Liaz 4x4 1/10 rada

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11520
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Jirkacbx »

Tady pište uživateli Certik 79 Vaše náměty.
Podle mně by pro něj bylo lepší navštívit RCtrial forum http://forum.rc-trial.com/phpBB3/
Ten psaný text je z jiného topicu,kde jsem zprávu a odpovědi již smazal.

"Zadec klucí, mám jednu otázku, možná je úplně hloupá, ale asi takhle, mám v plánu postavit si Lízu 4x4 dakar nebo tatřičku 815 taky dakarovou, jo a měřítko 1:10, každopádně budou tam pevný nápravy a všeco pasuju na věci který mám doma, ale mám takový malý zádrhel a možná by ste mi s tím mohli pomoct, nějak se mi nedaří vymyslet pohon, myslím tím motor s převodovkou, přečetl sem si tady snad skoro všeko a na tohle sem nenarazil,ale možná sem to přehlídnul, budu tam mít klasický diferáky s převodem myslím 15/45z (TT-01), kola 105 mm a jde mi o to, aby mi to jezdilo tak něco kolem 30 km/h prostě něco na blbnutí třeba na zamrzlým rybníku nebo na pláži, redukci do terénu sem už na netu našel, ale nevím jakej motor použít aby to zvládnul těch zhruba 30 km/h, s převodem si už nějak poradím napadlo ně poskládat to z koleček co mám doma ještě uvidím jestli to půjde, koukal sem že hodně z Vás používá motory SPEED 600, ale nevím o něm nic, kdyby ste mě někdo nasměroval, byl bych Vám vděčný.
Díky Jirka"
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od ZORES »

SPEED 600 ECO používáme,protože je za dobrou cenu a je relativně pomalej.Třeba do mýho Defendera na CCčkovým podvozku byl rychlej,tak jsem ho nahradil 65T.

Pokud scháníš info o truckách mrkni SEM

Jestli si chceš kastli udělat doma,tak doporučuju z materiálu ABS. K dostání zde
Sám teď z něho dělám vlek a chystám se na Ladu Nivu Návštěvníci.
Hodně zdaru.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Certik79 »

Díky moc, pěkný odkazy
Uživatelský avatar
Ivan Trávníček
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: pát srp 15, 2008 6:20 pm

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Ivan Trávníček »

Zdravím kolego,

pokud sháníš nějaký dobrý motor do trucku zkus na http://www.s-hobby.cz nízkootáčkový , rozebíratelný s časováním a zvýšeným kroutícím momentem Venom . Já jej mám v kamionu má 6 500 ot/min. Nic lepšího do trucku snad ani za ty peníze není
Ivan
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od rotruck »

Je to tenhle ........ http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/d ... t35329.jpg
VENOM - Rozměrově shodný se standardním motorem řady 540. Nízké maximální otáčky a zvýšený kroutící moment. Otáčky: 6.500ot/min při 7,2V, kroutící moment 220Nmm. Rozebíratený, nastavitelné časování, výměnné uhlíky. Kuličková ložiska.
Jenže pokud budeš mít redukční převodovku , tak to už zase bude moc pomalý :?
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Certik79 »

Moc děkuju klucí, to bude asi ono, ten krouťák vypadá dost fajne, až se bojím o kvalitu některých dílů :lol: . A ta redukční převodovka by se pak dala poskládat i jinak, stačila by pak 1:3 aby se s tím dal jezdit trial, mám na mysli udělat dvoustupeň řazenej ručně, tak aby rychlejší byl asi tak těch 30 km/h a pomalejší tak někde kolem 10 km/h, uvidíme jak to dopadne, prvně musím dokončit nápravy a pořešit odpružení, ale to sou jen detaily. Zatím moc děkuju
Jirka
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Certik79 »

rotruck píše:Je to tenhle ........ http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/d ... t35329.jpg
VENOM - Rozměrově shodný se standardním motorem řady 540. Nízké maximální otáčky a zvýšený kroutící moment. Otáčky: 6.500ot/min při 7,2V, kroutící moment 220Nmm. Rozebíratený, nastavitelné časování, výměnné uhlíky. Kuličková ložiska.
Jenže pokud budeš mít redukční převodovku , tak to už zase bude moc pomalý :?
Ahoj Ivane, že sem tak smělej, co to máš za káru?
jirka
Uživatelský avatar
Ivan Trávníček
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: pát srp 15, 2008 6:20 pm

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Ivan Trávníček »

Ahoj Jirko,
mám postavenou tandemovou soupravu Scanii 6x2 koukni na http://www.rc-auta-kobyli.eu do sekce členové a klikni na Ivan - Lisien a uvidíš má auta
Ivan
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Certik79 »

Tak z kobylí jo, tam sem byl naposled 20 ledna.
Něco se našel, myslíte že by se to dalo použít?
http://www.mz-racing.net/p1721-r03100-m ... awler-55t/
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Certik79 »

Krásný den člověci,
mám otázku, právě řeším uložení náprav, a mám takový malý problém, listová péra nebo klasické tlumiče, byl bych radši pro klasické, protože je mám doma, ale nerad bych to pak předělával, jakej na to máte názor, beru každý
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od ZORES »

Co se týče lisťáků u high-lifta tak ty moc nefungujou.Prodávají ale měkčí na RC4WD a to je něco jinýho.Každopádně při použití tlumičů budeš muset udělat 4-link.Nebo tam máš ramena?
Stejně to vždycky záleží jen na tom,co peněženka snese. :D
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Certik79 »

asi takhle, budou tam pevný nápravy s diferama TT01, počítám s převodovýma kolama taky TT01 a to že hlavní 55/29, to by mělo zajistit rychlost cca 30 km/h, ale koukal sem různě po forech a teď nevím jestli lysty nebo péra, šíleně se mi líbyla jedna 8smi kolka, ale tam je o pár náprav víc, a tam to bylo překlenovaný tak krásným a jednoduchým způsobem, že to byla paráda, ale pro čtyři nápravy, asi to podniknu pérama a to tak že je přepákuju, nevím, fakt nevím co by bylo lepší
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Certik79 »

Tak se zase hlásím, vyzkoušel sem motor http://www.mz-racing.net/p1721-r03100-m ... awler-55t/ , ale ještě nemá tolik síly co bych potřeboval, pokud by o tenhle motor měl někdo zájem, stačí napsat.
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od Certik79 »

tak ten motor je už fuč, ale řeším další zádrhel a to z čeho udělat ochranný rám, myšlenka je na měděný trubičky s průměrem 7 mm nebo ocelová kulatina s průměrem 6 mm poradí mi někdo co by bylo lepší? o motoru je již rozhodnuto, bude to stříďák 3 nebo 3,5 z, takže síly bude dost
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Liaz 4x4 1/10 rada

Příspěvek od rotruck »

Co se týká ochraných rámů - hlavně těch opravdu funkčních tak nejlíp kouknout sem :

http://forum.rc-trial.com/phpBB3/
Já osobně na Dakarky vystačím s imitací plastovou trubkou
Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“