Kacud

Chcete se představit ? Zde máte možnost.

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Jirkacbx

Pravidla fóra
V sekci ADRESAŘ UŽIVATELŮ- nechť o sobě napíše ten, kdo fórum navštěvuje, abychom ostaní věděli s kým máme tu čest. Stačí jmeno, příjmení, věk, z jakého města se knám přidal. Pokud by chtěl i něco navíc proč ne.
Uživatelský avatar
Dave Kolář
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1158
Registrován: pát říj 01, 2010 11:26 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kacud

Příspěvek od Dave Kolář »

Vem co doporučuje delťák :) Jinak mě napadá jedině si to vyrobit sám
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
TA05 + EAGLE RACING KIT + BMW M3 E30 červený peklo, Nový projekt NISSAN GTR znovuzrození
BMW E30
Kacud
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 163
Registrován: čtv lis 17, 2011 6:50 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Kacud

Příspěvek od Kacud »

Jak mi tu prejete hodne trpelivosti, tak mate pravdu a dobre delate. Trpelivost je potreba opravdu hodne. O RC auta se zajimam rok a pul a az ted jsem kapnul na to prave a jsem nadseny. Prvni jsem si koupil Losi 1:36 a zkusil co to je ridit. Ale auto je to male, Doma se s RC modelem moc jezdit neda, porad jsem do neceho narazel. Venku to zas nic neprojelo a navic nebylo moc videt, abych ho hledal dalekohledem kdyz poodjelo. Tak jsem zkusil udelat si skokanek a skakat ale stabilita nula. Uz snim nejezdim. Pak jsem se zkontaktoval s modelari tady v Olomouci a koupil si buggy, protoze staveli trat. Mel jsem par korun, do Himota se mi nechtelo a tak jsem bral overenou znacku HPI, model Brama. Jejda to je shit. To se rozsype jen co se na to krive podivate. Ma ohromny problem v sasi z tvrdeho plastu, ktery je pod diferencialy velmi tenky a lame se to. Staci parkrat projet po polnacce a mate to na tri kusy, predni naprava, prostredek auta a zadni naprava. Dalsi zklamani. Tak jsem si rekl, ze pujdu do neceho overenyho a poradnyho. Koupil jsem Traxxas Slash 4x4. Bomba auto. Ale zjistil jsem ze nemam kde jezdit. Na jezdeni na draze v Olmiku jsem se nedohodl. Trvaji na ucasti na brigadach. Muj zdravotni stav se ale natolik zhorsil ze jsem jich nebyl schopen a I casove jsem clenstvi v klubu nezvladal. No a v tu dobu jsem na modelbazaru uvidel Losi XXX-S z klubu ve Frydku za 1700 a neodolal jsem. Bohuzel to byla hromadka srotu. Tak jsem z modelbazaru koupil dalsi ve verzi Graphite a tentokrate trefa. Dostal jsem nikdy nejety grafitovy podvozek za 2500. Bomba. Ale slozeny byl strasne. Vse co slo smontovat opacne, opacne bylo. Trapil jsem se, nekolikrat jsem ho cely rozebral. Je to slozity podvozek. Navic zakrytovany pohon. Potreboval jsem vymenit reminek, tak zas kompletni rozborka. Pak nastaveni geometrie. Porod. Milion nastaveni, manual v anglictine, setup jsem drzel poprve v ruce. Bez navodu. Ale nakonec jsem se tim prokousal. Ted jsem stastny a na sebe pysny. Zvladl jsem to a sam. Jen z obcasnou radou nekoho z fora. Chtel jsem losi prodat pro jeji komplikovanost a koupit neco RTR a blbuvzdorneho. Jeste ze jsem to neudelal. Nyni mam profi podvozek, ktery uz znam a jsem rad ze je tak slozity. Stale je co objevovat, co se ucit a v cem se vrtat. A protoze uz tusim jak, tak me to bavi a je to super. Onroady mam rad, libi se mi, jejich nastavovani me bavi, jezdit muzu na kazdym parkovisti a uz resim, jakou koupim karoserii, jak si ji vysperkuju, jaky koupim kola, jak se naucim driftovat, jezdit na draze v Prostejove. Ta je volne pristupna. Super. Navic deti jsou autem nadsene. Navic to neni 5kg tezka strela jako Slash a tak se nebojim jim ho pujcovat. Ted si to vsichni uzivame. Preji krasne zazitky I ostatnim
Losi XXX-S Graphite
Slash 4x4
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kacud

Příspěvek od Jirkacbx »

Krásně napsaný a gratuluji,že jsi vydržel :clap:
Ted ještě pár ůspěchů na závodech,stačí jen doject :-) a bude to jen lepší a lepší :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Kacud

Příspěvek od Loupák83 »

:clap: :clap: :clap: jsem rád že si přišel na chuť Losině
a doufám že mé rady byli k užitku :) ať Losinka slouží
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
Dave Kolář
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1158
Registrován: pát říj 01, 2010 11:26 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kacud

Příspěvek od Dave Kolář »

DRIFTU ZDAR!! koukej jezdit :--)
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
TA05 + EAGLE RACING KIT + BMW M3 E30 červený peklo, Nový projekt NISSAN GTR znovuzrození
BMW E30
Kacud
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 163
Registrován: čtv lis 17, 2011 6:50 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Kacud

Příspěvek od Kacud »

Loupák: Každá rada dobrá a jsem rád za ni. Teď řeším osvětlení a karoserii v samostatném tématu. Děkuji všem i za rady tam. Přemýšlím nad tím.

Drift taky bude. Jen to chce čas. Už mám vybrané střídavé kombo. Teď vybrat ještě vhodné pneu. Pak to koupit a hurá driftit. Na drift budu mít druhý podvozek. Mám zatím tři podvozky Losi XXX-S Graphite. Vše z bazaru. Bral jsem je kvůli náhradním dílům. Levný způsob jak přijít k ND.
Losi XXX-S Graphite
Slash 4x4
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Kacud

Příspěvek od Loupák83 »

jo to je dobrej způsob jak přijít k náhradním dílům
no taky řešim novou kastli teda spíš kastle a taky budu chtít osvětlení ale to mam u jdný kastle vyřešení a už mam i hrubou představu ale jen to chce peníze :mrgreen:
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Kacud
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 163
Registrován: čtv lis 17, 2011 6:50 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Kacud

Příspěvek od Kacud »

A jak mas to osvetleni vyreseny? Pouzivas nejaky svetelny modul? Jaky?
Losi XXX-S Graphite
Slash 4x4
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Kacud

Příspěvek od Loupák83 »

modul mam vyhlídnutek od Bellu DSS1 ten nějak tak vyhovuje tomu co chci případně jako náhradní řešení mam připravený Dsys Mdl8
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kacud

Příspěvek od rskedar »

no podobnými omyly si prošel zřejmě každý z nás, každý se snažil šetřit na nepravých místech a všem se nám to nevyplatilo. A stejné je to i s nepozorností. Ale dobrý modelář se tím prokouše a slabší toho nechá.
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kacud

Příspěvek od Vrakouš »

U aut už asi zůstaneš. Když se z počátku nedaří, buď s tím praštíš, nebo se tím prokoušeš, zatneš zuby a jedeš dál. Patříš k té druhé skupině.
To čím sis prošel ti dalo velkou zkušenost, když sis sám podvozek složil, naučil ses ho znát. Mnohem lepší, než koupit auto hotové a při první poruše koukat jak telátko. Zkušenosti budou přibývat, a tím, že se o modelařinu začínají zajímat i děcka, tak dopadneš jako já. Závodí celá rodina, a z táty je šéfmechanik. :lol: :lol: :lol: Jen jeden člen týmu není z rodiny a stará se o své auto sám. Ostatní obhospodařuji já, plus auto kamarádky. Takže na závodech se snažím udržet v provozu 4 auta sám, což je docela záhul.
Tak ať se ti daří, hodně pěkného poježdění bez závad a havárií. :dance:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Kacud
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 163
Registrován: čtv lis 17, 2011 6:50 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Kacud

Příspěvek od Kacud »

Jo dopadnout jako ty bych chtel. Nekdy mi prijde, ze vrtat se v aute me bavi vic nez jezdit. Akorat se musim jeste hodne ucit. Procetl jsem si manual a tema vysvetlujici rc pojmy zde na foru a mam pekne nafouklou hlavu. U toho onroadu se toho da tolik nastavit. Mazec. Alchymie jako blazen. Snad to do jara stihnu pochopit. :-)
Losi XXX-S Graphite
Slash 4x4
Uživatelský avatar
Dave Kolář
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1158
Registrován: pát říj 01, 2010 11:26 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kacud

Příspěvek od Dave Kolář »

Ta alchymie je na tom to nejlepší! Vrtat se v tom...horší je, když dopadneš jako já -> rozebranej a sestavenej podvozek, všechno drží, ale stále zbývá 8volných šroubků :D
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
TA05 + EAGLE RACING KIT + BMW M3 E30 červený peklo, Nový projekt NISSAN GTR znovuzrození
BMW E30
Uživatelský avatar
delta tuning force
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 873
Registrován: ned říj 03, 2010 12:15 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Kacud

Příspěvek od delta tuning force »

A s nastavenim auta ti taky rozhodne hodne pomuze set up stolice :-)
RC Dorifto
Tamiya TA-05 VDF Gold Edition, ezRun střídavé combo 8,5T 60A, 2,4 Ghz RC set
Traxxas Summit
Tamiya TT-01 D typeE Nisan GT-R - hliníkový kardan, řízení
Carson X-Mod Evo Mitsubishi Lancer Evolution IX. - 4WD, světla, neony, bodykitt
Kacud
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 163
Registrován: čtv lis 17, 2011 6:50 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Kacud

Příspěvek od Kacud »

Tady to je pro me super forum. Raj na zemi. Dosud jsem znal jen rcauta.net, ale tam se to toci jen kolem offroadu a to jeste tech co umi delat kotrmelce, salta a stojky na zadni. :-) Tady konecne lidi lteri se zajimaji o onroady. A tak mi dokazi poradit. Dekuju.
Losi XXX-S Graphite
Slash 4x4
Odpovědět

Zpět na „Adresář uživatelů“