Multikhára

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Multikhára

Příspěvek od Tommy Poser »

Jednou za čas si vždycky sednu do dílny a opravuju dětem rozbitý hračky.Když to nejde,tak rozeberu a použitelný věci schovam.Třeba ty samořezný šroubky do plastu sou boží :--)
Minulej tejden tam na mě čekal takovej divnej rc kamion a jeep.
Rozkuchal a pak mi to napadlo.
Zadní náprava je z jeepa,řízení z kamionu,stejně tak kola.Ten tišťák coby elektronika je z bleska mc queena a vysílačka je ze stále ještě funkčního auta.
Jízdní vlastnosti sou tragický(možná spíš tragikomický) :--) Pneumatiky sou tvrdej plast,takže třeba na dlažbě to hrabe a blbě zatáčí,ale zase to má i zvukáč :--)
Ještě na to udělam boudu z jedničky PSH a nějakou nástavbu abych schoval baterky.
IMAG0083.jpg
IMAG0084.jpg
IMAG0085.jpg
IMAG0087.jpg
IMAG0088.jpg
IMAG0089.jpg
IMAG0092.jpg
Ukázka zvuku
http://otomysek.rajce.idnes.cz/Multikha ... EO0004.jpg
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11508
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Multikhára

Příspěvek od Jirkacbx »

Vypadá to povedeně :wink:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Multikhára

Příspěvek od Tommy Poser »

Fakt je to multikára :--) Poznaly to i moje děti :--)
Z blízka teda je to hodně vošuntělej vrak,ale z dálky je docela fešná :--)
Neměl by někdo nějakej šikovnej,hezkej nápad na nástavbu?
Pod klasickou třístraně sklápěcí korbu ty baterky neschovam :(
Ještě mi napadlo to hodit do oranžový,jako technický a zapřáhnout za to takovej ten giga kompresor na kolech a do něj nacpat ty baterky.
IMAG0104_BURST002.jpg
IMAG0102_BURST002.jpg
IMAG0099_BURST002.jpg
IMAG0103_BURST002.jpg
IMAG0101.jpg
Edit.A jen ze zvědavosti.Třeba Jirka by to moh vědět,když dělá u technickejch.Při bastlení toho kšiltu na střeše,sem narazil na problém.Ta plocha na střeše je obdelníková,nebo se směrem dopředu rozšiřuje?Když se na jakejkoli blueprint kouknu odpředu nebo odzadu,tak úhel tý střechy je stejnej a v kombinaci s tim,že při pohledu zboku se střecha sklápí směrem dopředu,tak z toho vyplývá,že buď musí bej vršek lichoběžník a nebo ty boční skorotrojúhelníky sou do vrtule.
Edit2:No jestli tohle někdo pochopí........ :--) :--) :--)
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Multikhára

Příspěvek od 3p0 »

Sice jsem s ní jezdil, ale tohle si nějak nevybavuji. Podívej se SEM, snad to pomůže :-)

Můžu poskytnout vystřihovánku z ABC tam je více detailů.
Naposledy upravil(a) 3p0 dne pon zář 01, 2014 6:41 pm, celkem upraveno 1 x.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
BAXAN25
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 731
Registrován: stř zář 01, 2010 7:19 pm
Bydliště: Plzeň (Úherce)

Re: Multikhára

Příspěvek od BAXAN25 »

no tak multikára má na jedné straně v bočnici baterku a na druhé straně nádrž na palivo :))
nák by to schovat mělo jít :)) a udělat klasiku 3 stranej sklápěč
YXRAY T2,Tamiya TT-01 RALLY,Tamiya TA-02 RALLY (v tuningu přední osa),A pár zbitků+AXIAL SCX10
ŠKODA 130 RS BLACK,LANCIA DELTA HF INTEGRALE,MITSUBISHI EVO IV,ŠKODA FABIA WRC (VRAK),SUBARU 2003,SUBARU WRC,A NÁKEJ TUNING OD REELY...M-01 MINI COOPER
NEJDE O AUTO ALE O ZKUŠENOSTI... :-D
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Multikhára

Příspěvek od Tommy Poser »

No tak u toho miniboxu se střecha směrem dopředu rozšiřuje.Tak to nebyla jen nějaká moje chyba ve výpočtech :--)
Vono je to už teď jedno.Střecha je hotová.Z části mam ty boky do vrtule a z části se střecha rozšiřuje :--) Asi by ty baterky rozdělit šly,dvě do kaslíku a dvě do nádrže,ale to je moc práce.Udělat to tak aby se do toho mohlo vlézt,propojovat to mezi sebou drátama.....
No nevim.Po pravdě mi to ani nenapadlo je rozdělit.A než sem to tu stihnul dopsat,tak se mi ten nápad začal líbit :--) :--)
Dík za inspiraci.Asi to tak dopadne :--)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11508
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Multikhára

Příspěvek od Jirkacbx »

Tommy : Moc pěkně se ti kabina povedla :clap:
Sice je to už asi 10 let,co jsem s multikárou jezdil,takže si moc nevzpomínam na tvar střechy.
Při jízdě bylo preferující ji udržet na silnici a ne koukat,jakou má tvar střecha :mrgreen:
Ale troch divná byla :-)
A než klasiku sklápěčku,co třeba posypový vůz s radlicí pro zimní údržbu nebo zametací s předním koštětem,hadice a na autě sací kontejner?
Jezdilo skoro všechno,jako na velkých autech.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Multikhára

Příspěvek od Tommy Poser »

Když sem dělal na poldovce,tak sme jí tam taky měli.Matně si vzpomínam,že svezeníčko v ní bylo úžasný.Nejlíp bylo na korbě :--) Z místa spolujezdce sem jednou i vypadnul za jízdy.V plný rychlosti.Jeli sme do zatáčky do kopce asi dvacítkou :--) Byl sem opřenej o dveře a najednou proti nám vyrazil mourem naloženej Belaz.
Jeho kola byly velký jako naše kára.Šofér udělal myšku a já vystoupil.Naštěstí do pangejtu a ne pod Belaze :--)
O nějakym vercajku na předek sem přemejšlel.O sypací nástavbě taky.Ale ty převody v pohonu a zatáčení asi moc nevydrží.Proto to chci udělat co nejlehčí.Jak se znam,tak se budu snažit o co největší funkčnost a tím poroste váha.Kabina měla bej taky původně jen uzavřenej tvar s vlepenejma oknama.A teď už mam nahrubo vyřezaný sedačky a přemejšlim jak zamykat dveře,aby z toho nějakej vohon nevypad:--)
Pokud se mi povede schovat ty baterky do nádrže,tak mi napadla i plošina,nebo vanovej kontajner.
A nebo pro perdel to udělat jako kozla s pořádnym spoilerem a za to udělat zaplachtovanej návěs :--)
Ale na návěs už nemam kola.Zbyli mi jen dva tupláky a jedno přední kolo :--)
No uvidíme.
BAXAN25
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 731
Registrován: stř zář 01, 2010 7:19 pm
Bydliště: Plzeň (Úherce)

Re: Multikhára

Příspěvek od BAXAN25 »

návěs??? :O tak to jsem ještě neviděl multikrosku s návěsem ale já říkám že blbej nápad to není :))
jen do toho :)
YXRAY T2,Tamiya TT-01 RALLY,Tamiya TA-02 RALLY (v tuningu přední osa),A pár zbitků+AXIAL SCX10
ŠKODA 130 RS BLACK,LANCIA DELTA HF INTEGRALE,MITSUBISHI EVO IV,ŠKODA FABIA WRC (VRAK),SUBARU 2003,SUBARU WRC,A NÁKEJ TUNING OD REELY...M-01 MINI COOPER
NEJDE O AUTO ALE O ZKUŠENOSTI... :-D
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“