl, tak jsem se pustil do jinýho videa, jen s hromadou hlíny a z jinýho úhlu, ale po prvním zvednutí lžíce se mi sekla ta převodovka. No, až to dám do kupy, tak se polepším. :D. Dneska jsem ji rozebral a jsem, mírně řečeno, na rozpacích. Takhle vojetý převody po dvou hoďkách provozu, to jsem ještě neviděl. Budu se muset poohlidnout po něčem jiným.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

:lol: :lol: ..Nevadí,z tebe jednou bude i výborný kameraman..Modelář,už výborný jseš,ted tě čeká maturita z videa.. Tak se pořádně snaž..:--)
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

S tím výborným modelářem to Honzo nepřeháněj. Sám se za něj nepovažuju, a ani nemůžu. Moje práce se nemůže srovnávat s některými, vyloženě skvosty, demonstrovaný tady na fóru a taky moje školácká chyba, která mě připravila o převodovku, se dá stěží omluvit. Při stavbě jsem koupil na modelbazar souosou převodovku 3:1 a tu jsem následně o 8mm zkrátil, aby se s motorem vešla do rámu, protože obal byl určitě připraven i na mnohem větší převod, než ten malej, kterej tam byl. Moje chyba byla, že jsem nezajistil závity na šroubkách a tím se mi uvolnil motor, kterej se vyklal a tím se mi vojely ty kolečka. Psal jsem ještě tomu, co mi jí prodával, ale bohužel, ani on už si nepamatuje výrobce, ani obchod, kde to kupoval on, protože už to prej je taky pár let. No, já bych si nafackoval. Koukal jsem po něčem jiným, s průměrem 34-36 a dýlkou cca 20 a rozměrově vyhovujícím je jen ta, co nabízí modelex.
_vyr_2694to1GRU1xWeb.jpg
_vyr_2694to1GRU1xWeb.jpg (4.84 KiB) Zobrazeno 2632 x
Vlastně už nenabízí, protože jí stáhli z nabídky, že s ní byly jen problémy. Na fórech jsem o ní taky nic dobrýho nečetl, tak dumám, jestli jí vůbec zkusit, nebo ne. Zajímavě vypadá taky ta Xtra speed,
images(4).jpeg
images(4).jpeg (3.54 KiB) Zobrazeno 2632 x
ale je asi o 8mm delší, než bych potřeboval a protože je to planetová, tak tu asi nezkrátím. Taky už jsem rozebral několik vrtaček a akušroubováků, že bych z nich použil jeden stupeň a vyrobil tělo pro věnec, ale všude je převod od 1:5 do 1:9. Taky planetovou od MpJet jsem rozebral, že bych udělal nový tělo a použil z ní soukolí, ale mám obavy z toho plastovýho věnce. Na druhou stranu, ten věnec se dá koupit jako náhradní za pár kaček, tak by to šlo měnit. Otázka je, jestli bych ho neměnil po jednom dni provozu. :lol: No řeknu Vám, že mám hlavu v pejru, jak to vyřešit. To je tak, když se použijou nestandardní věci, to je pak náhrada komplikovaná. No nic, je třeba se s tím poprat, dlužím Vám ještě nějaký to slušnější video. :lol:
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 975
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Michal Boček »

Třeba na ebay je docela dost velký výběr co se týče převodovek a motorů, a dají se sehnat i různé kratší motory a celkově různé atypy. Cena nebývá špatná, akorát to dlouho trvá než dojdou a také najít mezi tou spoustou právě tu kterou potřebuješ není jednoduché.
Co teda přesně potřebuješ? Průměr max 36mm, 30ot/min a maximální délka kolik? A potřebný kroutící moment?
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

I na tom Íbeji Michale hledám. Mám oběžku 35/36-Kv750, což při 12-ti voltech, s převodovkou 3:1 dělá 3 tisíce ot/min. Sice motor nejede na plno, ale když vezmu za dvě-tři funkce součastně, tak se mixovaný výchylky pro regulátor sčítají a pak jede motor na max a ty 3 tisíce, co jdou potom z převodovky, jsou pro čerpadlo až až. Jsem dost omezenej rozměrama, motor má v průměru 35 a dýlku 36mm, převodovka má 34 průměr a zkracoval jsem ji na 20, protože to umožňovala. Vstupní a výstupní hřídele jsou 4mm. S touhle sestavou jsem na 56mm. 60mm dýlka a 36-37 průměr, je max, co do modelu dostanu. Na tom Íbeji jsou právě k mání i ty redukční převodovky od RC4WD, co u nás nabízel Modelex, ty mají průměr 36 a na dýlku 18mm, jen hřídelky mají 3.17 ,ale to se dá vyřešit. Asi jí zkusím, protože jsem nic kloudnějšího nenašel a uvidím, co vydrží. Výhodu vidím v tom, že je v těhle rozměrech přímo použitelná, tak případná výměna za novou, už by byla bezproblémová. No, radši bych tam viděl nějakou planetovou, ale jsou vesměs moc dlouhý.
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Vzpomněl jsem si na video z druhýho telefonu, tak odkaz přikládám. Jak se mi sekla ta převodovka, tak mi tohle úplně vypadlo z hlavy a teď jsem na něj narazil. Je o malinko lepší, než to předchozí, ale taky žádná sláva.
https://www.youtube.com/watch?v=y8hScf9rP44&spfreload=5
Jinak jsem objednal tu planetovou převodovku Xtra Speed a teď čekám, až dorazí a snad se mi jí tam povede napáchat. Když ne, půjde malýmu do auta a objednám tu od RC4WD.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

Kejháčku,tak to video,je už lepší,kapánek jsi se polepšil.. :D ..Ale ještě nám natoč,až budeš mít tu pořádnou převodovku,nějaký video z nabírání hlíny a hrnutí hlíny,někde u vás venku na pořádné hromadě,at vidíme,jak se to brání a co to umí..Zatím je to takové nabírání uhlí v uhelných skladech.. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Tak mi dorazila ta planetová převodovka XtraSpeed 3:1 pro čerpadlo a byl jsem velmi mile překvapen, protože je to nějaká verze V2, která už byla "obraná" o nějakej ten přebytečnej materiál a je jenom o 3mm delší, než ta původní, co jsem měl v modelu. Moje úprava se tak omezila na lehký stočení (o 1mm) výstupního osazení na čele převodovky, abych jí dostal do trubičky k čerpadlu, výroby nový hřídele a vsazení jiných ložisek do trubičky pro novou hřídel. Má to krásnej, tichej chod, prostě bomba. Jsem, spokojenej.
https://www.youtube.com/watch?v=CByJzHS ... e=youtu.be

Ačkoliv na lžících u škodovek není moc k vidění ochranej rám, jenom sem tam nějakej ten výtvor, tak jsem ho stejně udělal.
Kamarád mi na to řekl, že tak, jak jsem to udělal, tak takhle u nich jedna je, tak mě docela potěšil a aby to tedy nevypadalo až tak divně, tak jsem se snažil napodobit nějaký to "zvohejbání" trubek neopatrnou manipulací. :D
IMAG0646.jpg
IMAG0648.jpg
IMAG0650.jpg
Byla to nutnost, protože škodovka nemá vyrovnávání lžíce při zvedání ramen, jako modernější nakladače a je potřeba lžíci vyrovnávat sám. Když na to člověk myslí, tak to jde, ale občas kouká na jiný věci a zapomene na to, nebo když s tím jezdí čtyřletej klučina, kterýmu to nevysvětlím, tak při plným zaklopení lžíce a zvednutí ramen, se materiál sype dozadu ven. Takhle je to aspoň trochu eliminovaný. Jsem docela spokojenej s tím, jak to vypadá a celkovej vzhled to nijak nehyzdí.

Mám teď v úmyslu vyzkoušet výměnu motorů za 12-ti voltový a paralelní zapojení, jak se to bude chovat, protože s momentálně sériovým zapojením 6-voltových motorů v kolech je to v terénu dost omezený a často zůstane stát s protáčejícíma se kolama na nerovnostech.
Taky jsem doplnil závaží do kol a jsem teď na cca 11-ti kilech. :D
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11520
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Jirkacbx »

Moc pěkně to nakládá :clap:
Konečně bude někdo sklopky prohánět,aby furt jezdili :lol:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Si piš :D Zkoušel jsem to do korby bruderáckýho Joskina, co má malej na náklaďáku. Tři lžíce a může fičet. :D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

Kejháčku,výborný to máš..Konečně mě někdo bude pomáhat nakládat ty hladový krky(sklopkaře),kteří čekají ve frontě,jak na řepné kampani,než na ně dojde řada,až je naložím.. :lol:
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Hezký, a je vidět že má i sílu ;)
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

Ano...Síííílu to má Kejháčku,jak Pepi říká....To anooo...To je i vidět...Ale nejvíc se mě líbí,jak nabereš plnou lopatu a při zatáčení ti zadek nakladače,líce,jak psovi ocas.. :lol: :lol: ..Jo,jo,to znám i z mého nakladače,co jsem měl od Magomu..A mohl jsem tam dozadu dávat závaží,co tam jen vlezlo a pořád to dělal..Sviňa jedna.. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11520
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Jirkacbx »

Lžíce by po nakládce/nabrání materiálu měla jít dolů cca na 2-3cm výšky.
Tím by odpadlo zatěžkání lžíce a předku,odlehčení zadku a ten by mohl víc zabírat.
Jako v reálu,mechanika je hrozná potvora :wink:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Díky pánové za uznání, potěší to. :D
Možná Jiří, že na tý lžíci dole něco bude, ale když jsem koukal na to video, tak mi nepřipadá, že by se nějak extrémně měnil "střed váhy" v závislosti na výšce lžíce. Nemyslím teď lžíci až nahoře, ale rozdíl mezi tím, co je na videu a ty cca 2cm nad zemí. Myslím, že se lžící dole se jezdí hlavně kvůli omezení rizika převrácení. No, až to počasí dovolí, tak to vyzkouším a budu porovnávat.
Ten psí ocas Honzi, tak tomu se asi nevyhnu. Lžíce s těma oranžovýma ramena má necelý dvě kila, k tomu váha hlíny a dost velká páka páka od osy zvedání, to bych musel mít na předku asi 2 kila závaží, aby se to chovalo přijatelněji. Jinak je zajímavý mluvit o škodovce a o nakladači. Škodovka při nabírání vlastně couvá a nakladač jede do předu, takže kde má nakladač předek, tam škodovka zadek a zas naopak. :lol:
Ty už Honzi toho kolovýho líbra nemáš? Co je s ním?
Odpovědět

Zpět na „ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA“