Nastavení podvozku 4wd

Vše o BUGGY, podvozky, technika. tuning ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od Lukass »

jak nastavujete podvozek u bugyn 4x4?Myslím tím hlavně diffy,tlumiče a popř jaké převody....Samozřjemě že na každou trať asi jinak ale myslím že najaké "univerzální" nastavení asi máte.

Já jelikož mám řemínkový podvozek a diffy kupičkolé tak mám zadní dotáhlý víc a přední míň..Tlumiče mám taktéž vzadu tvrdší,tak aby buggy netrpěla po skocích.Celkově je krásně vyvážená takže se s ní skáče nádherně.Převody jezdím tak jak mi vyhovují.To znamaná že jak dojedu na trať tak od největšího pastorku (asi 25z) jdu dole (až po 16z).Taky záleží jaká je trat...pokud převládájí prudké zatáčky tak zvolím lečí převod,a když tak jsou rovinky tak tam hodím větší pastorek.Pak samozřejmě musím sledovat jestli se moc nehřeje elektronika (ale to se často netává) ....A tak si v podstatě jezdím jak se mi líbí :) Jo a ještě bych chtěl zmínit váhu modelu,která je momentálně asi 1480g a světlá výška je asi 3-4cm
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
charlie
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: pon zář 08, 2008 11:29 am
Bydliště: Žilina

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od charlie »

zatial mam len zaklad co bol v stavebnici, ale chystam sa zavriet predny dif, pastorok je zatial 19 zubovy, motor je mig. zatial to staci, ale chystam sa objednavat nove prevody.
vsetko ale zalezi od vysledneho tvaru a narocnosti trate. ta je momentalne v stadiu projektu.
SCHUMACHER CAT SX
striedačik a lipolka a uz to jede
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od Lukass »

cože?jako ty chceš dát přední diff "napevno"? :shock: Myslíš že to bude OK? :roll:
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od Tim »

Je daleko lepší mít vepředu pevnu osu a vzadu povolenej diferák,auto tahne ze zatáčky za předníma kolama :wink:
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
miso66
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 295
Registrován: stř dub 16, 2008 7:02 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od miso66 »

na ja mam na mojej DF uzavrety predny dif a uplna krasa :D:DD:Dzatacky sa daju prejst ovela vacsou rychlostou lebo to ten predok taha a nevynasa ju von :dance:
Schumacher CAT SX, Brushless 5,5 + lipol :mexickavlna: , Hitec HS-625MG,, RC: Hitec Aggressor 3 FM
GV Leopard - konverzia na elektro truggy
ICQ: 439-500-336
Projekt Škoda 130RS :mexickavlna:
Uživatelský avatar
player98
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1039
Registrován: stř led 17, 2007 6:40 pm
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od player98 »

Tim píše:Je daleko lepší mít vepředu pevnu osu a vzadu povolenej diferák,auto tahne ze zatáčky za předníma kolama :wink:
time ale tohle neni onroad!! tady se to chova "trosicku" jinak! myslim si, ze to bude hrozne nedotacivy ;)
TRF416X, Mazda 6 Speed, SP2.0LPF, SP13.5, Z590, Nosram LiPo 5300 28C
Ultramat 12, DX 3.0
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od Tim »

já vím že není,ale miso66 má buggynu a má stejnej názor :wink:
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od Lukass »

Mám i pevnou osu....ještě jsem ji nepoužil ale vyzkouším a napíšu jak se s tím jezdí 8)
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
Deacon
Micro scale
Příspěvky: 1252
Registrován: stř lis 28, 2007 4:59 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou www.miniinferno.wbs.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od Deacon »

S pevnou osou ve předu je to pěkně na prd. Zkoušel jsem předek pevnej, zadek napůl, a jak říká player98, bugy je strašně nedotáčivá. Na štěrku akorát hrabe a docela trvá, než naskočí pořádnej záběr a auto jede. Pak jsem zkusil nastavit předek víc než zadek, předek cca na 3/4 a zadek sem nechal na 2/4, čili na polovině a tohle mi opravdu vyhovuje.
Tlumiče a nastavení ? Olej hustota asi 900 :-) a ve předu Tvrdší pružiny, než vzadu.
Převody to už je podle každého jiné. Co ti nejvíc sedne.
Obrázek
Mini Inferno by Atomic - "Zatlačil jsem slzu!"
It´s fun, it´s micro truck, it´s XRAY.
Uživatelský avatar
charlie
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: pon zář 08, 2008 11:29 am
Bydliště: Žilina

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od charlie »

porovnavali sme prejazd zakrutou mojej DF 02 bez uzavreteho difu a DF 02 od Miso66 z uzavretym prednim difom a je to riadny rozdiel. kym moja buggy bola vynasana von, misovu krasne tahalo v stope prednych kolies. a to ma kola skoro bez dezenu, cize slabsi zaber. na desiatich kolach mi dal 1,5 kola navrch. nevyhodou je ze treba mat vecsi cit pre riadenie.
SCHUMACHER CAT SX
striedačik a lipolka a uz to jede
Uživatelský avatar
Deacon
Micro scale
Příspěvky: 1252
Registrován: stř lis 28, 2007 4:59 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou www.miniinferno.wbs.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od Deacon »

Vy nemáte středovej differenciál. To se není čemu divit, to se auto chová uplně jinak, když máte kardan. Když uzavřete předek, auto krásně drží sěr v zatáčce, nepřetáčí se a neprohrabuje.
Zatímco se středovým diffem je to jinak. Auto s utahlým předním diffem trpý. Jak při akceleraci, tak při brždění, a nejvíc dostává zabrat právě středovej diff, ještě když máš utáhlou "spojku".
Obrázek
Mini Inferno by Atomic - "Zatlačil jsem slzu!"
It´s fun, it´s micro truck, it´s XRAY.
Uživatelský avatar
miso66
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 295
Registrován: stř dub 16, 2008 7:02 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení podvozku 4wd

Příspěvek od miso66 »

to trebalo povedat hned ze myslis auto ktore ma stredovy dif...ten my nemame :D :D :D ..
Schumacher CAT SX, Brushless 5,5 + lipol :mexickavlna: , Hitec HS-625MG,, RC: Hitec Aggressor 3 FM
GV Leopard - konverzia na elektro truggy
ICQ: 439-500-336
Projekt Škoda 130RS :mexickavlna:
Odpovědět

Zpět na „BUGGY“