Stavba RC trati

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
lowendead
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 858
Registrován: čtv bře 26, 2009 3:34 pm
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od lowendead »

bob_cz píše:Zlikvidovat trávu rýčem je zbytečně namahavá práce. Postříkej dráhu Roundupem a až tráva pořádně zavadne, tak to vezmi až na hlínu křoviňákem, jak píše Jirkacbx. Pak to chce jen hodně jezdit a občas opět stříknout Roundupem nově rostoucí trávu. My už to jinak neděláme, prověřenej nejjednodušší způsob http://dvb.tym.cz/fotogalerie/trat/005.jpg . :wink:
No, s kámošem to teda děláme motykou :lol: po zkušenosti co znamý postříkal právě jmenovaným Roundupem "cestičku" na zahradě kde mu později seschla do okolí 3m všechna zeleň jsem ten způsob zavrhl ... Ale bůhví jak to stříkal, nebyl jsme u toho, nemůžu říct jestli třeba nefoukalo nebo tak něco... :)
Tamiya TA05
TeamC TS2TE
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od Jirkacbx »

Roundupem či jiným podobným odplevelovačem to chce trochu víc přesně mířit při stříkání 8)
Kaput či Roundap Biaktiv toho sežerou o dost víc kolem,pokud se při stříkání víc rozmáchneš.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
kolajz

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od kolajz »

Tak nesmis to zas tak akcne prozivatpri strikani a hlavne mirit pred sebe ne na sebe :D :) muj tata sesekl celou louku (mulcoval) nastesti de videt kde trat byla tak jsem nastoupil ze svym kladivem a kolikama (trisky ze dreva) a obochual jsem ji kde byla aby ju videl :) az trava poviroste :) a hura visic a asi uz i naka chemie uvidim :)
Uživatelský avatar
Skalikh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 02, 2010 8:48 pm
Bydliště: Přeštice Zastávka (Plzeň)

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od Skalikh »

Já taky časem na jaře plánuju udělat tady u nás dráhu jen tak na poježdění... Část by byla v lese a část by byla na louce... No budu postupně přidávat nějaký fotky :) Myslim, že to tady neni až tak z ruky... Vlakem je to z Plzně asi 30 minut a autem tak 20... No jak říkám, budu dokumentovat postupnou stavbu tak uvidíte :)
EDIT: Tak jsem si dneska udělal nákres. Chci to jen tak na rekreační ježdění... Myslíte si že je to dobrý na to abych se na tom naučil jezdit? Díky
Obrázek
Uživatelský avatar
Skalikh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 02, 2010 8:48 pm
Bydliště: Přeštice Zastávka (Plzeň)

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od Skalikh »

Je tu obrázek :)
kolajz

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od kolajz »

(máš v plánu hobby nebo profi)
1.jsi si vědom že taková dráha stojí fůru peněz a musíš pro profi zajistit elektřinu,tribunu a podobny věci?
2.Málo využitý prostor
3.Máš na to pozemek či někde plac
4.Trat postavíš a NEzůstane taková na furt (voda,vitr to vše ju ničí ,tudíž musíš ju udržovat )
5.Rozmysli si pro jaké měřítka bude (podle toho stanov šiřku tratě a jak moc bude technická)
6 na papíře jsem si čmáral spoustu věcí a nakonec to vypadá stejně jinak :wink:
-Pokut toto vše si promyslel pak schutí do práce: a jsu zvědav na další foto :wink:
Uživatelský avatar
Skalikh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 02, 2010 8:48 pm
Bydliště: Přeštice Zastávka (Plzeň)

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od Skalikh »

Takže:
1. určitě hobby, tudíž elektřinu a takový věci nemusim zařizovat... Bude to jen na rekreační ježdění a abych se na tom naučil (podvozek TT-01)
2. je tady takový neudržovaný místo s rozměry asi tak 20x6 metrů, o který nikdo ani okem nezavadí takže to bude fakt dost práce...
3. měřítko nejspíš 1:10, na to by těch 70 cm šířky trati mělo stačit ne?
4. Nemohl bys mi navrhnout nějakou dráhu aby se jak říkáš využil prostor? Předem díky
5. Jsi zvědav na foto čeho? Toho pozemku nebo návrhu dráhy? :)
No, to je asi vše, na cos mě upozornil. Stejně můžu začít stavět až na jaře, takže návrhů bude ještě dost si myslim :D Ale nakonec to určitě bude hezká dráha kde se naučim jezdit. :) :boohoo:
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od stelerp »

Jen tak se zeptám. Ten pozemek je tvůj, rodiny, známých?
Pokud ano, závidím ti.
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
kolajz

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od kolajz »

skalih: já mam za barákem na naší louce pro 1:6 rekre takže to ti moc z návrhem nepomůžu,ale mrkni se po ruzných webech a hotových tratích.A i na rekre jsem zjistil že je potřeba něco zvýšenějšího,nemusí to být tribuna třeba dobře fiklej špalek od stromu ,nebo 1 patro lešení,atd... :wink:
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od rcrtgriffin »

tak pokud to chce pro rally 1:10 tak za tim stejně bude běhat, takže žádnou tribunu nepotřebuje a pokud to chce jen pro svoje ježdění a má někde blízko nějaký barák s elektřinou, tak není problém, až vyjede baterky si skočit domu na oběd a nabít baterky :wink:

ještě návrh: zkus si tam udělat víc zúžených pasáží, nějaké vracečky navíc a celkově tu trať víc zamotat, možná ji udělat více variabilní, někde udělat křižovatku, kterou můžeš zavřít, když potřebuješ a navíc nebudeš naučenej jenom na jednu trať, já taky jednu plánuju, ale protože není čas tak se na to vrhnu nejdřív za rok a stejně je závod nejlepší trénink :wink:
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
Skalikh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 02, 2010 8:48 pm
Bydliště: Přeštice Zastávka (Plzeň)

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od Skalikh »

Takže:
1. Pozemek není můj, ale dá se říct že není nikoho, zřejmě je to správy toků, ale ty se nestarají ani o strouhu která je kousek od toho takže jim to bude úplně jedno (doufam)
2. Dům mam asi tak 250 metrů od toho...
3. Za rally 1:10 se běhá, to je pravda.

Díky za rady, do večera se pokusim něco načmárat tak uvidíte... Udělam víc návrhů tak uvidíte :) :wink:
Uživatelský avatar
Skalikh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 02, 2010 8:48 pm
Bydliště: Přeštice Zastávka (Plzeň)

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od Skalikh »

Takže mam tu novej návrh :) Doufam že se bude "líbit" :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Domca234
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 991
Registrován: stř zář 01, 2010 11:31 am
Bydliště: Plzeň (Dominik Brant)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od Domca234 »

No to vypadá lépe ale chce to ty kěižovatky aby si nejezdil furt tu samou RZ!! :D
Mex-II: LRD 110 Zebra, régl_Novak rooster crawler, servo_bluebird, nápravy_yota, motor_rc4wd, kardany_NOTYRO ♥SCALE♥
Xray T3R: ford focus, régl_ezrun 60A, servo_Savox, motor_ezrun.. řemeny a rally ♥
Ta-01: Subaru impreza, régl_ezrun 35A, servo_bluebird, motor_ezrun.. Předělává se na Drifťáka :D
Jezdim na LiPo, nic jinýho mi nevoní! Jedu si podle sebe a je mi jedno co řiká ten druhej!! Rajče a fotky všeho
Uživatelský avatar
Skalikh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 02, 2010 8:48 pm
Bydliště: Přeštice Zastávka (Plzeň)

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od Skalikh »

Hele mam ten pocit že trasu budu měnit vždycky pravidelně na jaře, takže nebudu potřebovat křižovatky. :wink: No ale stejně to nebude přesně podle plánu, to neni nikdy! :D
kolajz

Re: Stavba RC trati

Příspěvek od kolajz »

no to je lepší ja ju stáhnu a ty volný místa ti ukážu jak využít více po sz... :wink: taky jsem zjistil po 1 trati že by šla udělat jinak lépe víc využít prostor, na jaře ju taky dělam od znovu :D
Odpovědět

Zpět na „RALLY“