Vybrat crawler nebo jiný typ?

Vše o RC CRAWLING, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od dodoph »

Ahoj, věnuju se hlavně létání a jako zpestření bych si chtěl pořídit nějakého crawlera. Moc tomu nerozumím, ale myslím, že je dost universální....mohl bych s ním zkusit i nějakou expedici nebo trial. Nemohu do toho investovat moc ccc kolem 5 000,-. V blízkém okolí nemám kam jezdit na trat, tak proto ten crawler....že bych si s ním snad vystačil sám :). Mám ještě Losi Mini-Desert Buggy 1:18, ale s ní jezdit sám je opravdu nuda a je to stejně tak akorát na blbnutí na zámkovce kolem baráku.

Vybral jsem si tyto dva modely
http://www.rcautomodely.cz/rc-modely/es ... ck-Crawler

http://www.rcking.eu/cs/expedicni-rc-au ... 55930.html


Nebo si myslíte že by byla vhodnější jiná kategorie modelu?
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od Jirkacbx »

Královice který?
Ty u Prahy? Pak teda se spíš přeorientovat na trial http://www.rctrucktrial.cz/phprs/ nebo na expedice http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... d419c0dc9e .
Z obou tebou vybraných aut JDE něco do budoucna vytvořit,co by fungovalo na trialu,expe či crawlingu.
Crawlery a akce s nima moc neletí,jelikož není pořadatel,co by dělal nějaký akce v zajímavý lokalitě a šlo tam blbnout do alejujá.
Takže radši pročíst trial a expe forum PRO Prahu a tam se trochu inspirovat,než něco pořídíš.
Taky radim zaject na kteroukoliv akci,trial i expedici,víc okouknout podvozky a líp pokecat se všema.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od dodoph »

Jsou to Královice u Slaného....do Prahy to je ale kousek. Expedice se mi moc líbí, ale ty jsou cenově trochu mimo moje možnosti. Klidně bych vzal něco staršího a taky sleduju nabídky. Já právě myslel to postupně upravit na expedice, ale tím že se hlavně věnuju lítání jsem cenově omezený. Na Modelbazaru je teď právě něco podobně upraveného http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Prodam-RC/645754/

Jinak jsem ještě přemýšlel o Tamiya CC-1 našel jsem vcelku pěkný za 5000,-
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Ta ... -1/645605/ ale musím nejdřív nastudovat co to vlastně je, jaká je velikost a podobně.
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od Loupák83 »

CC-01 musíš hóóóóóóódně doupravit aby to fungovalo ale na RC4x4 je hodně podrobný návod jak to udělat ale stojí to peníze.
Najdi si na RC4x4 areál mrakoland jsou to Líšťany u Loun. mají tam luxusní triálový areál tak si tam udělej výlet a okoukni to tam.
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od Jirkacbx »

A ještě trochu jinak.
Na expedici LZE vyrazit klidně s čimkoliv pomalejším,čemu stačíš svou rychlostí chůze,stejně je to jen procházka terénem s autíčkem.
Pokud nebazíruješ na vzhledu,ABY to VYPADALO jako expe auto a byl jsi IN,stačí i podvozek Axial a třeba kastle 4kolky :-)
A lepší šplhavost podvozku je občas JEN k lepšímu,když ti to pomůže se vyblbnout a jízdu si užívat :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od dodoph »

Jirkacbx píše:A ještě trochu jinak.
Na expedici LZE vyrazit klidně s čimkoliv pomalejším,čemu stačíš svou rychlostí chůze,stejně je to jen procházka terénem s autíčkem.
Pokud nebazíruješ na vzhledu,ABY to VYPADALO jako expe auto a byl jsi IN,stačí i podvozek Axial a třeba kastle 4kolky :-)
A lepší šplhavost podvozku je občas JEN k lepšímu,když ti to pomůže se vyblbnout a jízdu si užívat :-)
Právě že nemám až tolik financí na autíčka...hlavní tok jde směrem do letadel :D ..... proto jsem chtěl zkusit toho obyčejného crawlera Maverick Scout RC 4WD ....pokud by mě to chytlo, pokusil bych se to spravedlivě dělit mezi letadla a auta.....,a časem si zkusit nějakou expedici sestavit.
U nás se dá jezdit i v takové strži, kam se vyvezlo spousty aut kamení, takže to by se s ním snad dalo nějakou dobu jezdit než by se rozpadl :D
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od Jirkacbx »

Scouta klidně zkus,vypadá slušně :-)
Něco málo dost na podvozku upravíš,aby to trochu sedlo a MOHLO by to vcelku i fungovat.
Hlavně trošku poladit tyčky řízení.
Spojovačku mezi kolama dát POD táhlo od Céčka řízení,jinak se ta páka bude dost lámat.
Změkčit tlumiče,aby si to sedlo trochu níž a líp fungovalo a když to něco vydrží,mohlo by tě to i bavit :-)
Zbytek potřebností už pak sám vypozoruješ při ježdění.
A stačí třeba jen jiný profil rámu,aby auto vypadalo a fungovalo trochu jinak,s minimem nákladů.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od dodoph »

Jirkacbx píše:Scouta klidně zkus,vypadá slušně :-)
Něco málo dost na podvozku upravíš,aby to trochu sedlo a MOHLO by to vcelku i fungovat.
Hlavně trošku poladit tyčky řízení.
Spojovačku mezi kolama dát POD táhlo od Céčka řízení,jinak se ta páka bude dost lámat.
Změkčit tlumiče,aby si to sedlo trochu níž a líp fungovalo a když to něco vydrží,mohlo by tě to i bavit :-)
Zbytek potřebností už pak sám vypozoruješ při ježdění.
A stačí třeba jen jiný profil rámu,aby auto vypadalo a fungovalo trochu jinak,s minimem nákladů.
Hmmm, tak koukám že pokud vyměním alespoň 1/3 auta, tak pak už to bude k ježdění :D
Tak nevím jestli tedy nakonec nevzít rovnou něco lepšího? Co třeba tohle ... http://www.astramodel.cz/cz/katalog/vat ... 34979.html
Tam se ale pak aby to jezdilo dostanu hoooodně přes planovaný rozpočet :(
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od ZORES »

Dle svých zkušeností,se vyplatí trochu přidat a koupit značkovej model.Vaterra patří LOSI (Horizon hobby) a zrovna tyhle kladívka se mi líběj. Podle majitelů je třeba upravit jen řízení a pak slouží: http://www.rc4x4.cz/topic9117-120.html

Kit je bez elektra,což asi víš...
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od dodoph »

Takže po zjišťování a zvažování pro / proti jsem se rozhodl že si asi budu muset alespoň trošičku navýšit rozpočet. Jinak jsem ale zase na začátku. Sice jsem rozhodnutý pro crawler, nebo trial....většinou budu jezdit sam a to bude asi zábavnější hrkat se těžkým terénem než se honit s něčím rychlým po polní cestě. Taky už vím jistě že chci desetinu, né menší. Koukal jsem na ten Traxxas Summit, ten by byl fakt super....dají se sehnat starší do 10 000,- ale zatím jsem našel jen na moravě, což je trochu z ruky :( a na dobírku se bojím (přeci jenom je to hodně peněz).
Takže se opravdu asi budu koukat po něčem starším, ale už kvalitnějším...Axial, Wraith nebo Vaterra.
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od Jirkacbx »

Pokud dáváš "citovat",předešlý písmenka pak vymaž než začneš psát.Pomocí Shift+A.
Je to zmíněný i v Pravidlech fora,aby se forum a objem dat zbytečně nenafukoval.

A k autu.
Pokud zde dáš info,od koho bys chtěl podvozek pořídit,lze si prodejce trochu pohlídat přes zkušenosti s ostatníma či se tady na prodejce přímo optat.
Summit je dost povedený auto,ale taky velká kráva :-) Na domácí poježdění pěkný,ale na poježdění se stejně postiženýma pacientama o dost lepší:-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od dodoph »

Dal jsem na vaše rady a půjdu do kvalitnějšího modelu......takže nakonec se rozhoduji mezi:
1. Vaterra Twin Hammers Rock Racer 1:10 4WD RTR,
2. Axial SCX10 Jeep Wrangler
3. Axial Deadbolt
4. Axial Wraith Spawn.
Vybíral jsem aby to bylo RTR, pokud auta trochu víc nepoznám nechci se hnát do nějaké stavebnice. Stále jako hlavní chci zdolávání těžkého terénu...crawler / trial, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak tato auta jsou schopna i trochu větší rychlostí blbnout na polní cestě. Nechce se mi ze začátku moc modelařit, a samodomo si auto předělávat, aby bylo schopno zvládat cesty
necesty :D ....nejdřív se musím této technice porozumět.
Tato auta bych zvládnul finančně nová a ještě by se mi líbil ten Traxxas Summit......ale ten bych musel sehnat ojetý.

Poradí mi někdo který z těch modelů Axial by nejlépe splňoval mé požadavky? Nějaká PRO - PROTI....vlastní zkušenosti, postřehy. Čím víc jsem ochoten do toho vrazit, tím víc se mi nabízí modelů a tím víc si neumím vybrat :lol: .
Asi nejvíc mě láká právě ta Vaterra, pro tu dvourychlostní převodovku a pro svou univerzálnost...crawling - rychlá jízda.
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od Jirkacbx »

Za mně NEJSPÍŠ v dnešní době Vaterra.
Díky přední dělený nápravě a 2rychostní převodovce.
Axial je pořád stejný,přední náprava tuhá a občas se víc pohyblivý předek uplatní víc a víc to projede a zvládne.
Ale zase bych radši za sebe radši stavebnici než RTR.
Pak při skládání vidiš,co kde drhne či nepasuje nebo může v budoucnu zlobit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od dodoph »

Jirkacbx píše:Za mně NEJSPÍŠ....
Tak snad jsem to teď s tou citací udělal dobře :)
Rozhoduju se mezi větší průchodností terénem..... mezi Vaterra Twin Hammers a Axial Wraith Spawn ( jako favorita mám Vaterru, ale ještě budu přemýšlet a poslouchat co mi kdo radí).......
a mezi vetší maketovosti Axial SCX10 Jeep Wrangler Unlimited Rubicon 4WD.
Těžká volba :doh:
Co se týče sestavy....jde o to, že kit nebo stavebnice ( je v tom vůbec nějaký rozdíl?) vychází jenom o pár stovek levněji než RTR sestava. Protože nemám vysílačku, ani přijímač a musel bych kupovat celou elektroniku, tak by se cena dostala řádově o několik tisíc víc než RTR sestava. Původní můj rozpočet jsem teď překročil o jednou tolik a víc už prostě teď dát nemohu. Ještě tak Vaterra v kitu by se po dokoupení dílů možná dostala na přibližnou cenu sestavy RTR. Prostě budu muset asi časem vyměňovat horší díly za lepší a ty vyměněné poslouží jako záloha. Zrovna tak to dělám u letadel :D

Moc všem dík za pomoc při rozhodování.
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Vybrat crawler nebo jiný typ?

Příspěvek od ZORES »

Koukám na dvě kladívka a líbí se mi čím dál víc. Mrkni na galerii na Crawleru,jsou tam krásný kusy: http://www.rccrawler.com/forum/vaterra- ... chive.html
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Odpovědět

Zpět na „CRAWLING“