Malý RC remorkér

Vše o tom co plave, potapí se atd. :!:

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrBárty
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned úno 08, 2009 8:58 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Malý RC remorkér

Příspěvek od PetrBárty »

Před asi třemi lety (tou dobou jsem do RC ještě nedělal) jsem objevil hodně zajímavé stránky o RC modelech lodí mo-na-ko.net a na strarých stránkách našel jednoduchý model remorkéru "žehlička". Do lodiček jsem se úplně zbláznil a řek jsem si že nějaký ten modýlek na dálku si prostě postavím.
Doma se mi válel dálkově ovládaný člun z Kauflandu (klasický čínský šméčko) který měl prasklý trup a ulomené kormidlo. Byl to perfektní dárce orgánů, RC "souprava", lodní hřídel a elektromotor. Nakreslil jsem si tedy jednoduché nákresy, našel vhodný materiál a začal stavět, a to prosím doma u psacího stolu :mrgreen: (maminka ze mě měla velikou radost). Na dno, palubu, žebra a zadní část okolo kormidla jsem použil překližku asi 7mm silnou, dnes když se na to zpětně dívám tak to není zrovna nejvhodnější materiál, ale stavěl jsem s krédem za málo peněz hodně muziky. Když byla kostra hotová potáhl jsem jí 1mm silnou balsou. Povrchová úprava byla jednoduchá, 3 vrstvy základovky na dřevo, tuším že vodou ředitelné barvy a 3 vrstvy lodního laku.
S remorkérem jsem jezdil jenom jednu sezónu, ale rád na to vzpomínám, hodně jsem toho najezdil u kamaráda (taky měl lodičku ale ty se navzájem rušily, takže buď jezdil jeden nebo druhý :D ) na krásném rybníčce. Původně bylo napájení elektroniky bylo 5x 1,5V tedy 7,5V, já použil 4 nabíjecí baterie AA takže jsem napětí měl 4,8V. Remorkér se ale krásně loudal po hladině :wink: . Teď leží na poličce a práší se na něj, jednoduchost konstrukce se mi ale natolik zamlouvá že plánuji postavení větší verze (tehle remorkér má cca 36,5cm) s již normální elektronikou.
Takhle vypadal výsledek pokusu o RC loď vlastní výroby:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý RC remorkér

Příspěvek od rcrtgriffin »

pěkný remorkér :clap: :dance:
viděl jsem v jedné knize o rc modelech lodí, jak na to někdo dal funkční jeřáb a místo remorkéru z toho měl pobřežní člun...

já vlastním taky pěknou řádku rc lodí, určitě je zde taky co nejdřív představím :wink:
p.s:tátovi taky stavím remorkér, ale ze stavebnice... :twisted:
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
PetrBárty
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned úno 08, 2009 8:58 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý RC remorkér

Příspěvek od PetrBárty »

To se těším až se taky pochlubíš :wink: .
Možná že teď přes zimu začnu s větší verzí, na ní se chci naučit laminovat, protože potom se chystám na lahůdku. Asi před rokem a půl měli u nás v moděláři kompletní stavebnici Artura za pouchých 700kč, nebylo o čem přemýšlet, okamžitě byl můj a teď čeká až se do něj pustím.
Uživatelský avatar
Bezmozek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 413
Registrován: pon srp 09, 2010 4:54 am
Bydliště: Praha

Re: Malý RC remorkér

Příspěvek od Bezmozek »

když chceš dělat větší verzi, spíš by to chtělo něco "opravdovějšího"
A na monaku je detailní návod na remorkér Monako, je to fakt brnkačka. Jo a trup stačí potahovat kartonem a prolakovat. 7mm překližka je děsněj pancíř, třeba tady:
http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=3711
jsem dělal žebra tuším ze 4mm překližky a obšívka je z 2mm balsy, potažená dámskou punčochou a prolakovaná epoxidem :wink:
TL-01D - Dveřma napřed
TL-01E - Expedice
TL-01R - Rally kchár
TL-01B 6x6 - in progress ......
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude ľavá, čierná, chlpatá, zubatá...
Uživatelský avatar
PetrBárty
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned úno 08, 2009 8:58 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý RC remorkér

Příspěvek od PetrBárty »

Já se ispiroval tímhle http://www.mo-na-ko.net/obr1/0147.jpg , s těmi doplňky už vypadá docela dobře. Remorkér monako znám, vypadá pěkně. Dneska tu silnou překližku vidím jako blbost, ale moc sem toho tenkrát nevěděl a dělal z toho co bylo po ruce.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý RC remorkér

Příspěvek od Jirkacbx »

Pěkná lodka :clap:
Dřív toho moc nebylo,časopis jen Modelář a materiál skoro žádnej.
První lodku jsem měl plastovou Melodii,kdyby se tak ještě dělala :-)
A Artura jsem taky zkoušel,ale skončil jsem u obšívky trupu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
PetrBárty
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned úno 08, 2009 8:58 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý RC remorkér

Příspěvek od PetrBárty »

Díky. Melodie je nádherná, tu měl snad kdysi taťka, ale skončila bůh ví kde. Zachovalo se ale docela použitelný torzo Scheweningenu, taky krásná loď a taky čeká na to co s ní udělám :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „LODĚ, PONORKY“