Výběr baterieFast Truck 4,Survivor MT 4WD,Monster Truck AMX

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, Jirkacbx

Speedhack
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte zář 11, 2018 2:10 pm
Bydliště: Brno-Bohunice

Re: Výběr baterieFast Truck 4,Survivor MT 4WD,Monster Truck AMX

Příspěvek od Speedhack »

Ztrhli se mi šroubky,hlava asi nekvaitni šestihran, kde koupit nějaké kvalitní naradI?. Nejde to povolit Takže práci odkládám na zítra. Obě ozubený už mám doma, zkusím jak dlouho vydrží a nechám si vyrobit z lepšího materiálu.
Ohledně elektriky nemám moc zkušeností. Ale chtěl bych se doučit 8-) .

Asi to byla řečnická otázka. Záleží jaké kolo, mám dvě, jedno udělám sám druhé servis a vím jak se to dělá, ale raději to hodím do servisu. Všechno nejde spravit sám nebo není vybavení a chuť.

Obě lipolky jsem skladoval vybité a jedna z nich je na vyhození, druhou jsem nabil, projedu ji a zkusím.
Když nebudu jezdit hodím ji teda do storage modu a když budu chtít jezdit stačí ji nabít do plna nebo vybít a pak nabít?

Co potřebuji ohledně kola , osobního auta tak jsem pochopil jak co funguje nebo je to prostě logický a i bych to dokázal spravit, ale mám strach, to stejné jsem měl ohledně tohodle RC modelu :D. Nevěděl jsem jak tam hodit ty ozubený kola pomocí toho proužku papíru, nechtěl jsem to pokazit.
Nemám páječku, neumím pájet , ale v pohodě složím počítačovou sestavu nebo vyčistím xbox :D takže tak..
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Výběr baterieFast Truck 4,Survivor MT 4WD,Monster Truck AMX

Příspěvek od Bořík »

No to je pak těžké ... modelář a nemít páječku, to je jako být řezník a nemít nůž.
Není to tak velká investice a pájet není nic složitého. Ale je pravda, že se musí chtít. Bez toho to opravdu nejde.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr baterieFast Truck 4,Survivor MT 4WD,Monster Truck AMX

Příspěvek od Jirkacbx »

Lipo i Nimh se skladujou částečně nabitý,pokud víš,že aspon 3-4 měsíce nevyjedeš.
Lipo pak jen dobíješ,Nimh by se tušim měly ještě dovybít a znova nabít.
Kvalitní nářadí klidně v železářství nebo dražší v modelářským krámu.
Na mapě fora si najdi někoho z Brna,kdo ti ty redukce pomůže vyrobit a třeba i něco víc poradí.
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... 250014&z=7
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Speedhack
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte zář 11, 2018 2:10 pm
Bydliště: Brno-Bohunice

Re: Výběr baterieFast Truck 4,Survivor MT 4WD,Monster Truck AMX

Příspěvek od Speedhack »

Hlavička šroubků se ničí asi k vůli špatnému nářadí, jak s nimi ven? Odvrtat? Vím, že je hodně způsobů, záleží kde taky šroubek je žejo
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr baterieFast Truck 4,Survivor MT 4WD,Monster Truck AMX

Příspěvek od Jirkacbx »

Hlavy šroubů se ničí díky lemplovosti majitele modelu,bordelu v hlavě šroubu,mizernýmu materiálu šroubů a i bídnýho materiálu nářadí.
Musíš vidět a vědět,co se protočí jako první,jestli šroub nebo nářadí nebo jestli šroub nebo nářadí díky bordelu v hlavě .
Někdy šroub vyndáš jen odvrtáním,občas pomůže kousek papíru na špičku nářadí nebo šroubek nahřát a počkat až zchladne,aby se utrhnul ze závitu.
Někdy stačí jen nastříkat povolovačem závitů a někdy třeba jen nářadí k šroubku zakápnout vteřinákem a pak povolit.

A co že to vlastně studuješ či si vystudoval?
Vymezit vůli na převodech pomocí papíru je snad ta nejzákladnější věc,co lze u auta udělat.
Jednoduchý postup,jak to má vypadat a musí to fungovat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“