Velorex 1:5

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Tommy Poser »

Tohle je pro lidi s opravdu dobrou fantazií a představivostí.Tahle hrouda nacucaná toluenem je polotovar na PAVika :--)
Zejtra snad dodělam ten druhej bůček a pak to nechat tak 14 dní tvrdnout aby se to nelepilo na rašpli při opracování:--) Krapet se mi vůči sobě posunuly ty boky a když to postavim na dno,tak se to houpe.Ale zkusim to tak nechat a když to nebude nějak moc vidět,tak to tak zvostane.V opačnym případě to kuchnu.Boky necham a plášť udělam novej.
Tohle byla slepá cesta.Rozřezáno a začal sem znova
Naposledy upravil(a) Tommy Poser dne pát led 11, 2013 3:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martas skoda120S
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: úte úno 02, 2010 8:26 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od martas skoda120S »

tý jo, už se to rodí...vypadá to celkem ucházejícně :). Necháme se překvapit na výsledek
CHASSIS: X-ray, TT-01 v plném tuningu, 2x TT-01 v rallye úpravě, TL-01 v tuningu, TM-03 atd...
KAROSERIE: Š 130RS, škoda 120LS, Š Octavia WRC,Škoda Felicia, Škoda Fabia WRC, Škoda Fabia S2000, Lada atd.
VYSÍLAĆ:
Spektrum DX3C a FS GT3B
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Tommy Poser »

Ještě bych měl dotaz na někoho zkušenějšího v práci s timhle.
Je možný,aby když to slepim tou kejdou z toluenu,a je to neprodyšně uzavřenej tvar,že jak ten toluen vyprchává,že to PSH měkne?Napadlo mě to už když sem dělal světla na velouše a bohužel sem při tvorbě tohodle zapoměl vyvrtat díry do tý dutiny co vznikla pod touhle nakydanou vrstvou.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Jirkacbx »

Správně,do hroudy MUSÍŠ udělat díru,aby toluen měl kudy odcházet/odpařovat se,jinak ti PSH měkne a bortí se až moc a ne podle potřeb.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Tommy Poser »

No holt to zejtra zkusim vzít durch z tý strany co ještě nemam hotovou a budu doufat,že mi to vrtačka nečapne a nerozloží na atomy :--) :--)
Edit:Tak mi to nedalo a šel sem to vyvrtat ještě teď.Blbě by se mi usínalo :--) Bylo to o fous,ale povedlo se.Špeciální vrtáky s kterejma se podle prodávajícího dá vrtat i plech a nehryžou se.HAHAHA No ještě že to nebude vidět :--)
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Tommy Poser »

Jak psáno výše.Rozřezáno a zvolen jiný postup.Jednak kvůli tomu odvětrání toluenu.Ale hlavně to bylo křivý jako prase.Jinak koncepce žeber a následnýho vlepování proužků zachovaná.Nahrubo sem to vzal frézkou v přímý brusce.Doladil pilníkem.A následně bude šmirgl.
pavik02 (1).jpg
pavik02 (2).jpg
pavik03.jpg
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Tommy Poser »

Menší pokrok.Ve skutečnosti mi to přišlo hezčí než takhle na fotce :--) Je to krapet hrbatý,ale snad se mi podaří to došlechtit.Co by ste mi doporučili za kyt?Sou tam takový pidibublinky a i mi napadlo ty drážky na boku zvětšit,vykytovat a vmáčknout do nich drát,kterej bych po zavadnutí kytu vyndal.Ale nikdy sem nic nekytoval a nevim jestli to je reálný
pavik06.jpg
pavik05.jpg
pavik04.jpg
Uživatelský avatar
rcmarty774
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 280
Registrován: úte dub 13, 2010 5:33 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od rcmarty774 »

Další kdo udělá něco u čeho nevěřím, že to dělal rukama a ještě píše, že to neni dokonalý :D Jakej kyt netuším. Já jsem rád, že nastříkám karoserii. :clap:
RcMarty
Podvozek TA-02
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od ZORES »

Kluci chválej Miliput,já používám tamiyu.Tamka chce hodně naložit a nechat dlouho zrát (dny).On jak vysychá se propadá.

http://www.bilek-eshop.cz/cz/produkty/n ... ky/miliput


http://www.mpmshop.cz/tmely/tamiya-87095.html
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Tommy Poser »

Když voni to sou bublinky tak 0,5mm a ten miliput bude konzistence modelíny.Bych teda řek podle toho co u toho píšou.
Něco takovýhohttp://www.ddmodely.cz/ddmodely/eshop/1 ... tetec-40ml ale vykoušenýho.A nebo něco,co má konzistenci asi tak pasty na zuby.
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Pajik_CZ »

co plnič ve spreji? nastříkat, přebrousit, nastříkat, přebrousit.... vyplní to i mini dírky
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Tommy Poser »

Aha.Takže plnič je hodně řídkej tmel?Já sem vo tom vždycky čet,že někdo použil plnič,ale nikdy sem nevěděl,co přesně použil :--) Název tomu trochu napovídá a myslel sem si to,ale jistota nebyla :--) To by potom možná asi i šlo
Uživatelský avatar
martas skoda120S
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: úte úno 02, 2010 8:26 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od martas skoda120S »

No nejdřív bych použil asi stříkací tmel, ten opravdu dokáže vyplnit nějaké menší nerovnosti atd. a pak stříknout plnič, ten už toho moc neschová, spíše nějaké škrábance po broušení atd, ale víc ne.
CHASSIS: X-ray, TT-01 v plném tuningu, 2x TT-01 v rallye úpravě, TL-01 v tuningu, TM-03 atd...
KAROSERIE: Š 130RS, škoda 120LS, Š Octavia WRC,Škoda Felicia, Škoda Fabia WRC, Škoda Fabia S2000, Lada atd.
VYSÍLAĆ:
Spektrum DX3C a FS GT3B
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od Tommy Poser »

Tak zas menší pokrok.
Jóóó železo.To se to dělá,když se to nekroutí pod rukama jen se na to blbě podíváte jako ta divná bílá věc :--) :--) :--)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Velorex 1:5

Příspěvek od ZORES »

Bravo,myslím že jsi s tím poradil víc než dobře. :clap:
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“