xray nebo df03

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
spalekjirka
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 25, 2008 10:02 pm

xray nebo df03

Příspěvek od spalekjirka »

Zdravim. Chtěl bych si koupit auto na rally a přemýšlím jaké... co byste doporučili?? nějaký xray nebo df03 popř. něco jiného...
TB-01
Uživatelský avatar
vasiik
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 07, 2008 9:42 pm
Bydliště: České Budějovice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od vasiik »

jednoznacne Xray, at uz T1 nebo T2 :-)
Ale ohledne vyberu podvozku se toho tady doctes spoustu!
podvozek: Xray T2V 009 v rally úpravě
kastle: subaru impreza 08, peugeot 207 S2000, VW Golf
elektronika: V80R profi + Tamiya Super Stock + Futaba M. 3PM FS 2.4GHz + Savox SC-1257TG
web: http://www.rcrallycup.cz
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od Lukass »

xxx-s :P :P :P
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
jenyx
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 278
Registrován: ned lis 02, 2008 9:33 am
Bydliště: praha 4 lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od jenyx »

tak jirko před pár týdny jsem měl stejné dilema a rozhodl jsem se pro xray.Počítej s tim ,že budeš muset udělat pořádnej kryt a čistit např o df-03 uděláš kryt na vršek a s čištěním to je jednoduší
Traxxas Slash brushless Velineon lipo:turnigy 3s 25C
Xray T2 007(na rally),Elektronika:Regl:Team wave RB-30+Nosram Vector x11 17.5 Servo:bluebird 631 digital
rc souprava-Spektrum 2.4ghz DX3.0 Baterie:3x Zippy lightmax 2s 25C 4000mah
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od Lukass »

a na xxx-s stačří jako bordelkryt kastle z buggy....a máš hotovo... :roll:
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
mkymky
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 24, 2007 3:18 pm
Bydliště: Brno - Žebětín
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od mkymky »

pro novacka je urcite lepsi volba DF-03RA nebo TA-02, je to vpodstate hotove auto na rally.
pokud je ale pan modelar, nevadi mu vetsi investice a chce si pohrat s prestavbou a ladenim auta, tak jakejkoliv lepsi onroad podvozek (xray, yokomo, trf, hb, asso, ... ) je dobrej zaklad.
RC RALLY - rallybrno.cz - www.monkeyracing.cz
Uživatelský avatar
spalekjirka
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 25, 2008 10:02 pm

Re: xray nebo df03

Příspěvek od spalekjirka »

No ted mám momentálně tb-01 ale chtel jsem něco lepšího. Nějaký mistr modelář taky nejsem ale třeba se to doučím:-D .. takže podle vas asi xray... a nevíte kolik by stála celý xray ve finální podobě...cca
TB-01
Uživatelský avatar
BRONA
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 867
Registrován: čtv zář 04, 2008 9:32 pm
Bydliště: Krhovice
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od BRONA »

No určite kluci radi dobře že xray no je to stroj ale ja bych bral df-03 ješte jsem ho sice na vlastny oči nevydel ale vypada fakt paradne xray jsi mislim že je hodne naročny a je ho škoda ničit.
Ale je to každyho rozhodnuti sam mam stary podvozek Ta02 a jsem snim spokojen uplne paradne stači mam ho hlavne na to domaci rally ale i na zavody jsisnim troufnu bes problemu.
Ješte me nesklamal a hlavne hodne vidržy.
Naposledy upravil(a) BRONA dne ned kvě 03, 2009 7:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Podvozky : 1XTA02
Vouilloz
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 268
Registrován: čtv lis 15, 2007 1:14 pm
Bydliště: Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od Vouilloz »

Minulý rok jsem měl TA02 a nejlepší rally podvozek,není tam potřeba nic ladit jede to v základu moc pěkně.Letos jsem si pořídil Xray tak Ti dám nějaké info. Doporučuji koupit nějaký starší od okruháře, T1 nebo T2 rozdíl je akorát v tom, že když chceš vyndat diferák u T1 se to rozebírá komplet, zabere to hodně času, jinak to jede uplně stejně.
Já koupil starší T2R s spousty nahradních dílů za 3500Kč, pak to chce šrubováky to je 500Kč. Kryt koupíš originál za 450Kč a nebo se dá vyrobit ze šablon cena jedné cca 40Kč pak už jen čas na to tvořit kryt.
Takže celkem cca +- 4000Kč
Někdy na modelbazaru jsou kompletní Xraye pro rally aj s krytováním a cena se pohybuje okolo 4500Kč takže jen koupíš a můžeš jezdit, vše je hotové. O Xray se člověk musí furt starat a kontrolovat, tamiya stačila otočit vysypat a jels další rz, ale zase toliko možností nastavení co můžeš ladit u Xraye to je paráda.
Citroën DS3 WRC, Citroën Xsara WRC, Subaru Impreza WRC 2006, Škoda Fabia WRC, Mitsubishi Lancer WRC 05, Toyota Celica GT-Four
Xray T3R, LRP SPX Competition StockSpec, X12 17.5, DX3R, LiPo, KoPropo
Intercup - radio controlled rally web
Uživatelský avatar
Signboss
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 784
Registrován: pát říj 31, 2008 6:21 am
Bydliště: Plzeň - sever : HROMNICE

Re: xray nebo df03

Příspěvek od Signboss »

Vouilloz píše:O Xray se člověk musí furt starat a kontrolovat, tamiya stačila otočit vysypat a jels další rz, ale zase toliko možností nastavení co můžeš ladit u Xraye to je paráda.
Prosim te o co vic se muze ladit ci nastavovat u Xraye vic nez u tamiye, ktera je opatrena komplet geometrii. Odklony, sbihavost atd. Ne opravdu by mne to zajimalo. O vanocich by jsme si se synem chteli udelat radost.
Podvozek: X-RAY T2
Kastle: ŠKODA 130 RS Gambrinus
Servo: BlueBird Regl: Novak Motor: LRP Vector
http://www.frmolshop.com
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od martincc2 »

ale jo, divil by ses co tam jde vsechno nastavit... napr. uchyceni ramen (naklon), vselijake kombinovani hornich plat... je to proste zavodni podvozek... ta uprava na rally tam take je, hlavne se to musi zakrytovat, coz je mnohdy kvuli tomu reminku trosku problem..
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
Uživatelský avatar
player98
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1039
Registrován: stř led 17, 2007 6:40 pm
Bydliště: Hradec Kralove

Re: xray nebo df03

Příspěvek od player98 »

hele martas na rally to je stejne jedno (ten zaklon naprav atd.) nerikej mi, zes na to nekdy sahnul...
TRF416X, Mazda 6 Speed, SP2.0LPF, SP13.5, Z590, Nosram LiPo 5300 28C
Ultramat 12, DX 3.0
Uživatelský avatar
vasiik
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 07, 2008 9:42 pm
Bydliště: České Budějovice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od vasiik »

Souhlasim, podvozek postavis a jediny co nastavujes jsou odklony a sbihavost a vejsku... tot vse...
Teda abych pravdu rekl, ja poprvy sestavil, nastavil "ideal nastaveni na sotolinu" a jezdim s tim vse...
Na rally celej potencial Xray nevyuzijes, ale patri mezi spicku, idealni material, kvalita dilu, lehkej podvozek, no proste paraada!
podvozek: Xray T2V 009 v rally úpravě
kastle: subaru impreza 08, peugeot 207 S2000, VW Golf
elektronika: V80R profi + Tamiya Super Stock + Futaba M. 3PM FS 2.4GHz + Savox SC-1257TG
web: http://www.rcrallycup.cz
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od Vrakouš »

Já X-ray teprve pro rally upravuji.Záklony náprav určitě na rally ladit nebudu,držáky ramen jsem dal vzadu oba nahoru a vepředu přední taky nahoru kvůli propadům ramen a dosažení světlé výšky.
Pokud bych měl mezi podvozky volit já, tak X-ray.Jetý mi vyjde levněji než DF-03ra, to je nově udělaný podvozek a těžko ho sehnat "za hubičku".Snad jen pro rallycross by se mi DéFko jevilo lepší díky robusnosti.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Vouilloz
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 268
Registrován: čtv lis 15, 2007 1:14 pm
Bydliště: Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Re: xray nebo df03

Příspěvek od Vouilloz »

No právě tamiyi máš nastavenou a nic moc vymýšlet už nemůžeš.
Xray bez problému měníš svornost diferáků, můžeš dát pevnou osu, volnoběžku a to trvá cca 10min maximálně a radikálně to mění chování auta.
Auto můžeš díky hornímu platu mít tuhé nebo měké.
Sklon tlumičů, uchycení ramen a možnost měnit závlek, což má například TAčko ve standartu vyřešeno nejlíp a někteří rally jezdci to na Xrayi nastavili uplně stejně, ale je tu možnost změny.
Sbíhavost na zadní nápravě. Zbytek věcí jde nastavit stejně jak u tamiye. Na víc si teď už nevzpomenu.
Ale za nejlepší považuji to že auto se chová klidněji než tamiya je to zavodní podvozek né „hračka“. Jede se s ním o třídu líp, ale stejnak je to rukama a sebelepší auto nepomůže, když to člověk neuřídí.
Citroën DS3 WRC, Citroën Xsara WRC, Subaru Impreza WRC 2006, Škoda Fabia WRC, Mitsubishi Lancer WRC 05, Toyota Celica GT-Four
Xray T3R, LRP SPX Competition StockSpec, X12 17.5, DX3R, LiPo, KoPropo
Intercup - radio controlled rally web
Odpovědět

Zpět na „RALLY“