Velorex 1:5

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Velorex 1:5

Příspěvek od Tommy Poser »

Čau lidi.Sem tu nováček,ale svoje téma sem vkydnul sem,páč doufam,že konečně rozjedu svuj "projekt" a budu se moct chlubit :D Ale jak píšu.Sem novej a vim kulový.Moh by ste mi prosim Vás někdo přeložit do metrický soustavy rozměry těchhle kol? Přední:3,25x16 zadní:3,50x16
A další otázka by byla,jestli se dá za rozumnou cenu koupit něco,co vypadá jako motorkový kolo ve výše zmíněných rozměrech,ale 10x zmenšeno?Nebo aspoň kde hledat.Problém je v tom,že to na mě ve finále začne "mluvit" anglicky a já v panice prcham od kompu :D Běham po netu už tejden,ale jediný co sem našel byla sada dvou duralovejch frézovanejch kol (potřebuju 3 :( ) asi za 1300,- kachlí.A to sem k tomu nebyl schopnej najít řetěz.To bych asi teprv čuměl :D Mam všechno zhruba vymyšlený,ale pokud je tu někdo,s kym bych si moh o týhle stavbě "pokecat" tak bych to fakt ocenil :D Zvlášť ten borec,co ho tu má někde nafocenýho v tý "kožený bundičce" :D
Edit:Pepe72 to byl
Naposledy upravil(a) Tommy Poser dne ned pro 04, 2011 10:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bezmozek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 413
Registrován: pon srp 09, 2010 4:54 am
Bydliště: Praha

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Bezmozek »

Tommy Poser píše: Přední:3,25x16 zadní:3,50x16
jsou to rozměry v palcích, šířka 3,25 palce a průměr ráfku 16-
Tak si to vynásob 25,4 a budeš to mít v mm :roll:
TL-01D - Dveřma napřed
TL-01E - Expedice
TL-01R - Rally kchár
TL-01B 6x6 - in progress ......
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude ľavá, čierná, chlpatá, zubatá...
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od rotruck »

Co zkusit jít tímto směrem .................

Obrázek
Myslím , že hračkáren je až,až
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Tommy Poser »

No že to bude v palcích mi napadlo,ale mate mi těch 16.
Takže šířka bude cca. 80 mm ale průměr vychází 406 mm
Není to poloměr?
Jinak ty hračkárny mi nenapadly.Asi bude nejlepší jich pár obejít a koupit něco s kolama kolem deseti cm :text-thankyouyellow:
Asi spíš míň.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5089
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Honza D »

neni to poloměr... Desetiny maj ráfky okolo 5cm a to jsou v přepočtu devatenáctky :-D

jinak těch 16 palců je průměr ráfku. Pro průměr kola ještě musíš připočítat pneu.. nevim jak u motorek, ale u aut je vejška pneu 85% šířky, pokud neni udanej profil
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
delta tuning force
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 873
Registrován: ned říj 03, 2010 12:15 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od delta tuning force »

u normálních aut to má každá pneu jinak máš každou pneu označenou něččím takovým 175/65 což znamená že je široká 17,5 centimetrů a vysoká je 65% šířky :-)
RC Dorifto
Tamiya TA-05 VDF Gold Edition, ezRun střídavé combo 8,5T 60A, 2,4 Ghz RC set
Traxxas Summit
Tamiya TT-01 D typeE Nisan GT-R - hliníkový kardan, řízení
Carson X-Mod Evo Mitsubishi Lancer Evolution IX. - 4WD, světla, neony, bodykitt
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5089
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Honza D »

taky jsem řikal pokud neni udanej profil (v tvým případě 65%) :-)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Tommy Poser »

Sem nad tim pak zpětně ještě přemejšlel a uvědomil si,že vono to tak málo neni.Výška pneu bude zhruba taky kolem deseti cm a sem na 60 cm v průměru.Což si myslim odpovídá.Akorát nevim,co tady vlastně řešim,když tam nakonec stejně nacpu co seženu :lol:
Ale dík všem
Pepe72
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 214
Registrován: pát úno 04, 2011 11:17 am

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Pepe72 »

Ahoj modelari;) tesim me tvuj zajem o stavbu nasich krasnych veteranu, kolecka budou asi problem, taky jsem shanel vsude;( v hrackarne maj motorky ale predni kolo je vzdy vetsi a zadni ma rozetu;( musel bys koupit 3 kousky ale zase ten rozmer, muj Velorex je 1:5 - 61cm , origo je trimetrovej a kola mam 11 cm,planky nejsou , vsechno jsem musel obkreslovat z monitoru 106cm podle fotek;) na googlu zadej Rc Velorex a hledej odkaz na pana kterej ho stavel po dlouhych zimnich vecerech;) je to takovej trpaslik ;) ja jsem pouzil rafky na auto desetinu a pneu je posilovaci guma trochu obrousena;) Jinan vlozim nejake fotky;) zatim cuj a pozdravuj
http://pepqu.rajce.idnes.cz/rc_model_ta ... _120_ites/

Prej sem blázen ....... No a co;-)
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od ZORES »

Krásný drátěný kola mají maketáři na letadla.Nevím co za to chtěj,ale určitě by se dalo vybrat.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Tommy Poser »

No mě se povedlo na aukru najít rc torzo bavoráka.Je to sajdka a podle fotek má všechny 3 kola stejný.A rozměrově by to mohlo od oka taky sedět.Akorát je v aukci,takže doufam,že budu poslední přihazující :D Plánek sem si překreslil na čtverečkovej papír od oka z fotek na různej fanklubech.Trošku mi hapruje rejd(na otočení o 180° bych potřeboval fotbalový hřiště :D ) ale dokud nebudu mít kola,tak stejně nechci začínat.Abych nemusel zbytečně předělávat.Takže budu řešit operativně :D
A ještě k převodu.Z finančních důvodů sem zavrhnul řetěz.Chvíli sem uvažoval o pravoúhlém ozubeném převodu kuželovýma kolečkama,ale při velikosti (nebo spíš malosti) zoubků by to bylo hodně náročný na přesnost a nejspíš bych to při prvnim reverzu vorval.Takže mam vyhlídnutý ozubený řemeničky.Ale tam mam trochu obavy,aby ten řemínek nebyl moc tvrdej a nepřeskakoval.Respektive po napnutí navyvracel kolo.A motorku a eventualním převodum by to taky nejspíš neprospělo.Jestli sem dobře koukal,tak ten tvuj fešák je řemenem ne?
Jo a tou posilovací gumou myslíš takovej ten asi centimetr silnej,60 cm dlouhej gumovej špagát s těma ďubkatejma válečkama na konci?
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Tommy Poser »

Pepe72 píše:na googlu zadej Rc Velorex a hledej odkaz na pana kterej ho stavel po dlouhych zimnich vecerech;) je to takovej trpaslik ;)
A já furt kde sem narazil na toho druhýho dráťáka.Muselo to bejt hned z kraje mýho hledání podkladů.Na těchhle stránkách sem poslední dobou furt.Akorát čumim po opravdickejch:-)
Pepe72
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 214
Registrován: pát úno 04, 2011 11:17 am

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Pepe72 »

Ahoj ,tu gumu myslim takove to kolecko do dlane na posilovani 8) maj modry a cerny a taky jsou drahy :-oo 110 jedna,jinak ta motorka z aukra je to co potrebujes :lol: presna velikost 1:10 ,preju prijemnou drazbu a jen jedna rada nova motorka stoji 900 tak aby jsi nahodou neprehazel 8) a uz mas nejake fotky?mam prevod reminkem ze startboxu na nitroauta :shock: male reminky a retizky shanim ve sbernach kdyz tam dovezou stare kopirky a psaci stroje :dance: viz muj cross velous v galerii :idea:
http://pepqu.rajce.idnes.cz/rc_model_ta ... _120_ites/

Prej sem blázen ....... No a co;-)
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od tjjack »

:-oo 110 za jeden kroužek je celkem pálka, já jsem je kupoval za 30/ks u nás v apollu...
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Velorex 1:10

Příspěvek od Tommy Poser »

:oops: Ještě sem nezačal.Zatim se vymlouvam na ty kola :D Ale konečně sem si doma prosadil nákup nějakýho menšího soustruhu,takže nejdřív seženu nějakou mašinu a pak začnu naostro.Bude to i mnohem jednodušší.Původně sem stavbu plánoval s minimem přesnějšího obrábění.Takže zatim šmejdim po baráku a po bednách se šrotem v práci a hromadim odřezky hliníku,duralu,drátů a trubiček :D Motorku sem nakonec vydražil za 260,-Píše u toho,že je to komplet akorát bez vysílačky.Tak si řikam,že by šlo možná použít i něco z těch střev.O víkendu by měl bejt pantáta (instalatér a majitel autogenu) doma,tak snad začnu něco na rámu.
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“