Dilema mezi podvozky

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, Honza D

Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

rozhod jsem se pro tohle. Je to klasickej uhlikac...na zacatek snad bude stacit http://www.mz-racing.net/p1773-rs133-speedstar-2-12t/ a http://www.mz-racing.net/p1927-1136-hpi-saturn-20t/ (mam vzit motor 20 nebo 27 zavitu? )
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

ja se toho hobikingu bojim
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
Speedman
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1406
Registrován: pát srp 22, 2008 4:10 pm

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Speedman »

Nemáš čeho ;)
Uživatelský avatar
matikula
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 320
Registrován: sob dub 24, 2010 3:37 pm
Bydliště: Dolany u Olomouce

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od matikula »

HKčka se bát nemusíš je jeden z nejvyužívanějších mezinárodních obchodů,je to spolehlivej obchod
RALLY: xray t2 008 (rally)
maverick 2.4ghz
bluebird 621dmg
combo ezrun 13t+hobbywing 35A sl
lipo zippy 4000mah 25c
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

nene, nebojim se toho, ze by to neposlali, ale nevim, jak to poslat sem do CR, jsou tam ty problemy s clem atak dale, dost papirovani navic...

neeeeeeeeeee sakra, pujdu do stridaku, ikdyz to je drazsi a slozitejsi na programovani toho regulatoru...holt si s tim tu praci dam, v zivote jsem se musel postavit slozitejsim vecem :) ... co jsem s tim jezdil, tak at jsem za to vzal, kde jsem za to vzal, vzdycky to slapalo jako blazen, nemusel jsem vyhledat sterk, abych to urval do smyku atd. no a taky si chci zkusit drift a na to je lepsi stridak, takze tak! :)
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od tjjack »

Ani s tim neni moc papírovaní. Objednáš si to, a schvováš si výpis z PayPal, nevim jestli posílají i fakturu. Na balík si od nich necháš dát nižší cenu a buď ti to celníci pustí bez DPH a nebo si to DPH budeš muset zaplatit. Všechny úkony ohledně DPH za tebe udělá česká pošta. Když se ti to sekne na celnici, tak ti přijde dopis s plnou mocí, tu vyplníš a naskenuješ. Odešleš jí mailem na určitou adresu společně z výpisem z paypal nebo fakturou, prostě musíš dokázat pravou cenu balíku. Pak ti to pošta normálně donese a ty ty poplatky zaplatíš jako dobírku ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

taaaaak to mi staci na to, ze to odtamtud objednavat nebudu...ani nemam paypal
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
delta tuning force
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 873
Registrován: ned říj 03, 2010 12:15 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od delta tuning force »

s paypalem jsou tu lidi co vypomáhaj ostatnim, třeba já ;-) obědnávám několika lidem ;-)

navíc když to máš z německa z HK tak to jde většinou DPD mimo celníky zboží už je totiž v šengenu...
RC Dorifto
Tamiya TA-05 VDF Gold Edition, ezRun střídavé combo 8,5T 60A, 2,4 Ghz RC set
Traxxas Summit
Tamiya TT-01 D typeE Nisan GT-R - hliníkový kardan, řízení
Carson X-Mod Evo Mitsubishi Lancer Evolution IX. - 4WD, světla, neony, bodykitt
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od hornak »

V DE warehouse nemaji zadne motory 540, jen jeden regl HK35A a ten je pry slusny.
Zkus kouknout na ebay.de
EDIT:Vyhni se motorum Scanner!
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

taaak. nakonec se mi povedlo najit spoluzaka ve skole, kterej se temhle modelum uz dyl venuje a poradil mi par uzitecnejch rad, takze mi i vyresil muj problem s regulatorem, doporucil nabijecku atd atd :)

takze timto prispevkem mam ve vsem jasno, ale i tak prosim nemazat nebo nezamykat :) ted uz staci jen sehnat prasule, nakoupit, sestavit a jezdit :)

mockrat diky vsem zucastnenym za rady...taky jsem koukal, ze se kolem Hradce Kralove jezdi dost zavodu, tak se snad na nejakej prijedu podivat :)
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

obnovim toto tema

tak od posledniho prispevku ubehlo skoro 5 let...mezitim se zmenilo dost veci (zamestnani, stavba domu, rodina atd...)

ted jsem se k tomu vratil, koupil jsem maverick strada, prohledal jsem stary zasoby a z jedny buginy (co jsem si koupil na jezdeni, ale nikdy jsem to nezprovoznil) vezmu rc soupravu, ale nemam do mavericka baterii...no a kdyz uz mam neco kupovat, tak bych chtel koupit asi uz lipolky

jelikoz vubec nevim, co vlastne chci a potrebuju, potreboval bych poradit...potrebuju baterku (hardcase) pipak k regulatoru a nejakou nabijecku/vybijecku ...kdyz s tim budu jezdit, chtel bych, aby to jezdilo alespon tech 20-30 min (cim vic, tim mozna lip) motor je tam 540tka, zatim mi to bude stacit, nemuzu moc investovat a chci se spis povozit...baterii musim koupit, nabijecku taky, tak jeste koupit ten pipak a bude to cely na lipolky

nejradsi bych byl, kdyby jste mi rovnou poslali odkazy, co koupit, jsem naprostej a uplnej amater...(bracha ma jeste letadlo, nejakou rtr sadu Mustang B51, rad bych, aby se i tahle baterie nechala nabijet tou nabijeckou)

dekuji :) (zbozi chci brat z bighobby nebo s-hobby (to mam tady unas ve meste))
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Jirkacbx »

Změř si prostor pro aku,šuplík kam je budeš dávat a podle toho vybírej aku.
V případě buggy aspon 30C a víc,at může dávat proud.
Pokud má regulátor podporu Lipo,tak pípák nepotřebuješ.
Nabíječka třeba tahle http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... y-zdroj-6A
Když si k tomu doděláš různý přechodky na aku,nabíješ všechno.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

Pánové, zase se po několika letech hlásím o radu.
Staršímu synovi je skoro 5 let a k Vánocům dostal takový autíčko na baterky snad z Pepca nebo odkud, ale hrozně ho to chytlo a viděl jsem, že mu to po čase i šlo. Proto jsem se rozhodl zase se zde přihlásit a trošku to oživit. Jak jsem psal, mám dvě auta, jedno Maverick Strada a druhý nějakou buginu, oboje 1:10, před 4-5 lety jsem s tím jezdil a od ty doby to jen leží v dílně na okně. Má to jen RC sadu, motor a servo na řízení. Dokážete mi někdo poradit konkrétní zboží, co koupit, aby to mohlo jezdit? Baterky bych chtěl Li-Pol. Vůbec tomu nerozumím, jednou za pár let mě to chytne a věnuju se tomu víc, pak to vždy přešlo a vše jsem zapomněl. Teď vidím v klukovi trošku budoucnost, tak bych to rád dal do kupy, ať můžeme jezdit alespoň po zahradě. Zítra se k tomu chci nějak dostat a můžu poslat pár fotek.
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od rotruck »

Chtělo by to upřesnit typy těch aut - třeba Strada je silniční , monster , trugy .... nebo aspoň fotky kde bude vidět hlavně podvozek s vystrojením co tam je za elektroniku a motor .... jinak pokud to funkční bylo a jezdilo a jde jen o baterky , tak pro použití LiPo není třeba moc toho řešit - co se auta týká jsou to pro něj baterky jako každé jiné prostě dodávají šťávu a zvládá je skoro každej regulátor , ale ne každej je dokáže ohlídat proti podvybití (LiPostop) ale to se dá vyřešit LiPo pípákem za stokorunu. K LiPo baterkám to chce samozřejmě nabíječku co umí LiXX nabít ale i balancovat, to by jsme pak probrali. Hlavně je potřeba identifikovat co za auta a jakou elektroniku v autech máš , nafoť to , nebo vypiš a šupni to sem.
Obrázek
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

Jezdilo to na nimh nebo nicd, teď nevím, dělám na učňáku a jeden učeň se věnoval airsoftu, tak jsme v rámci elektrotechniky auta oživili jeho baterkama a nabíječkou, mám ještě reely nitro buginu 1:8, z toho jsem vzal RC soupravu do buginy a jezdili obě auta. Jedno je bugy, ta Strada je silniční (kastle fabia wrc).

Rád bych Li-Pol kvůli vykonu a vydrži, přeci jen i v nářadí jsou ty NIMH a nicd už daaaaavno překonané. Motory jsou oba 540 (tuším).
Já to nafotim a dám to sem.
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“