prosím o radu

Vše o BUGGY, podvozky, technika. tuning ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
ovocid
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 27, 2013 10:16 pm

prosím o radu

Příspěvek od ovocid »

Zdravím, měl bych prosbu o co tady jde.Vnuk má rc Himoto Trugy Eamba XR1
je vněm originál regulátor Himoto + motor 540 himoto červené barvy, mám tam
aku 2S 4000mah Turnigy Hardacase + pípák, a vysílačku +přijímač HK GT2.
Na tuhle baterku vnuk jezdí okolo 1 hodky, ale už dvykrát nám vyhořel motor,
vždy takovej smrad, a už to nejelo, vnitřek mototru - škvarky, tak nevím
zda nestačí regulátor, vůbec nejezdí plnej plyn brzda či do zadu,
nebo mám zkusit jinej regulátor. Díky moc. Michal
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: prosím o radu

Příspěvek od 3p0 »

Tohle je problém u levnějších podvozků Truggy. Je několik možností, při stejném motoru lehčí převod (menší pastorek alespoň o dva zuby), silnější motor a volba bezuhlíkového comba. V každém případě se musí nastavit správný převodový poměr.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Roman11
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pon čer 24, 2013 10:01 pm

Re: prosím o radu

Příspěvek od Roman11 »

Ahoj jsem tu nový tak nechci dělat chytrýho a moje rady ber s rezervou a ověř od někoho znalejšího popř to ber jako zkušenosti.

Podobněj (dokonce bych řekl stejnej problém) řeším na svym autě zde viewtopic.php?f=115&t=18850

Taky mi hoří motory , taky mam baterku 2S1P LiPo Turnigy (já mám 5Ah, 30C). Už mi v podstatě odešel 3-tí motor. Jezdim v terénu a tam ty slabý motory prostě hořej. Dneska jsem viděl Himoto truggy s vyhořelym regulátorem taky po jízdě v terénu. Zřejmě tyhle levnější monstery a truggy nevydrží to samý co Summit nebo Bullet protože jim na to nestačí motor. Takže bych šel do stříďáku. Někdo mi radil koupit tohle kombo http://eshop.reichard.cz/elektromotor-s ... 000kv.html. V poměru k ceně těchto modelů aut asi lepší než kombo za 4.000. Ale vlastní zkušenost s tím nemám.

Motor se skoro nehřál když jsem použil baterii LiPo 2S1P 2000mAh, 20C (asi Kypom)ale ta měla samozdřejmě podstatně menší nájezd. A v RC krámku jsem koukal že např NIMh 5Ah 7,2V má jen 10C- což je 50A zkratovej proud a to je velkej rozdíl proti 100-150A zkratovýho proudu těhle velkých LiPo.

upraveno: koukám že máš základní motor 540 a regl Himoto. S tim samim jezdí kolega v Himoto Megabuggy, má LiPo 2Ah 2S 20C a i když řádí jak blázen a vyjezdí 3 baterky za sebou motor se skoro neohřeje.
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvek od Pajik_CZ »

je to záležitost převodovýho poměru a toho, jestli auto samo neklade odpor - zkus ho strčit doma po místnosti bez motoru- musí jet přiměřeně lehce. pokud ne, hledej zadrhnuté ložisko.

pokud by ani to nepomohlo, bude to chtít jiný motor, event. celé kombo
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
anonim164
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 120
Registrován: sob lis 19, 2011 9:19 am
Bydliště: Znojmo

Re: prosím o radu

Příspěvek od anonim164 »

Nemá náhodou moc utažený kola, protože pak to klade velkej odpor a já už takhle dvě plechovky v himotu odvařil.
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: prosím o radu

Příspěvek od kolajz »

utažený kola - anonym nemáš náhodou plastový ty unašeče ? (6hrany) u kovovýho ať to dotáhneš jak chceš ten čep , který ti vlastně z toho 6 hranu přenáší pohon na kola ti brání v posunu toho 6 hranu při větším stažení blíž k těhlici a tudíž k drhnutí.Pokud máš plastový , očividně je už máš vymačkaný.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: prosím o radu

Příspěvek od Jimmies »

řekl bych že je to možný i u toho alu unašeče :D
Uživatelský avatar
Heršpitz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: pát úno 18, 2011 10:57 am
Bydliště: Liberec

Re: prosím o radu

Příspěvek od Heršpitz »

Přesně tak, hloubka vybrání pro kolík se u různých unašečů liší, dokonce i průměr díry na osu a hloubka jejího osazení. Je potřeba si to nejdřív vyzkoušet a případně vypodložit, aby nebyla moc velká axiální vůle, nebo naopak moc stažený ložiska... Plasťáky stačí o fous seříznout, mají malý nálitek, tak když drhnou, prostě jim ho amputuj :mrgreen:
Himoto Z-3 OnRoad; XRay T3 12´; XRay T4; Ansmann X4 Pro, TeamC T4 Competition
http://rcautaliberec.webnode.cz/
Uživatelský avatar
anonim164
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 120
Registrován: sob lis 19, 2011 9:19 am
Bydliště: Znojmo

Re: prosím o radu

Příspěvek od anonim164 »

Amputace proběhla bez větších problémů. A teď i když to dotáhnu hodně tak to jde lehce. Díky za radu.
Odpovědět

Zpět na „BUGGY“