Závěsný motor homemade

Vše o tom co plave, potapí se atd. :!:

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 527
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Závěsný motor homemade

Příspěvek od Bořík »

.... " cena reglu v akci 4ks v balíčku 98,-kč/ks..... opravdu není co řešit.....jen ten měsíc si na balíček z Číny počkat. "
Tak píšeš o ceně reglu za stovku, v odkazu dáváš reglec za 4 stovky.
Takže asi nepředpokládám špatně, obousměrné regulátory za stovku nemáš. Do lodí nejsou špatné regulátory Razor32 ... https://www.aliexpress.com/item/4000386 ... 4c4d8nYw1Z cena cca 212,- za kus. Jsou obousměrné a na rozdíl od popisu 3-6S pracují i s dvojčlánkem. A hlavně dokážou udržet hodně nízké otáčky.
ufon13
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 23, 2020 5:13 pm

Re: Závěsný motor homemade

Příspěvek od ufon13 »

dostal jsi mě pletl jsem jabka a hrušky ... myšlenky rychlejší prstů ....
ano do toho člunu jsem dával jednosměr a ty za 98,-kč jsou též jednosměry , což se může zdát jako nevýhoda ale pokud máme ,,schottle drive" je to rázem velká výhoda.
Ty obousměry jsou dražší, ale také žádná katastrofa oproti d-sysům pro plechovky .

Ty odkazované tebou regly se ale nedají použít klasickým způsobem tedy šoupnout konektor do přijímače a jet, nebo ano ? Bez nějakého modulu navíc ?
Vidím tam jen dvou drátkové připojení a předpokládám , že to je speciál pro řídící desky koptér či vrtichvostů. Pokud to jde upravit na klasický servokabel tak to by byla dobrá cesta. Nebo je + společný pro přijímač i regl po silovém napájecím kabelu ?
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 527
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Závěsný motor homemade

Příspěvek od Bořík »

Nevýhoda ( ? ) je v tom, že tyto regulátory Razor nemají BEC. Proto jen ty dva dráty v signálovém kabelu - do přijímače a zároveň i pro nastavování.
Pro spojení s počítačem nebo ještě lépe s telefonem slouží převodník - viz https://rcstudio.cz/cs/esc-pdb-ubec/240 ... -tool.html . Pak je možné nastavit velice jednoduše mnoho parametrů - např. jednosměrný režim s brzdou, bez brzdy, s měkkým rozběhem a totéž jako obousměrný ... maximální proud, minimální vypínací napětí, takže není potřeba lipostop a další a další. Co si na nich vážím nejvíc, tak regulace od hodně nízkých otáček. Dá se i nastavit mrtvá zóna kolem neutrálu.
ufon13
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 23, 2020 5:13 pm

Re: Závěsný motor homemade

Příspěvek od ufon13 »

tak to je potom zajímavé i pro mě, ptal jsem se na ně kdesi na forecha bylo mi řečeno , že ty dvoudrátové se dají používat jen s řídícími deskami pro koptéry, že po drátech jdou do reglů zcela jiná data z desek , než do reglů z klasických přijímačů...
Proto jsem to dále neřešil , ale když s tím máš zkušenosti , věřím ti.
absence BEC je trošku problém v případě právě toho závěsného ,,motorového komba,, znamená to totiž další nutný prostor pro externí BEC uvnitř krytu motoru.
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 527
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Závěsný motor homemade

Příspěvek od Bořík »

Malých a mikro BECů je spousta .... za velmi přijatelné peníze. Absence BECu je logická - coptera má většinou 4 motory a tak BEC zde bývá součástí řídící jednotky. Nicméně ty regulátory jsou jedny z nejlepších, co se týká rozběhu a nízkých otáček. A nemají nectnost některých regulátorů, že se rozběhnou na vyšší otáčky a pak klesnou na nižší - tyto se rozběhnou a drží stále otáčky.
ufon13
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 23, 2020 5:13 pm

Re: Závěsný motor homemade

Příspěvek od ufon13 »

uvidím jestli to bude použitelné jak jsem psal na schotlíka mi stačí ten nejlevnější poletuškářský regl a na klasičtější použití dávám ty s ventilátorem. Ty z tvého odkazu by byly jedině do těch závěsných motorů ale tam zase nebude průvan, i když proud tam je do 3A i na plnej plyn.
Odpovědět

Zpět na „LODĚ, PONORKY“