vlek od bruderu

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

ranchercz
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 10, 2016 10:16 pm

vlek od bruderu

Příspěvek od ranchercz »

Dobrý den,
Mám doma traktor john deere a vlek od bruderu a nevím jak zprovoznit zvedaní vleku, napadlo mě přes závitovku ale servo to neutáhne a o regulátoru s motorem jsem slyšel ale prý se tam musí odstranit červený kabel z 3.linku ... Prosím poraďte
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od Kejhak »

Rád Ti tady kdokoliv pomůže s dotazama, ale co nejdřív zkusit trochu hledat a číst???
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od Jirkacbx »

S 3kilovým servem parády při sklápění opravdu moc nenaděláš.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
ranchercz
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 10, 2016 10:16 pm

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od ranchercz »

Zkoušel jsem hledat ale našel jsem jen a pouze ( místo klasického serva, regulátor a motor) něco s odpojením červeného kablíku ale připojení na stálo a já potřebuji aby když mám odpojenou vlečku tak fungovalo vše jak má a taky aby fungovalo vše jak má když je vlek připojený
...totiž,rád bych do sklápěče použil klasický motor a regulátor teu-104BK ale nevím jak ho zapojit ke přijímači a jestli dát regulátoru možnost napájet se přímo z baterie ???
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od Kejhak »

Dneska už jsem to jednou probíral.
download/file.php?id=26657&mode=view
A ještě hledej, bylo to tu popisovano několikrát.
ranchercz
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 10, 2016 10:16 pm

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od ranchercz »

Nemohl by si mi to poslat s popisem (pro mě je to strašně zmatené)...
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od Kejhak »

Zmatený? Líp už to snad ani nakreslit nejde. :D Z traktoru do zadu si někam vyvedes samici konektor z kanálu přijímače pro sklápění. Do něj se připojuje servo na valníku, který ovládá přepínač polarity motoru sklapeni. Koncaky zastavujou motor sklapeni v krajních polohách. Diody premostujou koncaky pro opačný chod motoru. Valník má svou baterku. Žádnej regulátor! Hledej fotky, popisky a studuj. Fakt je to tu omylany pořád do kola. Takhle, jak to je namalovaný, je traktoru jedno, jestli má něco připojený, nebo ne a valník zase může bejt zapojenej za čímkoliv, co má vývod signálu pro sklápění.
Uživatelský avatar
martin33
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 512
Registrován: úte pro 28, 2010 10:15 pm
Bydliště: Praha 8

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od martin33 »

zvedání mám přes kovový 10kg servo a nemám se zvedáním jediný problém :-)
Nikdy neříkej že to NEJDE,
protože se najde BLBEC,
který NEVÍ že to nejde,
a UDĚLÁ TO
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od Kejhak »

Jo, věřím tomu, taky to mám odzkoušený. To servo má samo o sobě tah 10-12 kilo, k tomu se přidá nějaký to kilíčko přes šroubovici a korba zvedne 3 kila jako nic. :D
Asi je potřeba "Rančerovi" upřesnit, že to servo pro zvedání je tedy standardní velikosti, s tahem 10-12 kilo, a je z něj vymontovaná elektronika s potenciometrem a dorazama, což z něj dělá zase jen motor s převodovkou. Jediný servo na valníku, je pak mikroservo pro přepínač polarity.
Uživatelský avatar
martin33
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 512
Registrován: úte pro 28, 2010 10:15 pm
Bydliště: Praha 8

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od martin33 »

Kejháku stačí dva mikrospínače za pár korun než tam cpát další servo :-)
Nikdy neříkej že to NEJDE,
protože se najde BLBEC,
který NEVÍ že to nejde,
a UDĚLÁ TO
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od Kejhak »

Teď Martine přesně nevim, jak to myslíš. Dva mikrospínače jsou samozřejmostí pro blokování motoru při dojezdu na koncový polohy. Mikroservo za cca 160,- používam k ovládání páčkovýho, šestipólovýho přepínače. Pak je možný ten valník použít za jakýkoliv traktor, protože servosignál mají všichni stejný.
Nebo máš asi na mysli použít elektroniku serva pro reverzaci motoru a mikrospínače pro blokaci, to je možný, při použití dvoučlánku, ať už z baterie na valníku, nebo z traktoru, ale při použití tříčlánku a motoru na 12V, se použití mikroserva a přepínače asi nevyhneš.
ranchercz
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 10, 2016 10:16 pm

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od ranchercz »

Máte někdo odkaz na pólovač motoru nebo je to homemade ... Strejda google mě v tom nechal.
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od rotruck »

Tady někdo něco psal o pólovaći motoru ? :shifty:
Kejhak psal o přepinači se šesti póly - piny, pokud jsem něco nepřehlédl , tak myslel tento obyč přepínać za který pak to malé servo ovládané z vysílačky tahá a tím přepńá chod motoru šroubovice vřed a vzad ...........
https://www.google.cz/search?q=packovy+ ... c+6+polovy
Obrázek
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od Kejhak »

Přesně tak, šestipinovej přepínač. Používám tohle: http://www.ges.cz/cz/t-220-GES06503942.html. Nebo něco podobnýho. Provrtám páčku ve směru posuvu a dírkou provlíknu táhlo od páky serva. Na táhlu jsou z každé strany přepínače nasazeny dorazy, třeba z rozpůlený čokolády tak, aby doraz přepnul páčku při maximální výchylce serva. Tím je danej bezpečnej provoz při použití na různých traktorech, s různými vysílači. Je to srozumitelný? :D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: vlek od bruderu

Příspěvek od honza 1960 »

Roman,(rotruck) a nemohl by tam mít na to vyklápění, ten tvůj regulátor,co jsi mě poslal na vyklápění v mojim mercedesu??...Taky jsem to měl v mercedesu udělaný přes to servo s provrtaným vypínačem a s drátkem,ale bylo to na prd..Potom jsi mě poradil a doporučil na vyklápění ten tvůj regulátor a ted vyklápění nemá chybu..Je to plynulé,bez průdkého počátečního záběru,kdy vypínač zapnul motorek s převodovkou a jak to dostalo tu počáteční ránu na vyklápění,tak kolečka šli do kytek..Ted si páčkou na vysílačce plynule reguluji rychlost vyklápění a také si korbu můžu zastavit,kdy chci a kde chci..To co jsi mě poradil s tím regulátorem,tak to nemá chybu..A to by on,tak tu vlečku nemohl ovládat a vyklápět,než s tím servem a provrtaným vypínačem??..Já to tak měl a nebylo to moc dobré..Strašně tím trpěla převodovka na vyklápění.. :wink:
Naposledy upravil(a) honza 1960 dne ned lis 20, 2016 12:34 am, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA“