Slušná nabíječka

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Slušná nabíječka

Příspěvek od Jirkacbx »

Kdyby někdo uvažoval o změně nabíječky + nějaká serepetička navíc,koukněte na tuhle.
https://rcstudio.cz/cs/nabijece/775-too ... cerna.html
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Slušná nabíječka

Příspěvek od Míla »

Pěkný kousek, tak akorát do kapsy a s velikostí powerbanky, to se může hodit na cesty.
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Slušná nabíječka

Příspěvek od Bořík »

Mám z ní velkou radost - na to, jak je malá a docela levná, toho umí opravdu hodně. A navíc umí vybíjet do externí zátěže až 10A, což umí málokterá, takže na test baterek ( pokud to zrovna nejsou baterky do supervrtulníku ) je výborná. Navíc se dá také pomocí slušného voltmetru nakalibrovat přesnější hodnota měření každého článku. Umí všechny typy akumulátorů, hodnoty koncových napětí se dají nastavit, ... prostě za málo peněz docela dost muziky. A hlavně: SW je napsaný srozumitelně a je docela snadné ji obsluhovat.
Akorát nemá vodotrysk, ale snad s dalším upgrade SW to bude také umět. :--)
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Slušná nabíječka

Příspěvek od Míla »

Jestli nemá vodotrysk tak to si jí kupovat nebudu. :lol: :lol: :lol:
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Slušná nabíječka

Příspěvek od Bořík »

Nekupuj ... už jsem vystřízlivěl. Podle papíru je výborná, zvládá toho hodně, je malá a za dobré peníze. Ale jinak jsem s ní moc spokojený nebyl. Trápil jsem ji několik dní a zjistil, že neumí vybíjet ( vlastně umí, ale ze staré baterky, co má cca 1400 mAh, "dostala" ven 4500 mAh - takže naprostý nesmysl, něco jiného bylo na displayi a něco jiného ve skutečnosti ). S novou baterkou si při vybíjení také neporadila - opět vybitá kapacita několikanásobně větší, jak ve skutečnosti. Zkoušel jsem také měřit vnitřní odpor tříčlánku: většinou změřila jen dva články, občas jen jeden a výjímečně všechny tři. Rozdíl mezi naměřenými hodnotami u stejného článku byl mezi 3 až 13 mR, takže hodnoty úplně k ničemu. Dotykové ovládání je dost zoufalé - často si nabíječka dělala, co chtěla a někdy správně zareagovala až po několikátém pokusu - sice pípala, jako že se volba potvrdila, ale jinak se nic nedělo a někdy se dělo úplně něco jiného.
Výsledek: ztrávil jsem tím tolik času, že jdybych to věnoval práci, mohl bych si koupit dvoukanálovou nabíječku 1500W.
Vzhledem k tomu, že byla levná, tak jsem zkusil do ní praštit 5 kg palicí - v tomto směru je vynikající, vydržela kupodivu hodně. Budiž jí popelnice lehká.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Slušná nabíječka

Příspěvek od Jirkacbx »

Až taková mizérie to je?
To bych do ní neřek.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Slušná nabíječka

Příspěvek od Bořík »

Dost mě to zklamalo ... těch neduhů tam bylo víc, než je zdrávo.
Škoda, budu hledat dál.
Díval jsem se na iCharger x6. Jako jedna z mála firem dává k dispozici manuál, za což jsem dost vděčný, protože jen z obecného popisu toho člověk moc nepozná. Ale zarazilo mě, že na vybíjení Lipol je přednastavena hranice 3.5V, což mi připadá hodně. Stejně tak nejde nastavit vybíjecí hranice i LiFe pod 3.0V a to je také dost vysoká hodnota. Je jasné, že vyšší hodnota znamená delší životnost, ale pokud potřebuju jednou za rok zjistit skutečnou kapacitu a nepřeháním to s vybíjecím proudem, měla by se dát nastavit i nižší hodnota. Ale to je ta méně důležitá věc - hlavně, aby "TO" umělo pořádně nabíjet a správně informovat.
Odpovědět

Zpět na „WINův koutek novinek“