Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706RT a Praga S5T 3d tisk 1:8

Příspěvek od Jirkacbx » čtv črc 18, 2019 5:29 pm

Tak to jo.
Na lanka se prodává taková gumová harmonika,aby do trupu neteklo.
Tištěnej gumovej člun jsem tuhle viděl,sice nevim jakou technikou,ale bylo to strašně těžký.Cca 30cm dýlky.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec

fokker
Nováček
Nováček

Příspěvek od fokker » čtv črc 18, 2019 7:56 pm

já ho netisknu z gumy, ale normálně z PLA. Bude to jen ten tvar, ale jinak normálně tuhé. Velikost asi 500x200mm, musí se vejít na korbu. Další auto na tahání zatím nemám a další příves teď taky dělat nebudu. Váha podle sliceru vychází pro holý trup okolo 1kg. Tak uvidím, na vodě se to snad snese. Tenhle člun má komplet přes 4kg. Je tedy větší - asi 650x250mm. O těch harmonikách jsem taky uvažoval, ale spíš to zakryju celé. Ta plastová páka tam moc hezká není.

fokker
Nováček
Nováček

Příspěvek od fokker » stř říj 09, 2019 12:20 pm

Nakonec jsem stejně jako asi všichni přede mnou dospěl k tomu, že 3D tištěné pneumatiky nejsou tak úplně ono. :lol: Takže po nějakých pokusech odlévám nové pneumatiky ze silikonu do 3D tištěné formy. Odlévám z Lukoprenu N 5221 zabarveného černou pastou. Ten je z Lukoprenů nejměkčí a měl by mít největší tažnost a odolnost proti natržení a cena něco přes 600Kč za 1kg je ještě přijatelná. Na jednu pneu spotřebuju s malou rezervou 120g. Pneu jsou duté, uvnitř je jádro sestavené ze čtyř dílů, aby šlo vyjmout. Celá forma je z osmi dílů a vše je stažené šrouby. Fotky z odlévání jsem přidal do galerie k autům. https://photos.google.com/share/AF1QipP ... x6aElXcndn

Bořík
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník

Příspěvek od Bořík » stř říj 09, 2019 7:40 pm

Ten gumový člun vypadá parádně. Jen by se k němu víc hodil závěsný motor ( nebo ještě lépe dva ). Kdyby jsi někde náhodou objevil odkaz na tisk závěsného motoru, dej prosím vědět. Také bych si časem rád pořídil nějaký pěkný člun 1:10 za defíka. Zatím netisknu, ale Ježíšek se blíží a už to asi domlouvá s Průšou. :wink:

stan
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stan » stř říj 09, 2019 8:35 pm

Velmi velmi pěkné. :clap:
Standa

fokker
Nováček
Nováček

Příspěvek od fokker » čtv říj 10, 2019 10:14 am

Závěsný motor není problém: https://www.thingiverse.com/search?q=ou ... ee723ee1c4 . Tento https://www.thingiverse.com/thing:3534935 jsem si začal i upravovat na svůj motor a ložiska, ale pak jsem to vzdal kvůli předpokládané malé životnosti toho tištěného úhlového převodu při poměrně velkém výkonu. Mělo to být na ten větší člun. Časem to třeba zkusím z jiného materiálu, mám objednaný nylon a POM a chci předělat i převody na autech, které docela odcházejí.

Bořík
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník

Příspěvek od Bořík » čtv říj 10, 2019 1:01 pm

Díky za odkaz. úhlový převod je asi lepší koupit silonový - s průměrem kola cca 8 mm - to by se do té botky dole dalo vměstnat. Stejně tak lodní vrtuli je vhodnější koupit z uhlíkem plněného plastu - zatím je 3D tisk na takové důležité detaily málo přesný a pevný.
https://www.teatechnik.cz/plastova/

Max_Spin
Nováček
Nováček

Příspěvek od Max_Spin » sob říj 12, 2019 7:21 pm

:shock: Ta Praga S5T v galerii je skvělá. :dance:

fokker
Nováček
Nováček

Příspěvek od fokker » pon říj 14, 2019 9:30 am

Bořík píše:
čtv říj 10, 2019 1:01 pm
Díky za odkaz. úhlový převod je asi lepší koupit silonový - s průměrem kola cca 8 mm - to by se do té botky dole dalo vměstnat. Stejně tak lodní vrtuli je vhodnější koupit z uhlíkem plněného plastu - zatím je 3D tisk na takové důležité detaily málo přesný a pevný.
https://www.teatechnik.cz/plastova/
Šrouby s uhlíkem mám a stejně jsem při jednom ježdění zjistil, že má jen jeden list. Asi nějaký šutr. Ty obyčejné červené se narovnaly po pár desítkách metrů jízdy a pak už to moc nejelo. Úhlové převody se koupit dají, ale jsou drahé z plastu a z kovu ještě dražší. U jednoho do lodi ta ještě tak moc nevadí, ale v autech je minimálně jeden na každé nápravě. Ale kupodivu ještě žádný neodešel, i když jsou jen z PLA. Odcházejí redukce v kolech, ty už jsou skoro všechny předělané na ocel - polyamid a už podruhé odešla kola v převodovce cisterny, tam taky koncový převod předělám na kovový pastorek a polyamidové kolo a druhý vytisknu z pevnějšího materiálu. Taky to využiju k úpravě převodového poměru, cisterna jezdí proti S5 moc rychle a mám výchylku ve vysílači omezenou na 60% a ještě expo, aby při rozjezdu tak nevyletěla. Taky u cisterny prasknul zadní diferák, to jsem vyřešil jeho odstraněním u obou aut, takže už je zadek zavřený a diferák jenom vpředu a jezdí to líp. Oho to na těch listových perech nemá moc velké křížení a občas se odlehčilo jedno zadní a jedno přední kolo a auto se zastavilo.

Bořík
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník

Příspěvek od Bořík » pon říj 14, 2019 1:36 pm

Ta kuželová kola ze silonu ( nebo něčeho podobného ) zase tak drahá nebyla - už si to nepamatuju, ale do 10,-Kč za kus by to mohlo být. Klidně bych tam koupil i nerezová, ale co jsem našel v katalozích, tak ta plastová se vyrábějí už od modulu 0.5 mm a mají průměr kolem 8 mm. Kovová až od modulu 1.5 a to jsou už na to dané použití příliš veliká.
S těmi šrouby plněným skelným vláknem to asi jinak nepůjde - jsou pevné, ale na druhou stranu křehké a pokud se ten list potká s kamenem ( nebo i s tvrdým dřevem ), je po šroubu. Ta kuželová kola by se dala koupit u Raboesche, ale je to pak už o jiné ceně.
http://www.raboeschmodels.com/images/st ... log-02.pdf v katalogu až skoro na konci, číslo 108-34

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx » pon říj 14, 2019 6:57 pm

Možná se optat tady http://www.rcmicrocars.eu/obchod/ ,jestli by udělali úhlový převod.
Skype jirkacbx
AX potvora

Bořík
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník

Příspěvek od Bořík » pon říj 14, 2019 9:44 pm

Mám obavu, že nestandardní, zakázková výroba ozubených koleček bude finančně hooooodně náročná. Určitě zdaleka nejdražší z ostatních možností.

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx » úte říj 15, 2019 6:05 pm

Pokud mají v nabídce šikmý zuby,úhlovej převod by mohli zvládnout.
Jen se optat.
Skype jirkacbx
AX potvora

Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“