TBLE-04S a LiPol

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
k.paja
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 17, 2022 7:27 pm

TBLE-04S a LiPol

Příspěvek od k.paja »

Ahoj, prosím vás o radu. Ustoji regulátor TBLE-04S ve spojení s motorem 540 LiPolku baterku? Mám nějaký 2S z letadla do 2000mAh. Nikde se mi nedaří najít info. Jenom jsem našel, že regulátor umí pohlídat podvybití LiPol... Nesedí mi ale ten napěťový rozsah regulátoru.
Chci synovi poskládat on-road 1:10,na ježdění před domem (je ještě malý) takže spíš takovou hračku, ať to nejede moc rychle a zároveň se něco naučit. Byl mi doporučen podvozek Reely Tc-04.
Děkuji za reakce
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TBLE-04S a LiPol

Příspěvek od Jirkacbx »

Kde jsi našel,že umí hlídat Lipo?
Podle tohohle umí jen Life,Lipo nejsou doporučený. https://www.mz-racing.net/45069-tamiya- ... ess-p42625
A 540ku jakou?Obyč plechovku?Měla by mít 27závitů,takže by to regl snýst měl.
Než Reely podvozek,radši něco ojetýho a v pořádku z bazaru.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
k.paja
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 17, 2022 7:27 pm

Re: TBLE-04S a LiPol

Příspěvek od k.paja »

Při hledání jsem narazil na Tamiya fóru na odkaz https://www.thercracer.com/2021/05/tami ... 8641249407
Píše tam, že v cut-off módu nastaveném na Hi, regulátor odstavi baterku při 6,2V což je relativně bezpečné (ale chápu že je to úplně spodní hranice a navíc nepozná napětí na jednotlivych článcích), asi bych radši instaloval pípák. Oficiálně se LiPo u tohoto reglu používat nesmí (podle manuálu), ale jestli to dobře chápu - používají se. Proto jsem se ptal, jestli je to možné, nebo za jakých podmínek.
S rc auty začínám, takže sbírám informace... S letadly to bylo v tomto směru jednodušší 😁
Asi jsem dotaz umístil do špatné sekce 🙈za to se omlouvám.
A ano, motor je plechovka Tamiya, zřejmě z nejakeho setu. Jak poznám kolik má závitu?
Podvozek jaký mi doporučíte, jak jsem psal na závody to nebude...
Díky moc
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TBLE-04S a LiPol

Příspěvek od Jirkacbx »

Pokud teda takhle,s reglem,tak pro klid ten pípák.
Každej regl si stejně hlídá napětí packu,ne jednotlivých článků.To je stejný jako u letadel,jen v autě ten pípák uslyšíš :-)
Motor bys musel rozebrat a spočítat vinutí.Prostě ty šedivý setový motory maj cca 27 závitů.
Moc výkonu nemaj,dost žerou,ale jsou levný a modely s nima trochu fungujou.
Reely má dost blbou dostupnost ND,o dost horší jak třeba Himoto,což je čína,ale aspon jsou na to vtšinou díly.
Případně třeba tohle https://www.mojerc.cz/index.php?option= ... lMEALw_wcB .
Co jsem koukal na modelbazar,tak levný podvozky dost vymizely.

A jelikož bys měl bejt z Praha 10,koukni na mapu fora https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... 72799&z=11 , najdi někoho v okolí,kdo má v popisku rally nebo cestáky a třeba by věděl o lepším podvozku za nižší cenu,aby to mladýmu trochu fungovalo a něco vydrželo.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: TBLE-04S a LiPol

Příspěvek od Bořík »

6.2V je dost bezpečná hranice ( i 6.0 je bezpečné ), protože baterka má při zátěži určitý pokles napětí a pokud klesne napětí pod těch 6V a reglec vypne, napětí se hned zvedne o 0.2 až 0.5V ( podle tvrdosti baterek ). A pokud použiješ pípák, tak není co řešit, baterka je ohlídaná dobře. Jen je potřeba proměřit ten pípák - kalibrování je dost nepřesné a není problém naměřit odchylku i 0.2V. Naštěstí to není drahá záležitost a tak se vyplatí jich koupit několik a vybrat a používat ten nejlepší - pokud se tedy bavíme o těch nejlevnějších pípácích do 100,-Kč.
k.paja
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 17, 2022 7:27 pm

Re: TBLE-04S a LiPol

Příspěvek od k.paja »

Díky moc za rady 🙂hlavně jsem měl strach jestli regulátor ustoji to horní napětí...
Za tipy na podvozek dekuju, na tu Nascadu jsem se taky díval.
Jinak jsem od UH 😄trochu z ruky, ale poptám se tady kluků kdo jezdí.
Ještě jednou díky 👍🙂
Odpovědět

Zpět na „RALLY“