Diferenciál

Vše o diferencialech, tipy, rady, vychytávky ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
milan039
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 01, 2011 12:12 am

Diferenciál

Příspěvek od milan039 »

Ahoj, mám sestaven model autojeřábu Liebherr. Model má nápravy Tamiya dvě řízené a dvě hnané. Ještě ve zkušebním provozu mi odešla průběžná hnaná náprava. Dá se někde sehnat kovový diferenciál včetně pastorku do nápravy. Nebo raději sáhnout do prasátka a koupit či nechat vyrobit nápravy celokovové. Model v měřítku 1:14,5 váží bez závaží asi 15 kg. Díky za radu Milan.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Diferenciál

Příspěvek od Honza D »

Problém bude v tom, že Tamiyácký nápravy nejsou stavěný na takovou zátěž... Prý odcházejí už když se dají na nějaký lehčí trialový auto... pad mě jedině zkusit upravený nápravy z Axialu nebo podobnýho offroadu, to by mohlo vydržet (nevím, jestli by ozubení z Axialu nešlo do Tamiyáckých domků).. nebo výrou vlastních, příp investovat
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál

Příspěvek od Jirkacbx »

Dej odkaz na model.
Nápravy už tam byly nebo jsi to předělával?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
milan039
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 01, 2011 12:12 am

Re: Diferenciál

Příspěvek od milan039 »

Model je kompletně zbudován z hliníku. Podvozek plech tloušťka 2 a 4 mm. Nástavba je ocelový plech 3 mm, 4 mm a 1 mm, výložník jekl 50/50 až 30/30. Něco jsem vyráběl sám, něco kamarádi a zbytek jsem kupoval. Při popojíždění modelu se ozve rána a pastorek je oholen. Již jsem kupoval asi 3 ks, ale je to stejné. Asi si nechám dvě zadní nápravy vyrobit. Ty dvě přední řízené to snad vydrží.
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIALY“