Motor pro buggy (TL-01) + převody

Vše o BUGGY, podvozky, technika. tuning ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
rider-x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 69
Registrován: čtv led 22, 2009 10:20 pm
Bydliště: N. Paka
Kontaktovat uživatele:

Motor pro buggy (TL-01) + převody

Příspěvek od rider-x »

Omlouvám se, že zakládám nové téma, ale jedná se mi o to, který motor a jaké převody jsou optimální pro TL-01. (výkon/výdrž baterií/cena/možnosti podvozku...) V současné době tam mám MIG 500TR, který poslední dobou není to pravé - hodně se hřeje a výkon velmi špatný. Buggy je líná, rychlost ani akcelerace nic moc. Odešel motor?
Moje otázka tedy zní: Který motor by byl vhodný jako náhrada a s jakým převodem, pastorkem? Momentálně tam je MIG s 19z a std. převody. Poradí někdo nějaký vhodný (odzkoušený) motor a převod?
LRP S10 Blast TC Fabia S2000 (Reely combo brushless)
Reely TC-04 Touring Car Mitsubishi Lancer (Nosram Magnum Reverse, LRP Rally Special 2)
Reely Ranger TC-04 brushless (Reely combo brushless)
QRF 400[/color] (Turnigy 60A, EZ-Run 13T brushless)
Uživatelský avatar
Petura
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 13, 2009 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor pro buggy (TL-01) + převody

Příspěvek od Petura »

pročítal jsem několik diskuzí o výměně motrů do monstra TL-01B a Miga nikdo nedoporučoval, lepší je prý "seriový" J540, a jelikož buggy je defakto to samé, tak bych miga s někým směnil za seriový motor
TL-01B Cross Tiger RTR
TB-02 Subaru - bývalo
Uživatelský avatar
rider-x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 69
Registrován: čtv led 22, 2009 10:20 pm
Bydliště: N. Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor pro buggy (TL-01) + převody

Příspěvek od rider-x »

No jo, tenhle názor už jsem taky zaregistroval...Ten sériovej mám ještě doma, takže přemýšlím o výměně zpět, aspoň na zkoušku. A co nějakej např. 17z s jiným převodem, blbost? Nebo radši víc závitů?
LRP S10 Blast TC Fabia S2000 (Reely combo brushless)
Reely TC-04 Touring Car Mitsubishi Lancer (Nosram Magnum Reverse, LRP Rally Special 2)
Reely Ranger TC-04 brushless (Reely combo brushless)
QRF 400[/color] (Turnigy 60A, EZ-Run 13T brushless)
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor pro buggy (TL-01) + převody

Příspěvek od Vrakouš »

Buggy má menší kola nežli monster, takže lze použít i jiný motor.Velmi dobrý je základní motor Mabuchi 540,výkonově asi jako MIG, ale méně se hřeje, méně žere a lépe akceleruje.Mnohem výkonnější nežli základní Johnson 540.Použil jsem ho na vytrvalostní závod a byl jsem velmi příjemně překvapen.
Myslím, že by byl vhodný i motor pro rally, např.LRP Rally Speciál 2, se 17z.
Převod bych nechal s 19z pastorkem, spíš do tahu než do rychlosti.V žádném případě nedoporučuji použití tzv. rychlého převodu,není to dobré. :evil:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
rider-x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 69
Registrován: čtv led 22, 2009 10:20 pm
Bydliště: N. Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor pro buggy (TL-01) + převody

Příspěvek od rider-x »

Díky za typ. Nějaký e-shop kde by se dal koupit ten Mabuchi? A cenově vychází jak? Docela rád bych ho tam vyzkoušel:-) Ten můj MIG by možná šel použít jako ohřívač na kafe :--) Po 10 minutách jízdy (žádné extrémní) na něm neudržím ruku.
LRP S10 Blast TC Fabia S2000 (Reely combo brushless)
Reely TC-04 Touring Car Mitsubishi Lancer (Nosram Magnum Reverse, LRP Rally Special 2)
Reely Ranger TC-04 brushless (Reely combo brushless)
QRF 400[/color] (Turnigy 60A, EZ-Run 13T brushless)
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor pro buggy (TL-01) + převody

Příspěvek od Vrakouš »

Tak momentálně jsem ho nikde nenašel. jen v setech s auty.Zkusit objednat.Cenově vycházel jako Johnson.
Zkus toho MIGa rozebrat, vyčistit,namazat...vyhodit. :lol: :lol: :lol:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
rider-x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 69
Registrován: čtv led 22, 2009 10:20 pm
Bydliště: N. Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor pro buggy (TL-01) + převody

Příspěvek od rider-x »

No tak to jsme na tom stejně. Taky jsem ho našel jen v setu. To je škoda, vyzkoušel bych ho, ale třeba se někde objeví:-) Jj, asi to tak udělám, rozeberu ho a zkusím vyčistit a mezitím budu hledat Mabuchiho:-)
LRP S10 Blast TC Fabia S2000 (Reely combo brushless)
Reely TC-04 Touring Car Mitsubishi Lancer (Nosram Magnum Reverse, LRP Rally Special 2)
Reely Ranger TC-04 brushless (Reely combo brushless)
QRF 400[/color] (Turnigy 60A, EZ-Run 13T brushless)
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor pro buggy (TL-01) + převody

Příspěvek od rskedar »

jestli nenajdeš ten zmiňovaný mabuchi, tak doporučuji HPI Saturn 20t, jede stejně - možná líp jak mig, větší krouťák než mig míň žere a dýl vydrží ( vlastní zkušenost)...
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Uživatelský avatar
rider-x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 69
Registrován: čtv led 22, 2009 10:20 pm
Bydliště: N. Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor pro buggy (TL-01) + převody

Příspěvek od rider-x »

Tak jsem vyměnil MIGa za ten původní motor a je to hodně znát. Buggy zase lítá jako drak. Vypadá to, že MIG asi odešel do věčných lovišť:-) Ještě ho rozeberu a vycistím, ale moc nadějí mu nedávám. A Mabuchiho nemůžu stále nikde objevit...Takže možná, že dám na radu a zkusím toho Saturna.
LRP S10 Blast TC Fabia S2000 (Reely combo brushless)
Reely TC-04 Touring Car Mitsubishi Lancer (Nosram Magnum Reverse, LRP Rally Special 2)
Reely Ranger TC-04 brushless (Reely combo brushless)
QRF 400[/color] (Turnigy 60A, EZ-Run 13T brushless)
Odpovědět

Zpět na „BUGGY“