Škoda 706RT,Praga S5T a Tatra 813 3d tisk 1:8

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od Dusič »

PLA je sice tvrdé, ale hrozně rychle při vyšší teplotě teče. Ty bláho. Moje první tiskárna byla na Mega+ramps. Tahle Tvoje vypadá více, než fortelně. :D Fakt klobouk dolů. Jako leteckej se skláním a jen tiše závidím. Kola nevypadají vůbec zle. U S5T předpokládám sklopku. Super je, že maska je na S5T-1.
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od fokker »

Já předpokládám krátký valník. Ve stadiu úvah je hydraulická ruka.
Leda že bych vytisknul a postavil ještě tohle: https://grabcad.com/library/retroexcavadora-2 :lol: .Samozřelmě v osmině. To jsem teď našel na grabcadu. Pak by mi sklopka k něčemu byla. :lol: I když k té S5T by se možná hodil spíš nějaký Bělorus. Těch bylo tehdy hodně.

A ohledně letadel, teď koukám, že jsem na tom rajčeti nakousnul a nedokončil album Fordu Trimotoru. Dopsal jsem tam odkazy na další fotky.
Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od Dusič »

já tedy jako o bagru hodně uvažuji o Fortshritt T174. V naší vesnici to jezdilo a mě se to moc líbilo i proto, že jsem to doma měl ( a snad někde u babičky ještě mám na půdě) jako plechovou hračku. Už mám i modelové podklady, ale obávám se ovládání a hlavně nejdříve musí být náklaďák na odvoz. A tou S5T jsi mě dostal do obrovských problémů, protože jsem si vytiskl kabinu a ta tu nemůže jen tak ležet. Naštěstí podklady byly komplet na netu a nemusím si kupovat tištěnou formu jako u 706 MT. :text-thankyouyellow:
Přílohy
20190422_194910.jpg
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od honza 1960 »

Dusič:::Ta S5T,to bude krásná sklopka,až ji postavíš..Takovou na akcích nikdo nemá,jen V3S se tam někdy pohybuje....Tak rychle do toho,at půl je hotovo.. :lol:
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od fokker »

Dusič píše:já tedy jako o bagru hodně uvažuji o Fortshritt T174.
S drapákem na hnůj? :lol: Jinak podklady máš krásný, já mám jen takový jednoduchý nákres. Ale stejně to dělám spíš podle fotek a musím konstrukci přizpůsobit podvozku, který je vzhledem k portálům a přednímu náhonu mnohem vyšší. Úplně scale to nebude, ale espětku v tom určitě každý pozná. :lol: Jinak ruka asi zatím nebude, s motorky to není nic moc a hydraulika je zcela mimo mé výrobní možnosti. Stačí že pořád lepím díry v cisterně a stejně pořád někde prosakuje. Aby z auta kapal ještě olej. :-/(
Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od Dusič »

Sajtna už schne.Ještě jednou velmi děkuji za kabinu. Sice jsem jí celou předělal, aby byla komplet jako S5T1 (vrchní kapličky na blinkry, nápis v kapotě, prolisy v blatnících a přední maska) ale jako základ obrovská úspora času. Sice chceš zřejmě jít vlastní cestou, ale mohu na revanš poskytnout sajtny, které jsou připraveny na samostatné sklápění vč. háků. Jsou nakresleny v přesném měřítku vč. rozměrů "prken" a výztuh. Pouze výztuhy nejsou připraveny na nástavby a díry na čepy jsou zesíleny, aby sajtna neupadla. Příručku v .pdf samozřejmě mohu poskytnout taky.
Přílohy
sajtna.jpg
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od fokker »

Když se podíváš na odkaz v prvním příspěvku, tak zjistíš, že sajtny a vůbec celou korbu už mám taky. Taky jsem to trochu zesílil, dřevěné díly jsem říznul z překližky na CNC a pak je nechal v barvě dřeva a jenom prolakoval. Sice to tak asi žádná skutečná S5T neměla, ale je to hezké. :lol: Už mám i takové ty háky na zajištění sajten. Chtěl jsem je udělat taky na CNC z duralu, ale to moje frézka nedala, tak jsou taky tištěné. Protikusy jsem vypiloval ručně z plechu. Snad to vydrží, nic těžkého tam vozit nebudu. Možná udělám ještě stejný přívěs, překližky mám dost. Jinak tu budku jsem kreslil jen jednu deštivou sobotu, takže žádný zázrak to není. Na některé vady jsem přišel později, ale to už jsem měl svou vytištěnou, tak už jsem to nepředělával. Nápis ještě dodělám, ale asi nebude na mřížce, díru už do kapoty řezat nebudu. Kapličky na blinkry se mi moc nelíbí, budu mít klasické podlouhlé oranžové blinkry jako na trambusu. Na většině S5 stejně byly a jsou. Nesnažím se o žádný dobový vzhled ani nemám konkrétní předlohu. Ale bude to zrekonstruovaný veterán ze současné doby, auto spíš pro zábavu a předvádění než na budování socializmu. :lol: :lol:
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od fokker »

Tak ještě předevčírem jsem nechtěl řezat do kapoty a už mám výřez i s nápisem: :lol:
https://photos.google.com/share/AF1QipP ... x6aElXcndn
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od Milan3528 »

Velká paráda.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od honza 1960 »

No vidíš to..Nikdy,neříkej,nikdy..Pěkný je to.. :wink:
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od fokker »

Za těch pár týdnů, co jsem tu nebyl, jsem postavil (spíš vytisknul :--) ) člun a k němu potom přívěs, čímž se do tohoto vlákna zase vracím, protože ho aspoň zatím bude tahat espětka. Na přívěsu jsou samozřejmě tištěné díly, ale taky jsem si zamodelařil, hodně dílů je kovových.

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... NkZklybV93

https://photos.google.com/share/AF1QipP ... x6aElXcndn
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od Milan3528 »

Mě se hrozně ta S5T líbí.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od Jirkacbx »

fokker : Co tě vedlo k umístění viditelnýmu páky kormidla na člunu?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 751
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Tak to je jina parada. Fakt krasne :) Jeste nejak udelat ty chrom doplnky, co mely :) To by byl pravy oldschool :clap:
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od fokker »

Jirkacbx píše: úte črc 16, 2019 8:08 pm fokker : Co tě vedlo k umístění viditelnýmu páky kormidla na člunu?
Vyšlo to tak. On ten 3d model byl dělaný na přívěsný motor a já to zpočátku moc neřešil. Hlavně že to bylo schopné plavby. Taky se mi to nelíbí a dodělám tam nějaký kryt. Navíc tam těmi průchody lanek teče. Lodě nejsou úplně můj obor, tohle byla první po asi 30letech a objevuju Ameriku. Ale bude další, našel jsem na thingiverse gumový motorový člun (dinghy) a už ho tisknu. :D
https://www.thingiverse.com/thing:3371274
Na poslední fotce v galerii náklaďáků už nějaký chrom je. Je to tedy jen chromový sprej, ale dodělal jsem reflektor, nějaká držadla a přestříknul do chromu i ten rantlík kolem kokpitu. To je taky dodatečná úprava, v ostrých zatáčkách na rychlosti teklo přes bort.
Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“