HSP Crawler 1:8

Vše o RC CRAWLING, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Dolák Jiří
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 12, 2012 9:57 pm

HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Dolák Jiří »

čao lidi, prosím mám HSP Crawler 1:8. po nabití baterky sem přidělával konektor na čokoládku a zapojil sem drátky opačně..autíčko mi začlo čoudit zaměnil sem + - .. ted když dosebe zapojím drátky znovu.. autíčko zvládá jen jízdu vzad a řízení kol.. ale jízda vpřed mi nejde.. možu se zeptat čím to podle vás bude..? z mojí strany je vše vpořádku.. sem nováček nemám zkušenosti.. prosím o rady čím by to asi mohlo být díky..:-) za odpovědi..!
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Lukass »

no tak asi nebude všechno v pořádku když jsi zaměnil polaritu :)

bud si ho odpálil nebo je jen nějaký pobláznění.

Přeprogramuj ho a uvidíš :) (možná máš jen přehozený reverzy-nebo má zvládat jízdu před i vzad?..nebo to máš jen roztrimovaný...těžko říct takhle) Ani nevím co maš za motor, regl....u stejnosměru stačí obrátit + a - na motoru.




napiš aspoň odkud jsi:)
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Dolák Jiří
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 12, 2012 9:57 pm

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Dolák Jiří »

kamaráde newím jak to přeprogramovat mám to tak 3 měsíce .. nejsem natom profík se všemu snažim učit... a jsem z Přerova, pokud víš.. a jak bych to mohl asi zpravit..?
Dolák Jiří
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 12, 2012 9:57 pm

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Dolák Jiří »

mám tam 2 motory na každou nápravu, VISION od NOSRAM, má zvládat jízdu vpřed, vzad a řízení.. a jízda vpřed mi nejde..:-(
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od rotruck »

Co chceš slyšet - pravděpodobně jsi odpálil jeden směr na reglu a můžeš koupit nový.
Na to že jsi začátečník jsi se hned zpočátku pustil do odvážnejch věcí - z jakého důvodu jsi odstraňoval původní konektory z baterky a dal místo nich "čokoládku" ??
Pokud chceš dočasně jezdit aspoň dopředu , tak přehoď reverz na vysílačce , nebo prohoď kablíky přívodu motoru mezi sebou (vždy raději při odpojené baterce).
Zresetování a nastavení reglu můžeš zkusit , pokud ten regl má tlačítko na nastavení univerzální návod neexistuje , vše dělej podle návodu který jsi dostal k modelu.
Jelikož jak vidím neztrácíš čas zbytečným pročítáním návodů a rad na forech tak ještě jedna rada do budoucna , postup při každým zapínání/ zprovozňování modelu .............
Baterku vkládej a připojuj při vypnutým modelu to znamená vypínač na modelu OF , zapnu vysílačku , zapnu model vypínačem do ON a jedu ......... při vypínání opačně nejdřív vypnu model do OF , pak teprve vysílačku.
Dolák Jiří
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 12, 2012 9:57 pm

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Dolák Jiří »

kamaráde, já jsem ten model koupil od týpka z modelbazaru.. už on když mi to poslal tak tam ty čokoládky byly..!!diky za tu radu o té vysílačce aspon tak možu jezdit dopředu..:-) si dobrej..;) a zkusim to jak řikáš přehodit..akorát nerozumim jak mám přehodit kábliky přívodu motoru mezi ssebou.. ale jinak dík zkusim to..;) si borec..! dištak napíšu kdybych nevěděl a kdybys měl čas,tak mi odepiš, vidim že máš dost zkušeností..;) stejnak nejspíš koupim nový reg.. ale v česku ho nelze sehnat.. tak jedině ze zahraničí..:-(
Dolák Jiří
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 12, 2012 9:57 pm

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Dolák Jiří »

Ale řikáš nejspíš to bude fakt tim regem...? mám strach at nekoupim novy a není to tim..:-( at tam není jiná závada..:-( ale vypadá to je vše je vpořádku..
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od rotruck »

Pokud je to z druhé ruky , tak to nafoť´jak to vevnitř vypadá - regl a jeho zapojení , baterky , čokoládu ať vidíme co je tam za paseku.
Vypadá to opravdu jen na problem s reglem , ostatní míň podstatné jako servo evidentně funguje.
Jsou zde borci přes elektroniku , kteří vědí co v tomto případě na reglu většinou shoří a dokonce někdu uměl i opravit výměnou vyhořelé součástky za novou z GM , ale sám do toho nelez, to bych nerysknul ani já.
Dolák Jiří
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 12, 2012 9:57 pm

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Dolák Jiří »

Dobře nafotím to zítra..:-) ale newím kam to zaslat ty fotky... si hodnej že mi tak radíš..jojo servo říz. funguje prostě ta jízda vpřed ne.. zítra ti zašlu nějak ty fotky..:-)sem rád že sem našel tohle forum..;)
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Lukass »

Fotky pošli sem.

Vypadá to na ten regl. Ale než koupíš nový tak opravdu přeprogramovat. A pokud je odpálený, tak i to by se dalo opravit (otázka jestli to má v dnešní době vůbec cenu) a nebo jezdit alespoň dopředu...zatím....

Motorům ani přijimači nic byt nemuže....vždycky to odnese hlavně regl :)

Obrázek
hele, vidíš že ti z motoru lezou dva kábliky. No tak je prostě přehoď (zaměň) tím se ti změní smysl otáček motoru.

Ale nakonec...budeš na tom stejně jako kdyby jsi přehodil ty reverzy. Takže je to na tobě. :)
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Dolák Jiří
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 12, 2012 9:57 pm

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Dolák Jiří »

jojo dobře.. a přeprogramovat to udělám jak..? na regl. je nějaký maly tlačítko gumové..? a to mám zmáčknout jen..? a to se přeprogramuje..? nechci to totiž domrvit..vše si tu čtu radši 10x..:-)..to je pecka, když tu sou lidi keři poradí.;)
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od tjjack »

Zjisti co máš za regl skus najít manuál ;-). Nebo to můžeš skusit takhle - držíš tlačítko a zapneš regl - dáš plnej plyn - zmáčkneš tlačítko - dáš maximální brzdu/zpátečku - zmáčkneš tlačítko - necháš neutrál a zase zmáčkneš :-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
darth.hokro
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 29, 2008 7:11 pm

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od darth.hokro »

To ti ktomu nedal aspoň anglický manuál? Koukal jsem na naše weby a nikdo na něj nemá ani náhradní díly, což je u auta téhle velkosti docela průšvih. Add. kalibrace regulátoru, většinou po zapnutí dlouze podrží to tlačítko na réglu, měla by se konrolka rozblikat, pak dáš plný plyn, potvrdíš tlačítkem, dáš plnou brzdu opět potvrdíš, dáš neutrál, potvrdíš, mělo by to být dokončeno. Postup u tvého regulátoru může být ale odlišný, toto je pouze příklad. Budeš muset tak dlouho zkoušet až se dílo povede :)

EDIT: tohle by mohlo být to samé auto, zkus si ty manuály postahovat http://www.conrad.cz/ep-rock-crawler-4- ... tr.k235973
Pokud neumíš anglicky, pomůže google translator :)
Dolák Jiří
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 12, 2012 9:57 pm

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Dolák Jiří »

Reverz na vysílačce sem přehodil a stejně nic, pořád to jelo dozadu, i když sem to přehodil, nakonec sem musel přehodit drátky k motoru a ted mi to aspon jede už dopředu.. :clap: ..a takže řikáte je nejlepší koupit nové jo..??
Dolák Jiří
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 12, 2012 9:57 pm

Re: HSP Crawler 1:8

Příspěvek od Dolák Jiří »

a natomhle regu. ani to tlačítko maly není..:-( jak mám zaslat nějaké foto..? aby jste mi možno poradilyy...?
Odpovědět

Zpět na „CRAWLING“