Chci začít s RC

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, Jirkacbx

Uživatelský avatar
rmichalbarna
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 604
Registrován: stř bře 22, 2017 2:12 pm
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od rmichalbarna »

Tak ti přeji ať to dobře dopadne.

Jirko cbx já mám reely uz 4 roky a žádný problémy nemám.Jediná věc byla obehane diferaky jednou. :D
FU1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 04, 2018 7:30 pm

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od FU1 »

Bylo mi nabídnuto elektro revo za 5500,- Může se někdo vyjádřit jak na tom tato značka je?
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od Jirkacbx »

michalbarna : Právě co jsem viděl trochu jetý Reely,korunu bych za to nedal.
FU1 : Erevo 1/10 nebo 16 ?Záleželo by na stavu,jinak značka jako taková dost slušná a ND sice asi dražší,ale dostupný.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
FU1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 04, 2018 7:30 pm

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od FU1 »

1/10
FU1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 04, 2018 7:30 pm

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od FU1 »

Tak už sem pořídil. Mám teda elektro revo 1:10 . Bohužel baterky co někomu byly tak vydrží max 5 minut, takže budu muset koupit nový. Jinak sem nadsenej, Ale nemohl jsem ho pořádně projet. Je tam ohla jedna tyčka ke kolu který jsou pořádně poskrabany.ty bych chtěl přeskakovat.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od Jirkacbx »

Tak at ti dobře slouží :wink:
Uvidíš,že jsi chybu neudělal.
Na poškrábaný disky se vyprdni,dlouho pěkný stejně nevydrží :lol:
Ke kolům žádná tyčka v originále nevede,poloosy i ramena jsou plastový.
Jediná tyčka z ramene vede k přepákování tlumičů,srovnej ji na ponku.
Hlavně pořid pořádnou nabíječku nebo na výkon budeš pořád nadávat.
Jaký aku k tomu byly?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
FU1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 04, 2018 7:30 pm

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od FU1 »

Přihazuju fotky:)
Já vim, ale chci si o to aspoň zezačátku pečovat :D Takže si to stejně udělám. Jinak baterie byly tyto: LRP HYPERPACK NimH 4000 ty jsou total K.O + ORION ROCKET PACK 3300 ty vydržej aspoň těch 5-10 minut, ale nevyjede to ani kopec, jenom po rovince. Nabíječku jsem k tomu dostal za dalších 500 a to RAYTRONIC C8 PELIKÁN. Pokud by mi někdo poradil dobrou baterii do toho aby to něco vydrželo byl bych rád, pán mě odrazoval od bateríí typu LiPO, že když tomu nerozumím tak bych je zníčil ( nevím co je na tom pravdy) Tak by se mi ještě poslední rada hodila. Děkuji moc všem, mám velkou radost i když jsem se s tim ještě pořádně neprojel:D.
Přílohy
20180106_175357.jpg
20180106_175357.jpg (52.94 KiB) Zobrazeno 5481 x
20180106_135519.jpg
20180106_135511.jpg
20180106_135511.jpg (82.49 KiB) Zobrazeno 5481 x
20180106_131743.jpg
20180106_130000.jpg
20180106_130000.jpg (117.53 KiB) Zobrazeno 5481 x
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od Jirkacbx »

Nabíječka C8 docela hloupý,trochu chytrý nabíječ,žádný zázrak.Prostě skoro automat,což aku Nimh a Nicd nemají rády.
O aku Nicd a Nimh se musíš starat DOST víc než o Lipo a s Lipo máš víc výkonu při menší starosti.
Zkus něco o nabíjení Nimh tady pohledat,případně dam odkaz zítra.Dneska už ne :-)
Ohnutou tyčku jsem nikde neviděl.
C8 je za 500 dost drahá,bídně za 200.
Nimh aku je potřeba na "pořádný" nabíječce rozhýbat,aby dávaly pořebnou sílu a proud pro pohon auta a i tak budou línejší jak Lipo,s Lipo aku a i nejlevnější nabíječkou pro Lipo aku,tohle nebudeš muset řešit.
Stačí jen potřebně tvrdý Lipo aku,dost Céček a vyblbneš se hned a líp :-)
Nejspíš jen dokoupit pípák na hlídání napětí Lipo aku a můžeš jezdit i se současným regulátorem.Jestli teda nepodporuje Lipo aku.
Pokud ano,řešit pípák nemusíš.
Ještě zredukovat ty Tamiya konektory,ty v průhledný bužírce,na něco lepšího nebo připájet přímo kabely natvrdo a taky to pojede o něco líp.
I proto jsem říkal,sehnat si někoho z okolí,kdo trochu víc poradí,když na auto jen koukne :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
FU1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 04, 2018 7:30 pm

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od FU1 »

Jirkacbx píše:Nabíječka C8 docela hloupý,trochu chytrý nabíječ,žádný zázrak.... NECITUJ hned celý předchozí příspěvek - je to zbytečné když tvá odpověď navazuje hned na předchozí reakci a na stránce to zbytečně zabírá místo. Díky /rotruck/
No má upozornění v případě, že se ukončí nabíjení, to začne řvát. Teď se ale nemůžu kouknout jestli je tam na výběr LiPO, ale určitě tam je NiMH.
Mám čas do úterý, můžu mu to ještě vrátit.
Bude teda lepší koupit např. toto?
https://www.mojerc.cz/b6ac-napajeni-ac- ... 18v_p23748
https://www.mojerc.cz/gens-ace-tattu-7- ... ase_p95753
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od rotruck »

Nabíječ C8 opravdu už dneska není žádná hitparáda - LiPo opravdu neumí (v odkazu máš připojený návod v češtine)
Pokud by se dala vrátit bylo by to asi nejlepší , ale s tím prodejce asi nebude moc souhlasit , jelikož kaźdý to chce prodat vše dohromady - ta nabíječka je samostatně téměř neprodejná , tak ať ti tedy aspoň sleví na minimálně 200,- nebo i míň a můžešeš ji použítvat na drezůru některých starých NiMh , které bude nová nabíječka odmítat nabít .
U koupě nové nabíječky pozor na jednu důležitou věc .... musíš se vždycky kouknout kolik Amper umí nabíječka dávat , protože od toho se odvíjí jakou kapacitu baterek dokáže nabít .... například
vybral sis ..... Imax B6AC 50W a ta umí :
Nabíjecí proud: 0,1 - 5A - což znamená že spolehlivě nabíjí jen baterky do kapacity 5000 mAh Tudíž na této už nenabiješ baterky s vyšší kapacitou než 5000mAh a když se ti pak naskytne možnost výhodné koupě baterky 5200 , nebo 5600 či 6000 mAh budeš litovat , protože dvoumotorák určitě hodně papá a větší kapacita znamená delší ježdění
Je to často dáno tím , že trafo-zdroj umí krmit nabíječ třeba jen 5ti A mpery - na to pozor i v případě , že bys pořizoval nabíječku a zdroj zvlášť - zdroj k nabíječce nesmí dávat míň amper než má nabíječ výkon.
Budeš li chtít objednávat baterky LiPo předem se znovu tady s námi poraď, je kolem toho spousta věcí , které tady teď není prostor zmínit ..... máš tam odkaz i na dobrého prodejce - Bighobby

http://www.rcm-pelikan.cz/dld/Raytronic ... _CZ_EN.pdf
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... jece-do-6A
FU1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 04, 2018 7:30 pm

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od FU1 »

rotruck píše: Nabíjecí výkon: 50W max
Vybíjecí výkon: 5W max
Nabíjecí proud: 0,1 - 5A - což znamená že spolehlivě nabíjí jen baterky do kapacity 5000 mAh Tudíž na této už nenabiješ baterky s vyšší kapacitou než 5000mAh http://www.rcm-
Omlouvám se za tu celou citaci.
Uff, díky moc chlapi za pomoc, je toho teď moc.

Takže pokud dobře chápu by tahle kombinace měla být ok?

https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 0C-HC-AKCE
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... droj-modry

Nabíječku jsem ještě nezaplatil, řekl, ať se rozhodnu do úterý. To se s ním mám znovu sejít, takže vrátím a pokud mi to odklepnete, koupím to co jsem teď postnul. Ještě jednou díky moc.
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od rotruck »

Pochopil jsi to správně, nabíječka takto bude použitelnější a dostaćuje i kvalitou. Co se baterek týká tak kapacita 6000 ani Bighobby a jeho sortiment není samozřejmě povinný , určitě se ozve někdo kdo řekne , že se levnější a lepší nabíječky a baterky dají sehnat tam a onde , nebo že tyhle baterky jsou 2S/2P (2x2článek) a že lepší jsou možná 2S/1P , ale to je už o diskuzi. Celkem dobře máš zvoleno u baterky C-čko - LiPo baterky s málo C při větších odběrech v rychlých modelech laicky řečeno nedokáží dodat potřebnou šťávu a současně trpí a ničí se - dostávají záhul , pod 30C bych určitě nekupoval ... (úplně ideální by bylo to spočítat , ale to by jsi musel vědět kolik ti berou motory v zátéži )
U nabíječky si ještě před nákupem vždycky zkontroluj jaké má výstupy pro servisní konektory a jaké má baterka a u baterky taky její rozměry , aby se ti do auta věšla , jelikož s kapacitou se často současně zvětšuje i rozměr baterky - sice jen o pár mm , ale i to může pak být problém.
FU1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 04, 2018 7:30 pm

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od FU1 »

Díky, teď jsem právě koukal na konektory a u žádného neni co má traxxas a to iD konektor, takže budu muset pájet. To mám teda radost...
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od rotruck »

Ten iD máś na autě k reglu a jeho baterkách ? Pro začátek by po dobu záruky na novou baterku stačila použít jen redukce abys to nemusel hned pájet a mohl pouźívat i staré baterky , záleží na tobě ........
https://www.google.cz/search?q=iD+konek ... plV_wL9m5M:
FU1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 04, 2018 7:30 pm

Re: Chci začít s RC

Příspěvek od FU1 »

ID konektor mám na autě, baterky, ty, který mám jsou nepoužitelný a nefunkční. Ale teď v tom mám takovej bordel, že absolutně nevim co :D
Mohl by být teda někdo tak hodnej a poslat mi nějakej set co teda můžu koupit?? Jelikož sem koukal a baterka má koncovku konektoru JST-XH a u toho nemůžu nikde najít redukci.
Díky moc a pak už vám dám pokoj.

popř. jestli bude fungovat tato kombinace.
http://www.rc-zoom.cz/gens-ace-lipo-2s- ... torem-25c/
http://www.rc-zoom.cz/corally-nabijec-race-60w/
S nabíjecím kabelem trexxas, jde vybrat v nabídce. Akumulátor má sice jenom 5000mAh, ale je jediná s tim konektorem.

.
Naposledy upravil(a) FU1 dne ned led 07, 2018 6:33 pm, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“