Čím lepit pneu?

na jakých pneu jezdíte, jaké máte zkušenosti, recenze ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Adam62_cz
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 269
Registrován: sob říj 24, 2009 9:30 am
Bydliště: Žebrák u Berouna
Kontaktovat uživatele:

Čím lepit pneu?

Příspěvek od Adam62_cz »

Čau, objednával jsem si nějaké věci na auto a zapoměl jsem si objednat lepidlo na gumy...a nechci platit další počtovné. Tak se vás chci zeptat čím lepíte gumy??? napadlo mě to přilepit vteřiňákem ale nevím... děkuji za rady
OllllllO MEX 4 JEEP Wrangler JK PRODÁM LOSI XXX-4 G
FG baja-Prodloužený podvozek o 6cm, Axial Wraith
Bylo :xray: Xray T2 008 Mazda6,Tamiya DF-03Ra,TA-05,SCX-10,AX-10,Taxxas Slash,Axial XR-10
Uživatelský avatar
Speedman
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1406
Registrován: pát srp 22, 2008 4:10 pm

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od Speedman »

Vteřiňákem určitě ne. za 1. se to opatlá a pak to nevypadá hezky a za 2. to drží jen chvíli. Já zkoušel lepit chemoprenem univerzal a extrem pirellky od hpi ale taky to nevydrželo věčně.
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od WIN »

Ja si dovolim tema odemcit a zareagovat na odpoved Icemana. Nevim jak to drzi chemoprenem, ale vterinakem to lepi snad upne vsichni co znam, a ze jich znam !!! Mimochodem na lepeni pneu koupis jen vterinove lepidlo a zadnej chemopren !
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od Honza D »

Já lepím taky vteřiňákem, 4 minikapičky po obvodu pneu stačí, pneu při jízdě drží, ale přitom se dá bez většího poškození zase strhnout.
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mkymky
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 24, 2007 3:18 pm
Bydliště: Brno - Žebětín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od mkymky »

jj, i specialni lepidla na pneu (corally, carson, ...) jsou vpodstate vterinova lepidla (cyanoacrylate adhesive), jen maji nejakou prisadu, aby to neschlo behem vteriny, ale desitek vterin.
Naposledy upravil(a) mkymky dne sob lis 14, 2009 9:51 pm, celkem upraveno 1 x.
RC RALLY - rallybrno.cz - www.monkeyracing.cz
Uživatelský avatar
Speedman
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1406
Registrován: pát srp 22, 2008 4:10 pm

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od Speedman »

Tak to možná lepíte nějakym lepším, ale když jsem to já lepil obyčejnym za cca 6 korun (pořádně a po celym obvodu), tak mi to drželo jen chvíli a pirellky od hpi mi nešly přilepit ani značkovym vteřiňákem. Možná to je tím, že se při vyších otáčkách roztahujou nebo nevim, ale chemoprenem mi rozhodně držej líp.
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od Lukass »

Já taky sekunďákem....od Pelikána asi za 50kč...lepím pneu jak na buggy,tak na onroadu a na obou bez problémů... :geek: ;)

před lepením je důležité drsnit pneu i disk,pak odmastit a nalepit....lepím tak,že dám tak čtyři kapky po obvodu.Kdybych dal lepidlo po celém obvodu tak to vypadá strašně,protože by se to nejspíš rozteklo. ;)
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
Pumpkin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1273
Registrován: čtv úno 14, 2008 6:53 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od Pumpkin »

Ja uz jsem toho zkousel hodne. Nejlepsi je sekundak pak se mi jeste celkem osvecil kyselej silikon (ten bilej nevim jaka znacka) Pak jsem jeste zkousel lukopren nebo jak se to jmenuje a chemopren. :naughty: Tyhle dva jsou na nic. Ten lukopren vubec nedrzel a chemoprenem jsem si zaprasil disk. :snooty: Na disku to drzelo ale na gume ne. Na asfaltu se guma vyvlikla. Vterinak je nejlepsi :wink:
PROJEKT LAND ROVER DISCOVERY II
Team Losi Mini Baja ; Hitec HS-55 ; DSYS MD18DCRS
ICQ 582643503
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od Pajik_CZ »

Já lepím lepidlem od Tamiye. A nemám problém. Lepím po celým obvodě jen slaboulinkou vrstvičkou , disk není zapatlaný, a drží to neuvěřitelně. Vždycky dám kapičku, a přikládám pneu tak, aby se přebytečný lepidlo rozteklo dál do spoje. Je to náročnější na techniku (držení v ruce, a přikládání pneu), ale není to nic, co by se za 2 minuty nedalo naučit :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od Vrakouš »

Vteřiňák z OBI, běžný, kolem 20-25,-kč.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
jacquess
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 418
Registrován: úte črc 08, 2008 8:33 am

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od jacquess »

ja jsem pouzil vterinove lepidlo LOCTITE na disky tamiya a pneu topcad, lepil jsem poctive po celem obvodu a vubec to nedrzelo
// DF-01 (TA-02) Rally Edition ...by jacquess

jeste tak mit vic casu na jezdeni
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od Lukass »

a odmastil jsi to?!
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od ZORES »

TOPCADy mám nalepený rok a půl kyanoakrylátem (cyanofix)a držej jak tchýně okapu.
Na monstra čmouda tím samým a taky ok.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od halaly »

Já lepím nějakým vteřinovým šmejdem za 5Kč a vydrží mí tak 3 baterky. Jedním lepidlem nalepím tak 6 párů, takže za tu cenu luxus
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Uživatelský avatar
seky
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 189
Registrován: stř srp 29, 2007 9:53 pm

Re: Čím lepit pneu?

Příspěvek od seky »

jako lukass vterinakem od pelikana..
doporucuju koupit v lekarne jehly k injekcim a nastrcit to na "konec" nadobky s lepidlem.. lepidlo jde pak dobre davkovat, je toho slaba vrstvicka a kdyz se jehla ucpe, staci to zapalovacem zahrat.. jinak jsem to na zavodech nevidel..
nakonec pak jeste prebytecny lepidlo hadrem utrit, aby to nebylo "zapraseny"
Team Rebels | teamrebels.cz ||| RCmagazine | rcmagazine.cz
Odpovědět

Zpět na „PNEU“