Kategorie "okruhy"?

všechno co se týče RC souprav, podvozku, elektrotechniky ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pravidla fóra
V sekci VYSVĚTLENÍ POJMŮ O RC- nechť píše jen ten, kdo se dokaže odborně vyjádřit o dané problematice. Všechna nesmyslná témata a odpovědi či individuální dotazy budou smazány.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Černík
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 636
Registrován: ned črc 03, 2011 11:58 pm

Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od Jan.Černík »

Nevim kam to napsat, ale dotaz pro okruháře.
Čím se od sebe liší "okruhářské" kategorie?

Modified
Pro Stock
Stock
Hobby
GT
Yokomo DPM, TA-05 EagleKit Drift, TEH-16FM Drift Eagle, TT01 Drift, Xray T3 Drift
SCX10 Cherokee Trial, CC01 Pajero Wagon, SCX10 Jeep JK Expedition, TF2 Oshkosh, Stadium Blitzer, HPI Blitz, Xray XB8 Elektro, Ceen CT5
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC https://www.facebook.com/pages/RC-Drift ... l&filter=1
Uživatelský avatar
Jan.Černík
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 636
Registrován: ned črc 03, 2011 11:58 pm

Re: Kategorie ?

Příspěvek od Jan.Černík »

No zajímá mě právě v čem se ty auta lišej konkrétně.
Yokomo DPM, TA-05 EagleKit Drift, TEH-16FM Drift Eagle, TT01 Drift, Xray T3 Drift
SCX10 Cherokee Trial, CC01 Pajero Wagon, SCX10 Jeep JK Expedition, TF2 Oshkosh, Stadium Blitzer, HPI Blitz, Xray XB8 Elektro, Ceen CT5
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC https://www.facebook.com/pages/RC-Drift ... l&filter=1
Zdenaziko
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pát pro 11, 2009 11:42 am
Bydliště: Zlín

Re: Kategorie ?

Příspěvek od Zdenaziko »

XRAY T4 2015, Xray T4, TAMIYA XV 01, Spectrum Dx3R, Sanwa MT-4
Bylo: TAMIYA TA 02, TAMIYA TB 01, YOKOMO MR-4 TC, XRAY T1R, XRAY T2 007, XRAY T2 008, XRAY T2R PRO, XRAY T3, XRAY T3 R, TAMIYA TB EVO V MS, XRAY T3 2011, XRAY T3 2012, XRAY T4 2014, TAMIYA TB 04 PRO
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Kategorie ?

Příspěvek od Honza D »

Modified - neomezená motorizace
Stock - omezení motoru na 10,5z
Hobby - většinou plasťáky poháněný johnsnem
GT - dvoukolky, s omezením nevím.. V hradci jsou neomezené, jinde to může být na 21,5; 17,5 atd...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od duruz »

Ja bych se rad zeptal, jestli je nejak omezena vyska podvozku na Tamiya CUP u TTček? Trochu jsem si pohral s tlumicema a dal do nich o 3mm mensi rozsah.. nebo spis jsme tam narval na osu pod pist krouky..takze mym cca 5mm svetlost podvozku. No a tak si rikam, co vse tam hlidaji..nedar bych tam predelaval pul auta.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od rcrtgriffin »

výška je většinou omezena na 5mm, ale pokud budeš dřít v zatáčkách a trhat jim koberec tak nadšení nebudou, navíc jízdní vlastnosti pak taky nebudou úplně ideál...

Já nastavoval vždy minimálně 5,5mm, protože mi o nic moc nešlo a hádat se s někým nemá cenu, po nějaké bouračce může být auto zkroucené a pak se a to vymlouvej...
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od Vrakouš »

Na koberci nejezdím, jen kdysi jsem zkoušel drift. Občas jsem jezdil parkety. A také jsem dával podvozek co nejníž, díky variabilním držákům jsem to zvládal do minuty.
Ale nakonec, alespoň na parkety se nejen mě osvědčilo auto zvednout na 10-15 mm a dát co nejměkčí nastavení pérování. Na koberec ale zas spíše trochu tvrdší. Nevím, jak máte vyznačenou trať, ale pokud klasicky poklicemi, tak na nich auto snížené na 5 mm snadno uvízne. Pokud je výš, tak pokličku většinou přeletí a jede dál.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od duruz »

Uvidime... zitra to otestuju na zavodech mibosportu... pokud to nebude fungovat, tak to zvednu... pokud ano, tak to tak zustane.. byl jsem s tim jezdit na asfaltu a tam to zustalo jednou na obrubniku, ale to bylo presne na zlomu, takze se to houpalo jak auto na utesu. Jinak jsme ani na bouli, ktera je u globusu, nezustal a to jsem ji lizl hodnekrat..jednou i se zakoncenim ve skoku a otocce :-) No uvidime, ale snizene to daleko lepe drzi.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
Novaciny
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 04, 2011 8:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od Novaciny »

Chtěl jsem se zeptat: je v Plzni nějakej RC okruh kde se dá volně trénovat? ( mam TT )
Novaciny
TT-01E , TEU 104BK, MODELCRAFT GT-2,GRAUPNER C 577,BMW 320si ,ROBITRONIC QUICK CHARGER 4-8, LRP 1800mAh NiMH 7.2V
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od Jirkacbx »

Spíše koukni do sekce "rc kluby,plácky".
Jinak co trochu vim,tak co se jezdilo na asfaltu,tak na Slovanech,za benzinkou Esso doprava k nějaký škole a tam na hřišti.
Nebo betonová dráha,bývalý letiště,asi Líně,to má pod palcem trochu Ebola racing ze Slovan.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od Vrakouš »

Dráha byla vyznačená za Liedlem na asfaltovém hřišti, odbočka z Částkovi ulice. Ale už jsem tam 2 roky nebyl a i tehdy byla už špatně vidět.
Dráha pro spalováky 1:5 je ve Lhotě, bývalé letiště, hned vedle motokárové trati, která tam je také. Ale motokáristé to tam hlídají, vstup pouze pro majitele průkazky. Tu můžeš po dohodě získat v Ebole, prodejně dílů, modelů a jízdních kol, na Slovanech, Jasmínová ulice. Ale buď za ní dost zaplatíš, nebo musíš na dráze dělat brigády, na úpravách, opravách atd.
Kdyby na dráhu chodil kdo chce a jak chce, tak by jí lidi za chvíli zničili, bohužel.

Koukni do sekce Závody a srazy, 25.2. děláme halový závod na Lochotíně, přihlaš se a přijď se svézt a pokecat. :wink:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Novaciny
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 04, 2011 8:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od Novaciny »

Ok, díky moc. Já právě budu v Plzni až v září, tak jsem se chtěl předem informovat kde by se dalo jezdit.
Novaciny
TT-01E , TEU 104BK, MODELCRAFT GT-2,GRAUPNER C 577,BMW 320si ,ROBITRONIC QUICK CHARGER 4-8, LRP 1800mAh NiMH 7.2V
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie "okruhy"?

Příspěvek od Vrakouš »

V okolí Plzně se jezdí hlavně rally. Asfalt se spalováky 1:5 právě na zmíněné trati.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Odpovědět

Zpět na „VYSVĚTLENÍ POJMŮ O RC“