Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od Vrakouš »

Nedávno mi ing. Václav Pech zapůjčil část svého fotoarchivu.Když jsem se tak probíral fotkami, jedna mě vyloženě praštila do očí - doprovodná Škodovka s vlekem a naloženou stotřicítkou. :shock: A řekl jsem si, tak tu si musím udělat. :dance:
Osm let jsem jezdil doprovod jedné z Plzeňských posádek, se svou "stovkou",Favoritem,ale 90% se stejnou "užovkou" jako používal i Vašek.Doprovod, to nebylo jako dnes, stát v servisní zóně. :doh: Servis byl po každé RZ,a když se jich na Barumce jelo 36, a pokud možno každá s jiným povrchem, tak si člověk nejen slušně zamakal, ale najel i pořádnou porci kilometrů, a to v řádně ostrém tempu, aby vše stíhal.Ale abych furt jen nekecal. :oops:

Netradičně jsem začal přípravou některých doplňků.

Obrázek

Výfuk je z mosazné a měděné trubky, podložek a měděného drátu.Stěrače také měděný drát a pocínovaný tenký potravinářský plech, zrcátko z kousku silnějšího plastu, nýtku a šroubu M2 s odřízlou hlavičkou.
Podvozek je M-04L s malými úpravami.

Obrázek

Přední nárazník je z AL plechu, stejně jako zadní, který je doplněn výztuhami z AL profilu "I", je k němu uchycen výfuk a z měděné trubky vytvořené tažné zařízení.Protože je kastle stodvacítky dost vysoká, bylo nutno značně prodloužit sloupky pro uchycení, pomohla mosazná trubka 6 mm, uvnitř převrtaná na průměr 5 mm, síla stěny pouhých 0,5 mm, což byla docela operace.2 trubičky jsem zmršil, než se mi to povedlo. :shhh:

Obrázek

Obrázek

Kastli se mi podařilo za slušnou cenu vydražit na Aukru.Byla v docela pěkném stavu, ale musel jsem přilepit přední i zadní čílka.Při tom jsem zjistil, že jsou ze zcela jiného materiálu, než vlastní kastle. :doh: :evil: Nešla nalepit lepidlem na kittové stavebnice, tak jsem nakonec musel opět použít Epoxid.

Obrázek

Obrázek

Snad bude trochu času na další tvorbu, mám noční a příští týden dovolenou, ale pořád je co dělat.Stodvacítek se tu pár objevilo, ale ne všechny byly dotaženy až do cíle. :| Tak snad nedopadnu podobně, docela se na "užovku" těším. :wink:
Hádanka na závěr, co bude tohle ? :idea:

Obrázek

Obrázek
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Deacon
Micro scale
Příspěvky: 1252
Registrován: stř lis 28, 2007 4:59 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou www.miniinferno.wbs.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od Deacon »

Paráda, určitě další povedenej projekt, a jak už tě známe, ty to do toho konce dotáhneš ;-)

Jenom bych si dovolil takový malý názor. Pro tebe: Nemusíš ho vůbec nějak brát, ber to spíš, jako mou radu, nebo prostě názor, či otázku.

Třeba na tvém Trabi, s kterým jezdíš rally, se podlě mě objevilo dost tuzinkových, s odpuštěním "blbostí". Bylo by fajn, kdyby tohle "LS"ko bylo rize závodní, a ne s podobnými výmysli.
Nemyslím to zle, ale prostě tahle kastle bude pěkná raritka a byla by škoda jí takhle přeplácat ;-).

Zatím to vypadá moc fajnově, pěkně udělaný výfuk a tažný a hádanka, kterou jsi dal nakonec, je podle mě nějaký střešní nosič.

Držim pěsti, Jirka.
Obrázek
Mini Inferno by Atomic - "Zatlačil jsem slzu!"
It´s fun, it´s micro truck, it´s XRAY.
Uživatelský avatar
PetrBárty
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned úno 08, 2009 8:58 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od PetrBárty »

Vypadá to zajímavě, držim palce a přeju ať se povede. Já bych řekl že to je střešní nosič na kola.
raketak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob srp 08, 2009 6:34 pm

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od raketak »

mne se to velmi moc libi,každe tve autičko vypada uplne bombove,... tešim se na konec, a taky si myslím že to bude naka zahradka (ty "nožičky" zahradky co se prilepi o strechu mi to silne pripominaj,totiž tak to mnel naš soused,..) na ktere budou kousky nake "desky" s napisem nakeho rally na kterem zrovna budeš,nebo billboadu ... nebo na kola jak tu už nekto zminoval predemnou

jen tak dale vrakouši :dance: :clap: :dance:
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od Vrakouš »

RE : De&coN - s Trabíkem máš pravdu,ty "doplňky" také nebyly myšleny stoprocentně vážně, a pokud jsi viděl poslední fotky tak se Trabík vrátil k "původním rally kořenům". :lol:
Tahle Škodovka nebude závodní, ale vůz rychlého technického doprovodu, tak, jak v 70 a 80tých letech skutečně jezdily,doplňky budou v rámci možností odpovídat skutečnosti.
Všichni jste správně odhadli, že na posledních fotkách je polotovar dobového střešního nosiče. :clap: :clap: :clap:
Až bude autí hotové, bude osazen patřičnými "rekvizitami". :wink:
Práce pokračují, zítra nebo ve čtvrtek by mohly být další fotečky. :shhh:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od Honza D »

Vypadá to dobře, jen to modrý závěsný zařízení mi nějak nesedí :-) 120 se mi taky líbí, jen škoda, že neni trochu širší, aby se vešla třeba na TL-01.. a taky se blbě shání za slušnou cenu
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od ZORES »

Parádní projektík!
Věřím že se Šáde povede,už jen podle vychytaný zahrádky.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
marek37

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od marek37 »

zatim se to rysuje pekne :clap: :clap: jsem zvedav na finalni verzi...
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od Vrakouš »

RE: Honza D- Pokud se pamatuju, tak podobnou barvu mělo "tahání" i na skutečném autě.Až bude hotový celý, tak uvidíš, myslím, že se ta modrá bude hodit. :wink:
Dneska jsem vyrazil k vodě, tak práce jsem moc neudělal. :oops: Nepovedlo se mi sehnat kanystry vhodné velikosti, a hlavně ta rozumnou cenu. :evil: Jestli někdo máte typ, sem s ním. :lol:
Pustil jsem se do vlastní výroby, z mých oblíbených plastových cedulí.Lepeno lepidlem Rewell na kitové modely.

Obrázek

Obrázek

Trochu jsem také kytoval, došlo i na karoserii.Hlavně v zadní části to bylo dost nutné.

Obrázek

Obrázek

A na závěr zase jedna jednoduchá hádanka, co je tohle ? Každý, kdo viděl servis na rally určitě na první pohled pozná. :mrgreen:

Obrázek
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
NARCOS
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 607
Registrován: čtv črc 16, 2009 12:58 pm
Bydliště: Viničné Šumice
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od NARCOS »

to je asi na zvedani auta do vzduchu aby se mohly vymenit kola ;) :D
Traxxas Slash, Combo KD36 - 5900Kv motor
- Baterie : Li-Po Turnigy 5000mAh 2S 20C
- http://narcos.rajce.idnes.cz
- Obrázek
raketak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob srp 08, 2009 6:34 pm

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od raketak »

jo,a maji to i na F1,...
ale ja to musim porad rikat ty seš machr,... :clap: :clap: :clap:
a z čeho sou ty kolečka na tom rudlíku?
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od ZORES »

Pár scale doplňků má Martin ZDE ale pokud má člověk šikovný ruce,což je i tvůj případ,je lepší a lacinější tvorba.

Včera jsem dělal bednu na vercajk a hever.
Obrázek
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od Vrakouš »

Tak hever jste snadno uhodli. :lol:
RE: ZORES - O tomhle obchodu vím, kdyby byly za 300,- 3 kanystry, uvažoval bych o tom, ale vždy jsou v sadě s něčím jiným, a připadají mi malé. :cry:
Jinak co se týká výroby doplňků, ty tvoje obdivuji.Máš je udělané tak precizně,že předčí továrně vyráběné výrobky. :modlim: :modlim: :modlim:
Expedice moc nesleduji, ale vždy když se podívám a vidím některý s tvých nových výrobků, tak se opravdu kochám.Do tvé dokonalosti mě hodně chybí, špatné oči, třesoucí se ruce a hlavně nemám takovou trpělivost. :oops: :oops: :oops:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od ZORES »

U mě ani né tak dokonalost,jako umění to zamaskovat. :happy-cheerleaderkid:

Až pojedeš kolem nějaký reklamní agentury,zaskákni tam a optej se se po zbytcích foamaluxu(měkčí) nebo forexu (tvrdší).Oni to vyhazujou.
Ideál je 4 mm tlustej.Kanďáky se z toho dělaj samy.Řízneš pruh a naděláš si části a pak to slepíš a přebrousíš.

Tohle není moje práce,tak jen pro inspiraci.
Obrázek
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 120 LS - doprovodné vozidlo pro rally

Příspěvek od Vrakouš »

:shock: :shock: :shock: To je fakt hustý, parádně udělaný, s každým detailem. :mexickavlna:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“