HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.NOVĚ i formulka Tamiya !

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.NOVĚ i formulka Tamiya !

Příspěvek od Vrakouš »

V RCK Kramolín se rozšířily formulky.Začal jsem také o koupi uvažovat, a když jsem se s jednou z nich na modelářské výstavě svézl, byl jsem ztracen. :oops:
Na Modelbazaru se mi podařilo sehnat podvozek s kastlí od HPI.Vypadal zachovale,byla k němu i nějaká kola navíc. Když přišel domů, nastaly však problémy.Náhradní díly jsou už prakticky nesehnatelné.V první řadě jsem potřeboval převodové kolo, které je zároveň součástí kuličkového diferenciálu.Původní mělo 94z, podařilo se mi objevit 90z, též od HPI.Když balík dorazil, následovalo zděšení.Zubů méně, ale průměr mnohem větší. :achjo: Vejde se tam vůbec ?! :naughty:

Obrázek

Kolo se vešlo. Ale problém byl s motorem.Bylo potřeba značně vybrousit nejen držák motoru, ale i veškeré přepážky kolem. Nakonec se motor podařilo namontovat s milimetrovou vůlí.V prostoru za motorem dokonce zůstal prostor pro chladič, který by se jinak nevešel. :dance:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Menší úpravou prošla i přední náprava.Mimo jiné dostala i odpružení. Kola prošla demontáží starých zpuchřelých mechovek a dostala nové, made doma. :lol: Podvozek se pomalu začínal rýsovat. :dance:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další úpravy se na podvozku ještě dělají, a chystám i další.Zatím jsem absolvoval dvě zkušební jízdy a jízdními vlastnostmi jsem byl příjemně překvapen.Snad stihnu formulku dodělat do neděle 16.11. abych jí mohl předvést na vyhlášení výsledků za sezónu, kde se samozřejmě bude taky jezdit a závodit. Povrchem by měly být dlaždičky v sále restaurace, což by s formulkou mohlo být napínavé. :shock: :piskamsi:
A nakonec hádanka : Co to bude až to bude ? Odpověď by se tu mohla objevit asi už zítra. :pssst:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Vrakouš dne ned úno 08, 2009 8:06 pm, celkem upraveno 1 x.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od Tim »

Hm... pěkná, ten chladič to se divim že se tam vešel ikdyž jak píšeš,bylo potřeba hodně upravit :) .

POslední fotka: přední nárazník,takovýry křidýlka a difuzor? jenom hádám :think:


Z čeho jis udělal ty mechy?
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od Vrakouš »

To je fofr... :lol: Přihořívá, přihořívá :twisted: Ale nárazník to není, takový to křidýlko, jóó, ale jaký ? :wink:
Mechovky jsou ze zednického hladítka, tzv. neopren, koupeno v OBI za 55,- kč.Vystačí na 2 zadní pneu formule šíře 50 mm, a většinou na jednu přední, nebo na 5-6 klasických pneu. :dance:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od Vrakouš »

Tak abyste to měli snažší, tady je první nápověda. :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Obrázek


Kdo to ví, odpoví.... :mrgreen:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
tomik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1677
Registrován: pon bře 05, 2007 2:52 pm
Bydliště: Vsetín (Hošťálková)
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od tomik »

Zadní mega křídlo a přední narazník, formulku máš pěknou, musel být super pocit poprvé ji prohnat že :lol:
Tamiya DB-01Durga
BRUSHLESS COMBO IN CAR :)
Uživatelský avatar
Marcel
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1575
Registrován: sob črc 28, 2007 8:25 pm
Bydliště: PB - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od Marcel »

Super prace Vrakousi, zasluhujes :clap: :clap: :clap: :clap: hodne se mi libi jak si si upravil predni napravu - odpruzeni...a nad mechovkami jen ziram :lol: :wink:
Yokomo D-MAX

Slovenský Drift King 2009, 2010, 2011.
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od Vrakouš »

Kdepak,zadní křídlo to není a přední taky ne. :lol: Další fotky budou zítra,teď jsem na noční. :?
Mechovky asi napomáhají lepším jízdním vlastnostem, fakt je s tím hezké svezení.Zatím vyjety 3 baterky na dost hrubém asfaltu a neubývají. :piskamsi: :piskamsi: :piskamsi:
Musím se přiznat,že jsem pořídil pro formuli vysílačku Modelcraft a poprvé využil elektronické "fintičky" :oops: zpoždění a omezení zpátečky a hlavně ABS, které je u formulky asi nutné.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
jacquess
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 418
Registrován: úte črc 08, 2008 8:33 am

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od jacquess »

to velke je zadni difuzor a to male to kridylko, co maji formule "nad" hlavou jezdce :)
jinak formula pekna
// DF-01 (TA-02) Rally Edition ...by jacquess

jeste tak mit vic casu na jezdeni
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od Vrakouš »

jacquess uhodl. :modlim: :modlim: :modlim: Odborník na formule, odpověď je zcela přesná.A takto vypadá difuzor dnes :

Obrázek

Obrázek

Pracuji i na předním křídle a na opravě karoserie.Měla roztřepení spodní okraje a bylo v ní více děr,než je zapotřebí.Takže ke slovu přišel můj oblíbený Epoxid a lepím a lepím... :twisted:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A na závěr další hádanka,trochu těžší. :twisted: :twisted: :twisted: Co bude tohle :?: :!: :idea:

Obrázek
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
aandree
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 549
Registrován: pát úno 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Praha

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od aandree »

To bude zaskleni kokpitu, jako maj stihacky :lol: :lol: :lol:
Hummer H2, podvozek HM-01 (monster truck), LRP A.I. Brushless Pro Reverse Digital + LRP Eraser Brushless 10.5T
Fiat Grande Punto Abarth, podvozek Kyosho PTA3 (drift), LRP Eraser Brushless 10.5T
TeamLosi DSM 2.4 GHz
Uživatelský avatar
novako
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 928
Registrován: čtv bře 20, 2008 7:54 am
Bydliště: České Budějovice, Kramolín PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od novako »

Fíku, zašturmuj a přijeď s formulí už večer 15.11. do Nepomuku (více u Jirky na stránkách) - to je tělocvična věnovaná spec. pro formule a vrtulníky.....
RCK Kramolín http://www.hranol.cz
bývalo asi tak 4x TT-01, teď TA-01 EVO xx
kastle Ford Focus WRC / Subaru Impreza RCK / Datsun 240Z RCK / Audi Quattro RCK / Tatra 603 RCK / BMW E30 RCK ...
Tamiya Williams FW11B Honda F1, servisní vůz RCK-SSE
nějaká ta RC lodička, plný hangár RC letadel.... a další....
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od Vrakouš »

Bohužel,kamarádka slaví narozeniny a jsme zváni.To si nenechám ujít.A formulka stejně není hotová, budu mít co dělat do 16.11. na vyhlášení.

Zasklení cocpitu to není. :lol: :lol: :lol: Nápověda :

Obrázek
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
jacquess
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 418
Registrován: úte črc 08, 2008 8:33 am

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od jacquess »

no tak ted uz to jde poznat :) alespon teda myslim, ze je to vyfuk, ne?
// DF-01 (TA-02) Rally Edition ...by jacquess

jeste tak mit vic casu na jezdeni
Uživatelský avatar
K3NW00D
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 219
Registrován: pon úno 19, 2007 3:27 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od K3NW00D »

já se přikláním k odpovědi jacquess-e , taky bych to viděl na výfuk :binkybaby:

i když, pokud by jsi měl ještě jednu půlku, tak by to mohla být lahvinka rumíčku pro pilota :wink:
///////////////VAZ 2101 1.5k///////////////
FG Modellsport 1/5 BMW 320si
Uživatelský avatar
seky
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 189
Registrován: stř srp 29, 2007 9:53 pm

Re: HPI F1 aneb jak jsem stavěl formuli.

Příspěvek od seky »

takovej ten nasavac vzduchu? pokud si to nepletu.. http://www.e-sport.cz/rs/fck-images/mot ... ai_250.jpg ... myslim ta cerna roura za driverem

ehm.. alebo samotny driver:D
Naposledy upravil(a) seky dne čtv lis 13, 2008 6:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Team Rebels | teamrebels.cz ||| RCmagazine | rcmagazine.cz
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“