Pneu AX 10 úprava

Vše o RC CRAWLING, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
sachssport
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 22, 2009 6:21 pm
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Pneu AX 10 úprava

Příspěvek od sachssport »

Po úterním ježdění jsem se rozhodl, že musím něco udělat s pneumatikama na Axíkovi. Když mám auto doma, pneumatiky jsou pěkně mekké, ale jakmile vyjedu ven, udělají se na nich plošky. Když už kvůli ničemu jinému, tak kvůli vzhledu sem se rozhod něco s tim udělat.
A co s tím? :doh:
Vzal jsem disk a navrtal do něj 3mm dirku. Do ni jsem vložil trubičku (http://www.elektroraj.cz/detail.asp?flo ... t&id=54557) a zalepil ji do disku lepidlem. Z disku my kouká cca 1cm trubičky. Dále jsem vzal 6cm dlouhou silikonovou hadičku (http://www.hobbyeshop.cz/inshop/spal-mo ... x1-1m.html) a nasadil ji na trubičku. Na druhý konec jsem si udělal záslepku aby my neunikal tlak z pneumatiky. Teď si můžu nastavit tlak v pneumatikách jaký chci a zabere my to chvilinku. Abych docílil stejného tlaku na L a P pneu, používám k dofukování injekční stříkačku. Pokud dam do Levé třeba 2 dílky a do Pravé taky, vím že tlak bude naprosto stejný. Mezi vyjmutím injekční stříkačky a ucpání hadičky přiškrtím hadičku prsty. Pokud chci jet s vypuštěným kolem, ucpávku jen vyndam :--) . Hadičku pak zastrčim za šroubovací límec kola aby nečuměla ven a je hotovo :D
Takže pokud se někomu z vás nelíbí pohled na šišaté kolo :--) , máte tu jeden TIP na úpravu.
Dnes jsem pneumatiky vyzkoušel v terénu a myslím, že za ty 2 hodinky práce to stojí. :--)
Foto http://picasaweb.google.com/sachssport/PneuAxik#
Život je svině ale záleží na tom jak vše špatné co nás potká nakopeme do PRDELE!!!!!! Hihi
...................................................................................................................
Traxxas Summit
FG Marder, Multiplex, Zenoah 26,
CAP 232 Breitling, DL 50,....
Uživatelský avatar
Dejvid6
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 831
Registrován: pon led 01, 2007 12:11 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu AX 10

Příspěvek od Dejvid6 »

tak to je parádní 8)
SCX10 - Cheero + LR Disco III
FS
2,4
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu AX 10

Příspěvek od Jirkacbx »

No já se z tebe picnu :wink: A to máš na oranžovým lepší pneu jak já na zeleným kitu.
A šikovný to taky je.Kdy uděláš centrální dofuk jako u Tatry ? :lol:
Sice by to patřilo spíš do Tutoriálů,ale tady to aspon nezapadne.A upravil jsem ti nadpis.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Salvatore
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 331
Registrován: sob pro 01, 2007 10:42 pm
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu AX 10 úprava

Příspěvek od Salvatore »

Pěkné řešení. Fakt dobré!
Uživatelský avatar
sachssport
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 22, 2009 6:21 pm
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu AX 10

Příspěvek od sachssport »

Jirkacbx píše:No já se z tebe picnu :wink: A to máš na oranžovým lepší pneu jak já na zeleným kitu.
A šikovný to taky je.Kdy uděláš centrální dofuk jako u Tatry ? :lol:
Sice by to patřilo spíš do Tutoriálů,ale tady to aspon nezapadne.A upravil jsem ti nadpis.

No tos my s dofukem nasadil brouka :--) . Neboj. Dofukování bude pouze injekční stříkačkou, takže žádnej Upgreat nečekejte :--) . S pneumatikama jsem spokojenej, jen ty plošky byly fakt děsný.
Život je svině ale záleží na tom jak vše špatné co nás potká nakopeme do PRDELE!!!!!! Hihi
...................................................................................................................
Traxxas Summit
FG Marder, Multiplex, Zenoah 26,
CAP 232 Breitling, DL 50,....
Odpovědět

Zpět na „CRAWLING“