Dilema mezi podvozky

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, Jirkacbx

Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

Zdravim. Uz dlouho si procitam tohle forum, protoze posledni dobou se u nas doma tohle RC blazneni nejak chytlo, mame model stihaciho letounu a ted i spalovak 1:8, ale me porad chybi realna kastle rally vozu, protoze muj pubertackej sen o zavodeni ve skutecnym aute se asi nesplni, tak bych si to chtel vynahradit alespon takhle :)

Po procitani fora jsem narazil na hodne ALE. Predem pisu, ze zavody zatim nemam v planu, chci se proste jen svist, kdyz prijdu domu z prace a mel bych zasednout k televizi nebo pocitaci, jako obvykle... :roll: chtel bych s tim jezdit po silnici pred domem, lehka sotolina atak, zadna upravena trat nebo parkoviste (bydlim na vesnici a k nejblizsimu obchodaku to mam 12 km). Takze to znamena asi RALLY (libi se mi drift, ale nemam na to podminky)

Jako prvni se mi libil TT-01E, nevadilo mi plastovy sasi, nestavitelna geometrie, ale od toho jsem upustil kvuli jeho svetle vysce a i tomu, ze kdyby mi najednou ruplo v bedne a chtel jsem zkusit nejakej ten zavod, tak na tom nenastavim zhola nic.

Dalsi po procitani fora mi padnul do oka (a po prolejzani ruznejch internetovejch shopu) DF-03Ra. co tak procitam forum dal a dal, tak je na nej hodne kritiky.

Potom jsem narazil na TB-03, dozvedel jsem se, ze na tohle nejsou nahradni dily, ale po studovani MZ-racingu jsem na to nasel tlumice, ramena, unasece, tehlice, poloosy, diferaky a dalsi...co by jeste mohlo odejit a nedalo by se to pouzit z jinyho podvozku? (neni tam neco shodnyho s TB-02 ?

to TBcko po predelani prednich pruzin na klasiku mi pripada nejshudnejsi, ale jeste me napadlo, jak jsou u TTcek problemy s vymackanim pastorku, u tohohle to nehrozi? a kdyz jo, da se sehnat ocel? po par jizdach se stridakem v kamaradove buggy bych do toho chtel dat regulator, kterej umi stridak i stejnosmer s tim, ze ten puvodni motor mam v planu vymenit za stridavej (samozrejme zatim jen polemizuju-jeste jsem se s tim nesvez), RC soupravu, servo, baterky, nabijecku a ten regec, to uz si nejak najdu sam, ale mam hodne zmatek v tech podvozkach, tak proto zakladam zase novy tema :text-imsorry:

jinak zatim nechci Xray a dalsi drazsi kousky, tamyia se mi libi a asi i vyhovuje

mam omezeny financni moznosti, takze bych to auto chtel stavet na delsi dobu, nemuzu zatim vysolit 10 tisic a druhej den skladat, dalsi den jezdit...tim padem to chci tak nejak koupit postupne, poskladat a pak se vozit, zkouset, nastavovat, trenovat...na kastli nekoukam, jsem zarytej skodovak, tak by se mi moc libila octavia, fabia nebo felicia, ale nepohrdnu ani subaru a u tehlech kastli, co jsem nastudoval, neni problem s predelanim podvozku na klasicky perovani z IFS

takze zaverem: koupit TB-03, predelat perovani a zvednout na cca 20mm nebo jit do DF-03Ra a pocitat s tim, ze to nezataci a jsou problemy s prevodama?...
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od kolajz »

promiň ,ale celé dopodrobna jsem to nepročítal tak pokud to někde padlo předem se omlouvám.Nejlepší volba je jetej xray. Cena VS výkon a jak si psal dobudoucna máš perfektní základ na závody.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Lukass »

musí to byt nutně Tamiya? ....nechceš jít raději do bazarového podvozku?

....bazarovej xray se da sehnat za slušný peníz, nebo Losi XXX-S....je toho víc a dle mě rozumnější než takové TTčko..

a DF03 že nezatáčí? to se mi nějak nezdá....neměl jsem ten podvozek, ale nemyslím si že by nezatáčel


mimochodem, máš nějaké vybavení? nebo sháníš RTR?
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

muzete mi poradit nejaky ty Xraye?...nahradni a tuningovy dily na to jsou? nejvic jsem se zajimal o ty tamyie...

jeste takova vec. co jsem tak zjistoval, tak nejlepsi jsou asi ty tamyia kastle, jdou na ten xray podvozek?

bazarovyho zbozi se celkem bojim

nemam vubec nic, ale RTR nechci, protoze jsou ty dily potom stejne na vymenu, tak proc tam nedat rovnou kvalitu...
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Honza D »

díly, který jsem zatim na TB zlikvidoval, jsem bez větších obtíží sehnal :) Protože díly, co odcházej, jsou kompatibilní s dalšíma Tamiyema a ty co neodcházej nejsou potřeba :) Na rally je to dobrá volba, jediný nutný tuning je trochu upravit (případně dokoupit) řízení a univerzální kardany na přední nápravu..

Xray je pěkná věc, když seženeš z bazaru.. Je to plně vybavený závoďák, tuning neni potřeba.. Jediná věc je že si musíš chvilku hrát a dát dohromady pořádnej kryt kvůli odkrytým převodům.

Jinak Tamiya kastle jdou i na xray, pokud nenatrefíš 200mm US verzi :) Kromě mini a úletů s 251mm rozvorem
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

http://www.youtube.com/watch?v=L6ug8S_R-4Q od tohohle pana jsem videl vsechny ty navody, co ma na youtube

tady se mi to DFko nezda zase tak spatny, co?....jak rikam, zavody neplanuju, ikdyz hodne lidi rika, ze je to jen otazka casu :-D

ty xraye - jaky pouzit podvozky? v bazarech neco je, otazka je, v jakym stavu

mam dost dilema, ta uprava od Honzy D neni zase tak tezka a to DFko je levnejsi, nez xray...zase bazarovej xray by nemusela bejt vubec spatna volba a bylo by i do budoucna vystarano, ale zase mam obavu z tech reminku...preci jen bordel je bordel...sakra sakra
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Lukass »

nebo koukni na XXX-S...ta ma zakrytovany převody, da se krasně zvednout, je i celkem pevna, dily pasuji i z buggy XXX-4....možnost použití grafitových dílů....

mimochodem, brácha by XXX-S prodal :D takže kdybys měl zájem tak se ozvi :D
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

koukam a i ty starsi xraye jsou celkem palka a vetsinou je to bez elektroniky...

spis se rozmejslim mezi DF-03Ra nebo TB-03 a predelat na rally :(
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Honza D »

Ano, video je moc pěkný, hlavně že je s DF-kem možný točit ve velký rychlosti... Ale o to při rally nejde, tam naopak auto musí zatočit při malý rychlosti :) Protože většinou ty auta ani nestihnou nabrat nějakou rychlost...

Losina taky není špatná možnost.. ale chce to sehnat si palcový nářadí...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

palcovy naradi bych mel...

xray: preci jen bych to mel na zkousku, jestli me to chytne vic, nebo ne...tata ma ted spalovak a uz me to spis sere...tak se mi nechce vyhazovat 7 tis jen za podvozek, aby mi pak lezel ve vytrince...

TB-03 se mi libi tim rozlozenim vahy, zase se na nem musi vic upravovat - rostou naklady

DF-03Ra je zas spatny, jak rikate...chlazeni, rozlozeni vahy...

zatim to vypada, ze pujdu nejspis do TB-03, predelam na klasicky perovani a zkusim to nejak zvednout aspon na tech 20mm, je to realny?

Honza D: zatim mi snad ani nejde o to, jak to doopravdy jezdi pri rally zavodech, ale spis mi jde o to, abych si s tim zablbnul pred dilnou, na zahrade atak ;)
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Honza D »

7tis za xray? To je dost :) Na bazaru bejvaj minimálně použitý pod 5 tisíc... Právě kvůli tomu je na rally nejpoužívanější, onroadáři ho po roce vyhoděj a pak si pár let odslouží v rally :)

Nevím jak si to myslel těma nákladama, u TB (nejen) na rally jsou nutný jen ty univerzály, protože psí kosti to se sériovým rejdem ničí ;) Světlá vejška se nažene jen pomocí trocha broušení, měl sem 20+5 propružení, ale dal by se dostat i výš :) Není o moc dražší než DF, ale líp ho uchladíš, máš na to víc možností převodů, a když tě rally až tak moc nechytne, dá se s nim i poměrně slušně zajezdit na asfaltu (nikdo mě nepřesvědčí ež je kardan je na asfalt horší než řemen :D)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Ondras83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 29, 2011 12:00 am

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Ondras83 »

takze to chapu tak, ze sam obhaujes TB-03 :)

taky mi jde o zacatek. nemam vicemene nic, krom nabijecky na LiPo, ale tu taky poridim novou, lepsi, poradnou...postupne :) no a ikdyby me to rally nejak vic chytlo, tak s TBckem se muzu zucastnit a postupem casu prejit treba na ten xray T3...kazdej nejak zacinal :)

super, dekuju za odpovedi :tamiya:
1:8 buggy spalovak Reely - zatim vse funguje, jak ma
do budoucna: 1:10 elektro onroad na rally (podvozek LRP, kastle Octavia WRC)
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od Vrakouš »

Pokud nespěcháš, tak bych si počkal, až se vhodný podvozek objeví zde, na fóru. Máš alespoň jakousi záruku, že se ti nedostane domů předražený vrak. Tady se nic takového neděje, členové fóra jednají férově.
Jinak, podle výčtu podvozků bys měl zájem asi o Tamiyu, začínat hned s X-rayem není až tak jednoduché. Tak bys možná mohl do výběru ještě zařadit TA-02(01) případně TB-01. Mimochodem, TA-02 měl myslím na prodej "jardakt", dlouholetý člen fóra. Znám ho osobně, bral jsem od něj již dost věcí, vše vždy OK, je to férovej kluk.
Nejsem si úplně jistej, ale domnívám se, že měl nedávno podvozek na Modelbazaru.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od kolajz »

jak říká vrakouš počkej si , já jsem 2měsíce zpět koupil T2 008 xray jetej 5 halových závodu s ESC kardany to jsou dvou kloubový (stojí 1500) byli jako nový za 3500 i s poštou ... po vybalení jako bych vytáhl novej stroj.Dle mého bych šel rovnou do xraye děláš zbytečnej mezičlánek jako já s TTčkem (jezdím drift) a dalšíma podvozkama.... člověk v tom jen utopí prachy a stejně to není vono.A tuning ? xray řekněme je prakticky ve full tuningu, vše karbon dural pak jen úpravy jako propilovat Cbloky,výstupky kvůli propad apod... ale to je na forum dopodrobna rozepsaný a musí se to udělat u všech podvozků.Jediná nevýhoda xraye je oproti tamiya trochu dražší ND , ale zase je to kvalita a prakticky skoro nic neodchází, prasklí rameno apod jsem ještě neviděl.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
delta tuning force
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 873
Registrován: ned říj 03, 2010 12:15 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema mezi podvozky

Příspěvek od delta tuning force »

já myslim že je hlavně problém že koukal po T3 která přecejenom se drží dráže než T2 ;-)
RC Dorifto
Tamiya TA-05 VDF Gold Edition, ezRun střídavé combo 8,5T 60A, 2,4 Ghz RC set
Traxxas Summit
Tamiya TT-01 D typeE Nisan GT-R - hliníkový kardan, řízení
Carson X-Mod Evo Mitsubishi Lancer Evolution IX. - 4WD, světla, neony, bodykitt
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“