Výběr auta začátečník

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, Jirkacbx

Fanny1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 21, 2018 3:34 pm

Re: Výběr auta začátečník

Příspěvek od Fanny1 »

Ahoj Jirko,
perfektní. Díky moc. Ještě dotaz, klidně počkám až bude dobrá nálada :--) K té baterii:
1)U Lipo se má hlídat napětí, které by nemělo klesnout pod nějakou hranici. Aspon to někde psali. To už to auto umí samo posoudit, že třeba nejede nebo zapípá. Nevím teda technicky jestli přes ten regulátor nebo nějak jinak? Našel jsem nějaké hlídače napětí, tak nevím jestli je to teď třeba důležitý to sledovat a případně taky pořídit? Přeci jen cena baterie není úplně zanedbatelná.
2)konektory u baterie. Nevím jestli tu baterii Lipol, co jsi posílal, byla jen pro ilustraci nebo tam skutečně lze napasovat. Zjistil jsem, že tam jsou v nabídce dvě úplně stejné až na ty připojovací konektory. Jeden je EC3 a u druhé DEANS. Nějak jsem nevycetl, jestli to do himota lze zapojit. Nebo je třeba to nějak upravit přes redukci či pájkou?
3)ještě k té kapacitě. Nevím jestli dalším dotazem zase někoho nepodrazdim :D Někde jsem vyčetl, že ten model auta umí pracovat i s LIpol, ale že kapacita těch baterii může byt max 3300. Když tam dam baterku, která má 5000 tak to nebude problém? Asi blbost?
To vše asi řešit až přijde auto, jak jsi psal? Možná bych mohl někde najit rozměry pro baterii.
Díky.
F.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta začátečník

Příspěvek od Jirkacbx »

1)Pro Lipo aku existují hlídače napětí se zvukovou signalizací.Ted to ale hledat nebudu.
Když regl umí si Lipo pohlídat sám,není ten hlídač potřeba.
Auto s Lipo jede ,jede,pak slušně zpomalí,což je známka,že aku dochází štáva.Takže zastavit,vypnout,vyměnit aku a případně ject dál.
2)Ohledně konektorů u VŠECH aku záleží na dotyčným a prodejci.
Pokud je aku nová,někteří prodejci bazírují na tom,že při reklamaci MUSÍ být na aku ORIGINÁLNÍ konektory.
Ale třeba MZ racing na tom netrvá a jsou schopný si případnou chybu s konektory dát do souvislosti s používáním aku dohromady.
Osobně všechny konektory hned stříhám a dávám zlatý G4 podle mýho uvážení a potřeb.
Všechny Lipo aku přežily s novýma konektorama záruku,takže to neřeším.
Bud to si správně napájet nový konektory,bez případný záruky,NEBO si udělat X potřebných přechodek,což vyjde o dost dráž.
3) Kapacitou lepší Lipo aku instalací do modelu se chrání výrobce,jelikož na aku NIcd 6000 mAh to moc nepojede,ale elektronika vydrží.
Se 4000 mAh Lipo a 30C auto pojede o dost rychleji,ale MŮŽE SE stát,že někde něco nevydrží a odejde to.Sice by to pak bylo na možnou reklamaci,ALE daljsi tam výkonnější aku,co nemusela elektronika vydržet a jsi propadající.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Fanny1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 21, 2018 3:34 pm

Re: Výběr auta začátečník

Příspěvek od Fanny1 »

Ahoj,
mám ještě jeden dotaz. Potřeboval bych zhodnotit nabíječku. Už jsem měl objednanou equilibrium 3.5, ale bohužel již není skladem. Vypadá to že není ani nikde jinde k sehnání. Nicméně chtěl bych vybral nějakou náhradu:
Nabíjet bych s tím chtěl, to co bude u auta v zakladu
Ni-Mh 2000mAh 7.4V a přikoupil jsem ZIPPY FLIGHTMAX LIPOL 5200mAh 30C 7.4V
Prostě nějakou rovnocennou náhradu.
https://www.himoto.cz/nabijecky/nabijec ... ac-dc-80w/
https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=74534
Popř. prosim jen o tip. Chtěl bych, aby to bylo na 220V i 12V.
Díky.
F.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Výběr auta začátečník

Příspěvek od Milan3528 »

Já mám tohle :
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... droj-modry
a maximální spokojenost.A za tu cenu ....a většinou když koupíš nad 1000 Kč ,tak je doprava zdarma.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta začátečník

Příspěvek od Jirkacbx »

Fando,z odkazovaných nabíječek vyhovují obě,záleží,která se ti víc líbí nebo která má trochu víc nastavení.
To samý i odkaz od Milana.
V dnešní době už není potřeba moc špekulovat,kterou nabíječku vzít,spíš jde jen o možnost nastavení nabíječky a pohodlí při ovládání.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“