Mazání pneu- ANO nebo NE?

Vše o BUGGY, podvozky, technika. tuning ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Mazání pneu- ANO nebo NE?

Příspěvek od Lukass »

Mažete pneu? na závodech (hlavně v tělocvične na kobeci) jsem viděl že hodně lidí maže pneu.Včem je plus a včem mínus?Jaké mazáví by jste kdyžtak doporučili? já hledal ale našel jsem jen na asfalt nebo na hlínu,ale potřebuju hlavně na ten koberec .Když jezdím na hlíně tak bych to ani nějak neřešil,protože nevím k čemu je to vlastně dobré (možná proto aby se hlína nějak nelepila...nevim no) I když tu moc lidí co jezdí buggy naní tak i přesto doufám že někdo poradí :drool: :doh: :oops:
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
player98
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1039
Registrován: stř led 17, 2007 6:40 pm
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Mazání pneu- ANO nebo NE?

Příspěvek od player98 »

nevim jakou funkci to plni na offroadech, ale na onroadech se maze z duvodu pridani trakce. namazes, to gumu to jakoby trochu rozezere a ona je proste min smekava, takze proste drzi lip. jsou dva druhy mazani od Nosramu, coz je asi nejpouzivanejsi, a to na koberec a na asfalt. sam jsem byl prekvapenej rozdilem mezi temito mazanimi, protoze treba to kobercovy vic zaschne, proste to gumu nalepta nejak jinak a pak na koberci proste drzi lip. pouziti kobercovyho mazani na asfaltu jsem nemel moznost vyzkouset, tam jsem vzdy mazal asfaltovym.
TRF416X, Mazda 6 Speed, SP2.0LPF, SP13.5, Z590, Nosram LiPo 5300 28C
Ultramat 12, DX 3.0
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání pneu- ANO nebo NE?

Příspěvek od Lukass »

já to potřebuju na koberec...po asfaltu nejezdím.Jo a to mazání na koberec je i na mechovky i na normální "gumové" ?
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
player98
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1039
Registrován: stř led 17, 2007 6:40 pm
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Mazání pneu- ANO nebo NE?

Příspěvek od player98 »

jop, ale nevim jak se na mechovkach chova, jeste jsem je nezkousel
TRF416X, Mazda 6 Speed, SP2.0LPF, SP13.5, Z590, Nosram LiPo 5300 28C
Ultramat 12, DX 3.0
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání pneu- ANO nebo NE?

Příspěvek od Lukass »

no ne ja to pravě potřebuju na obyc pneu.Sem videl na závodech že mažou hlavně mechovky tak proto sem se ptal jestli to fachčí i na gumove.....Myslíš že když na to dám mazání na asfalt že se to bude na koberci choval aspon trochu líp než kdyby nebyly "namazané"?Mám právě jen na asfalt...na koberec nemám :(
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání pneu- ANO nebo NE?

Příspěvek od Tim »

Mažou se jak gumový tak mechový pneu. Já osobně nemažu a jezdím na koberci Dunlopy D20,drží jako namazaný ;)
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Supsik
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: stř pro 03, 2008 1:39 pm

Re: Mazání pneu- ANO nebo NE?

Příspěvek od Supsik »

Jestli mluvime o jezdeni s buggy na koberci a v pripade pouziti indoor pneu (napr. od Schumacher MiniPin,....) tak mazat je naprosty nesmysl. Spise budes potrebovat ty "tupliky" z prednich gum nejak odrezat/odstipat/vytrhat. Ma to grip jako kr...

BTW: v mistrovskych zavodech a napr. i na EFRA zavodech je mazani gum pro buggy zakazano a to i venku. Pro hobby jezdeni venku ti staci pneu postrikat WD olejem - to aby se nelepila mokra hlina. Jinak pri zavodech takhle strikame komplet napravy. Lepe se pak auto cisti.
Uživatelský avatar
charlie
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: pon zář 08, 2008 11:29 am
Bydliště: Žilina

Re: Mazání pneu- ANO nebo NE?

Příspěvek od charlie »

ja si tiez myslim ze mazat gumy na buggy je kravina. kontakt s kobercom je len na pinoch a to je dost mala plocha na mazanie.
skor si myslim ze je treba nadstavit odklony, aby sa co najviac pinov dotykalo povrchu v zakrutach.
SCHUMACHER CAT SX
striedačik a lipolka a uz to jede
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání pneu- ANO nebo NE?

Příspěvek od Lukass »

Tak jelikož ted nemám žádné nové pneu tak jsem musel ve Frýdku mazat...a zjistil jsem že to je hodně rozdíl.Pneu se ani neseká ale přitom dost drží....prostě byl jsem překvapen :shock: Takže teďka jezdím na gumách (asi 50% dole) a drží luxusně :) ovšech chci koupit přímo ňáké na koberec :)
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Odpovědět

Zpět na „BUGGY“