SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01DR

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006

Příspěvek od Maerek »

Máš toho víc než dost :D
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01Evo II

Příspěvek od 06D »

Tak jsem začal tak trošku s podvozkem. Sice některé to přivede do vášnivých stavů :roll: ale nechte prosím polemik jestli to má u tohohle podvozku význam ... :--) Spíš poraďte jestli se pletu nebo ne :pray:
řízení a Ackerman na TTčku : nedávno jsem našel na fóru odkaz tady na tenhle web RcTek a tam je popsaný princip Ackermanu. Tak jsem uvažoval že sice mám maximální rejd, ale podstatě to zatáčí míň než když by se tam ten Ackerman dostal i s trošku menším rejdem :think:
Jak jsem už radil Baxanovi tak většinou přemýšlím nad RCčkem než usnu a napadlo mne tohle:
Místo klasické tyče mezi pákami řízení tam dát kloubky se spojovačkou a délkou téhle spojovačky půjde nastavit rozdílný úhel mezi pákami při plném rejdu. Viz foto.
Zatím jsem narazil na to že tam mám hodně málo místa, ale nějak jsem to tam napasoval. Samozřejmě je i ta první spojovačka seřiditelná aby se dala páka vycentrovat na střed, (vysílačka DX3E to neumí :snooty: ) a hlavně hodně se zkrátila dráha páky serva, ale to by vyřešilo nastavení ST Rate?? Velmi přesným měřením : cca :lol: je tam rozdíl mezi pákama cca 15° ( 35°- 20°)
Tak prosím znalé problematiky Ackermanu a vyjádření jestli to bude fungovat ?? Mooooc :text-thankyouyellow:
fotky v původní velikosti na : Rajče
Přílohy
Ackerman_TT01(2).JPG
Ackerman_TT01(2).JPG (250.42 KiB) Zobrazeno 1616 x
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Dave Kolář
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1158
Registrován: pát říj 01, 2010 11:26 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01Evo II

Příspěvek od Dave Kolář »

Podobnou věc jsem měl vymyšlenou taky, ale zase poloosy, unašečen uložení tlumičů na nápravách...myslím, že tímhle jsem si prošel a bylo by to dost náročný. Kdyžtak hodně štěstí!!
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
TA05 + EAGLE RACING KIT + BMW M3 E30 červený peklo, Nový projekt NISSAN GTR znovuzrození
BMW E30
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01Evo II

Příspěvek od 06D »

Co má Dave Ackerman společného s unašečema a poloosama ?? :D
Tuším co tím myslíš, že Ackerman nemá na sériovém podvozku význam :--) Ale to projití mám už taky za sebou takže teď skládám pouze s komponentů které se během procházení osvědčily.
Tenhle podvozek už má skoro vše : původní podvozek . Akorát zadní ramena se vrátí za plastové a přibudou stabilizátory .
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
PeLi CZE
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 240
Registrován: čtv pro 02, 2010 4:15 pm
Bydliště: Vysočina

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01Evo II

Příspěvek od PeLi CZE »

Můžu se zeptat kolik váží ten "původní podvozek" ?
HPI Bullet 3.0

Minulost: TL-01 B, TL-01 B II, TT-01, Himoto Emxt-1, Losi XXX-S, CC-01, TT-01, Xray T2Rpro, HPI Bullet 3.0
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01Evo II

Příspěvek od 06D »

1475g + servo :wink: teď jsem jej vážil. Ale někde je tady váha s technické přejímky na Intercupu jen se mi nechce hledat :?
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
PeLi CZE
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 240
Registrován: čtv pro 02, 2010 4:15 pm
Bydliště: Vysočina

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01Evo II

Příspěvek od PeLi CZE »

Tak to je v pohodě, lekl jsem se že to bude víc.
HPI Bullet 3.0

Minulost: TL-01 B, TL-01 B II, TT-01, Himoto Emxt-1, Losi XXX-S, CC-01, TT-01, Xray T2Rpro, HPI Bullet 3.0
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01DR

Příspěvek od 06D »

Přidám pár fotek když už jsem se dokopal a začal pomalu skládat podvozek :mrgreen:
představení konceptu 2012 TT-01DR :tamiya:
podvozek 4WD s trvalým pohonem všech kol kardanem, nezávisle zavěšená kola na kalených oskách, nastavitelné kuličkové diferenciály přední 3Racing zadní Tamiya , CVD univerzální kardany Tamiya, max jízdní výška při 64mm kolech je 19mm, rozvor 249 - 251mm (mění se dle nastaveni záklonu), kompletní nastavitelná geometrie podvozku v těchto hodnotách:
Přední náprava
Odklon 0° - 3°
sbíhavost +1° - -3°
záklon rejd. čepu (caster) 4° - 11° řešeno podložkami na osce horního uložení náboje
rejd při plném zatočení : vnitřní kolo 15° venkovní 14° při 0° sbíhavosti
Zadní náprava
Odklon 0° - 3°
sbíhavost 0° - -3° řešeno výměnou zadních nábojů 3Racing

stabilizátory přední, zadní je křížení z LRP S10 TC a TT01D ale ty budou až přijde zásilka z HK s koncovými kloubky. Bohužel to LRPácké uložení tam nenarvu :evil:

Změnu sbíhavosti při propružení jsem odstranil podložkou na páce řízení.
Akorát mám problém že se mění odklon kola a to z 0° na -3° při maximální propružení, ale to je asi neřešitelné bez Cečkového uložení předního náboje :think:
P1120370.jpg
(156.39 KiB) Staženo 151 x
další foto v originální velikosti na rajčeti
Naposledy upravil(a) 06D dne pát úno 10, 2012 2:49 pm, celkem upraveno 2 x.
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01B

Příspěvek od Vrakouš »

I "zavrhované" TT-01 může vypadat dobře. Sice to asi stálo dost peněz, ale pokud vidím, přestavěná přední náprava a úpravy řízení by mohly eliminovat nectnosti a vůle, které na této nápravě bývají.Tak ať se zadaří.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01B

Příspěvek od 06D »

:--) Díky , no cena asi bude na pos...ání , zatím to neřeším jelikož to skládám z dílů co jsem používal na předchozím podvozku a které se osvědčily :twisted:. Zatím jsem koupil jen vanu, kloubky MP-Jet, horní vzpěru, stabíky LRP, a uložení zadních ramen 3Racing 2x :). A na tu původní vanu narvu co zůstane ( a že toho je hodně) , je fakt že kdyby byla S10 TC v době co jsem pořídil TTčko tak bych koupil ji a ušetřil hooodně peněz. Ale to je věčné téma :D Na závěr projektu se to pokusím spočítat na kolik to vyjde v téhle modifikaci jako stavebnice :whistle: :doh:
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01B

Příspěvek od Honza D »

Podlě mě, když už měnit nápravy, naházel bych je tam z nějaký vyšší Tamiye, klasický C-čkový... Myslim že by to mělo menší vůle a díky trochu větší šířce a středu otáčení dál od vany by to i mohlo dovolit větší rejd :)

Jo k tý změně odklonů, to je normální věc a myslím, že i žádoucí, kvůli tomu se u vyspělejších podvozků horní rameno uchycuje na X poloh... Jak to vypadá, nedopatřením sis to způsobil sám, tím, že máš vrchní rameno vodorovně se zemí.. Tak to je prý správně :D

Jo, možná by bylo lepší zvolit jiný název... Písmeno B u Tamiye značí buggy verzi :D
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01DR

Příspěvek od 06D »

Honza D: Tak dám na tebe a změnil jsem to na TT01DR (drift ramena a uložení + Rkový podvozek)
jinak nad jinýma ramenama jsem uvažoval, ale to už by pak nebylo oblíbené TTčko :twisted:

Ale teď jsem narazil na velkou záhadu. V obalu převodovky u spuru na původním podvozku je nádherně vyfrézovaná drážka viz foto a na novém není :think: Tak by mne zajímalo jestli je to normální samoúprava TTčka během provozu nebo jsem něco blbě složil :doh:
P1120383.JPG
(70.52 KiB) Staženo 72 x
P1120382.JPG
(69.95 KiB) Staženo 72 x
A kdo má zkušenost se spurem od 3Racingu versus origo Tamča poraďte který bude lepší ten 3Racing je asi jen plast kdežto Tamiya vypadá jako něco pevnějšího a hlavně asi umí pěkně frézovat do vany :--)
P1120387.JPG
(90.96 KiB) Staženo 79 x
Naposledy upravil(a) 06D dne úte úno 07, 2012 9:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01DR

Příspěvek od Maerek »

Ať se koukám jak se koukám tu drážku nevidim, nevim co myslíš.

Edit: už jí vidim nevim k čemu tam je.
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01DR

Příspěvek od 06D »

:lol: už jsem to tam vyznačil, ono to tam origo není ale provozem tam vznikla ???
Tak otázka zní :jestli je to normální nebo to mám blbě složené nebo .. :think: UFO :--)
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: SUZUKI SX4 WRC 2006 + podvozek TT01DR

Příspěvek od Honza D »

neposunul se ti spur směrem k diferáku?
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“