Konektory

Vše co se týká elektroniky

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: úte kvě 22, 2007 7:19 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucass »

Virtual píše:Lucass: To, že tě to vytočí, je mi líto, ale prostě to tak je.
Dál už to jsou oboustranně zbytečný řeči.
Uz me to fakt nebavi, ale poradne si precti proc si me vytocil, neni to z toho duvodu ze existuje jiny reseni, ale z toho jak si to podal a zacal to resit uplne zbytecne dal. Jak uz jsem psal kdybych v tom zapojeni samice, samice baterka nasel pro me vyhodu tak to klidne predelem, je to prace na pul hodky, ale ja ho tam nevidim. Kdybych jezdil na zavody tak to predelam urcite je to vyhoda si moct pucit nabijecky atd. Ale na ne nejezdim, jezdime akorat v peti na draze pro prdel a jeden znich to ma stejne zapojeny jako ja ostatni maj Tamiya konektory, tak ze je to pro me v tuhle chvili nejvyhodnejsi zapojeni TECKA
Uživatelský avatar
Lucass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: úte kvě 22, 2007 7:19 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucass »

CYBERDREAM píše: Na krabičce od baterek :D
Katalog to má 1635 a 1645 Corally
Tak jsem to nasel na CorallyUSA http://www.corallyusa.com/istar.asp?a=3&dept=4 neni to zrovna nejlevnejsi, vyjde to asi na 10$ ale myslite ze to tady u nas muze nekdo sehnat, treba rcxauta.cz? Sice si to nedokazu moc predstavit sestaveny ale tak spatny to snad nebude.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Lucass dne sob črc 28, 2007 3:11 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Lucass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: úte kvě 22, 2007 7:19 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucass »

2: Vrakouš Urcite chapu vyhody tohoto zapojeni, taky sem na nej nenapsal spatny slovo, ale v tuhle chvili pro me je vyhodnejsi toto zapojeni, nemuze se stat ze bych to i omylem zapojil spatne a kamos ho ma taky, jeste zkusim jak to bude fungovat s tou odizolovanou bat. a treba to predelam. Nemuze se stat ze by se bat. nak mechanicky ze spodu poskodila kdyz obcas jezdim v bordelu kameny a tak?
Uživatelský avatar
Lucass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: úte kvě 22, 2007 7:19 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucass »

gema píše:Obrázek

Klasicky IIIIII pájený Intecty 4200. Nejezdím závody, když tak drifty a to zatím jen jednou. Prostě se tak líp chladí. Nabíjím je 6A a to pěkně topí
Tohle se mi fakt libi, pouziva se to normalne, nebo je tam naka nevyhoda? Krome tech co se tady resej. Jak jdou letovat ty kulaty konektory na bat.? Akorat bych si dal bat. opacne aby mohli bejt kably od regu. jeste kratsi, ale tobe by se to tam asi neveslo kvuli drzaku bat. vid? Koukam ze tam mas stridak neni na drifty uz moc silnej, me prijde i ten muj GP17T uz zbytecnej.
Uživatelský avatar
Kamikaze
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 964
Registrován: sob srp 19, 2006 11:06 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikaze »

Lucass píše: Tohle se mi fakt libi, pouziva se to normalne, nebo je tam naka nevyhoda? Krome tech co se tady resej. Jak jdou letovat ty kulaty konektory na bat.? Akorat bych si dal bat. opacne aby mohli bejt kably od regu. jeste kratsi, ale tobe by se to tam asi neveslo kvuli drzaku bat. vid? Koukam ze tam mas stridak neni na drifty uz moc silnej, me prijde i ten muj GP17T uz zbytecnej.
Jenoduše je to uplně stejný jako když máš na baterce samice/samice,čímž pádem --> nic se samo nezkratuje a výon zůstane. Jediná nevýho kterou proti NIKOMU nic NEMÁM je ta že si prostě s nikým nemůžeš pučit baterky když to má tak jako většina lidí samice/samice. Pájení konektorů se v tomto tématu řešilo někde na začátku myslim. Takže je to úplně jednoduchý, postavíš baterky do svislé polohy a přchytíš k něčemu hlavně NEVODIVÝMU, po té si něčím nevodivým třeba kolíčkem na prádlo přidržíš konektor na beterce, kterou musíš potřít či pokapat pájecí pastou nebo kyselinou a hlavně pocínovat. A hned po té se dá konektor libozně napájet :)
TB-02 DRFT TB-02 Rally X-Racing Team
X-ray 008 - Rally
Kyosho - Inferno TR-15
CC-01 Pajero Metaltop
Spektrum DX3S
Uživatelský avatar
Lucass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: úte kvě 22, 2007 7:19 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucass »

Jo, jo postup pajeni tak nak znam ten je skoro na vsem stejnej, ale stejne dik. Spis mi prijde takovy divny pajet kulaty na plochy, tak jestli tam neni nakej problem, nebo tak neco, musi se to delat asi blbe o proti propojavacim pliskum. Asi si na bat. napajet vic cinu, pekne to cely prohrat a potom do toho zasadit konektor a doladit.
Uživatelský avatar
gema
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1271
Registrován: úte úno 06, 2007 8:28 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gema »

Pajet to neni problem. Das tam vic cinu po stranach.
Ja mam samice/samec kvuli kolegum z prace. Jezdili jsme skoro vsichni a oni jsou schopny to prepolovat. Pujcovali si aku i nabijecku. Proste takova pojistka.

S tim stridakem se budes divit, ale mam vyskouseny ze maji aku vetsi vydrz nez Mig. Navic je prakticky bezudrzbovy. Pred tim jsem mel Tamiacky Super Stock a neustale jsem z nej lovik drobne kaminky. Do tohohle se nemaji jak dostat. A kdyz jsem kupoval novy motor proste jsem mel volnych 7000 na motor a regl
Pavel Novak
Většího teď nic nemám, vlastně Disco mutanta :)

ObrázekObrázek
Galerie
Uživatelský avatar
Kamikaze
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 964
Registrován: sob srp 19, 2006 11:06 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikaze »

S tím napajováním, já to dělám tak že si konetor (trubičku) pocínuju v místě pájení, na baterky nanesu trochu cínu, potom něčím přidržím konektor a potom k tomu přiložím pájku a postupně přidávám cín až se mi rozteče a všechno se prohřeje natolik aby to bylo dobře zapájený.
TB-02 DRFT TB-02 Rally X-Racing Team
X-ray 008 - Rally
Kyosho - Inferno TR-15
CC-01 Pajero Metaltop
Spektrum DX3S
Uživatelský avatar
Lucass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: úte kvě 22, 2007 7:19 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucass »

gema píše:S tim stridakem se budes divit, ale mam vyskouseny ze maji aku vetsi vydrz nez Mig. Navic je prakticky bezudrzbovy. Pred tim jsem mel Tamiacky Super Stock a neustale jsem z nej lovik drobne kaminky. Do tohohle se nemaji jak dostat. A kdyz jsem kupoval novy motor proste jsem mel volnych 7000 na motor a regl
Stridak je urcite good, taky do nej casem pudu ale urcite ne v kombinaci s TThrackou, mam zalusk na XRAY T2R. Myslel jsem jestli je to s nim v bokach dobre riditelny nekde jsem cetl ze je trochu divocejsi nez uhlik.
Naposledy upravil(a) Lucass dne sob črc 28, 2007 6:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lucass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: úte kvě 22, 2007 7:19 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucass »

Kamikaze píše:S tím napajováním, já to dělám tak že si konetor (trubičku) pocínuju v místě pájení, na baterky nanesu trochu cínu, potom něčím přidržím konektor a potom k tomu přiložím pájku a postupně přidávám cín až se mi rozteče a všechno se prohřeje natolik aby to bylo dobře zapájený.
To taky neni marny, asi vyzkousim na nejakech starejch baterkach a potom nacisto.
mec
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 10, 2007 3:59 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od mec »

Slušná diskuze, ale za "standardní řešení" bych označil pouze to co píše a má Lucass případně ještě lepší Gema a to ze zkušenosti s jinými modeláři ať už od lodí,letadel nebo aut. Odůvodnění všech řešení si můžete přečíst zde: http://www.mojehobby.cz/magazin/detail. ... 1127115761
A jěště jeden celkem slušný odkaz: http://www.masters.cz/optimalizace-poho ... ky-rc-auta
Pokud to tu někde už bylo tak se omlouvám.
Tamiya TT-01, DF-02
Hitec Agressor 3 FM
Triton 2
Uživatelský avatar
gema
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1271
Registrován: úte úno 06, 2007 8:28 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gema »

Já musel s ohledem na použití aku v F103GT, která je připravená na použití akupacků klasických, přistoupit k úpravě. Nechal jsem aku samozřejmě v IIIIII, ale musel jsem vývody posunout až vedle krajních aku a když už jsem to přeletovával dal jsem na aku dvě trubičky (zkrácené na výšku aku) a na nabíječku samce.
Pavel Novak
Většího teď nic nemám, vlastně Disco mutanta :)

ObrázekObrázek
Galerie
mec
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 10, 2007 3:59 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od mec »

Včera jsem předělával všechny konektory Tamiya a tady je jednoduché řešení trubičkových konektorů G4, které je zcela odolné jak proti přepólování tak proti jakémukoli zkratu ať už mezi sebou nebo proti čemu koliv jinému (nabíječce atd...) Kompletně izolované smršťovací bužírkou jsou nejen zdířky "samice", ale i banánky "samci". Před izolací bužírkou jsem na banánek místo samice navlékl klasický kovový distanční sloupek s vnějším průměrem 6mm, pak jsem to celé převlékl smršťovací bužírkou tak, aby přesahovala zhruba 2mm přes špičku banánku a "zatopil". Po schladnutí jsem z banánku vysunul distanční sloupek a tím vše končí. Banánek je izolovaný a bezproblému jde na něj nasunout izolovaná samice (připomíná to kabely od rozdělovače k jednotlivým svíčkám u škodovek :lol: ). Výsledek posuďte sami z přiložených fotek. Umístění "samic/samců" jsem zvolil: Akupack - samec, + samice z důvodů ketré jsou v příspěvku o dva výše.Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) mec dne pát srp 10, 2007 12:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Tamiya TT-01, DF-02
Hitec Agressor 3 FM
Triton 2
Uživatelský avatar
martintb01
Partner Tamiyaclubu
Partner Tamiyaclubu
Příspěvky: 53
Registrován: pát led 05, 2007 4:41 pm
Bydliště: Polepy u Litoměřic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martintb01 »

mec píše:Včera jsem předělával ....
Dobrý to máš, takhle by to mělo vypadat.
Akorát u mě mam ještě jeden z kabelů zhruba o 1,5 cm kratší ... aby nekončili ve stejné vzdálenosti.
Uživatelský avatar
Flozik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1240
Registrován: stř dub 26, 2006 4:53 pm
Bydliště: Pardubice- mesto perniku a hokeje

Příspěvek od Flozik »

Ja mam buzirkou izolovany jen konektory na baterkach, takze tam ke zkratu nedojde a na reglu atd. ke zkratu bez napeti dojit nemuze :wink:
"Neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živý!"

:tamiya: Tamiya TB - 02 :tamiya:
Kastle: Subaru Impreza
Kanal: 54
Odpovědět

Zpět na „Elektro technika“