rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Lada
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: pát lis 21, 2014 9:12 am
Bydliště: liberecko

rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od Lada »

ahoj
chtel jsem pozadat zdejsi rally verejnost,jestli nevite o serialu zavodu,kde by uplni zacatecnici a male deti k tomu nebyli uplne na obtiz? Tedy jde mi hlavne O TY MALE DETI
kde by na ne meli poradatele i zavodnici trpelivost i kdyz budou urcite pomale
proste se chci vyhnou situci,ze deti nadsene,ze jedou zavod a nekdo je vyhodi z trati,protoze jsou pomale............. asi kazdy vi,jak na to bude takovy prcek reagovat :-(
vim,ze je to s mrnatama tezke,kdyz tovej prcek chce zacit jezdit v peti letech jako uplny novacek,ale nekdy a nekde prece zacit musi ne?
samozrejmes nima budu od pristiho tydne pilne trenovat ve volnem case ,aby se pokud mozno co nejvice rozjeli-ale presto-stale to budou letos "BRZDY" !!!
ps : JA JAKO ZACATECNIK BUDU OVSEM BRZDA TAKE :text-lol: tak si rozmyslete,jestli nekdo o 4 brzdy ma opravdu zajem :lol:
teroristé všech zemí-polibte mi prd.l
Vouilloz
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 268
Registrován: čtv lis 15, 2007 1:14 pm
Bydliště: Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od Vouilloz »

Řešení je jednoduché, přihlásit se na závody a pak se domluvit s pořadatelem ať dá dítě na konec startovní listiny.
Všichni jsme jednou začínali.
Citroën DS3 WRC, Citroën Xsara WRC, Subaru Impreza WRC 2006, Škoda Fabia WRC, Mitsubishi Lancer WRC 05, Toyota Celica GT-Four
Xray T3R, LRP SPX Competition StockSpec, X12 17.5, DX3R, LiPo, KoPropo
Intercup - radio controlled rally web
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od 3p0 »

Láďo, ty si děláš srandu. Několikrát jsme ti psali, že se musíš bát a jestli máš pochybnosti, můžeš oslovit někoho co v okolí jezdí.

Vyber si závod, napiš to sem a určitě si tě někdo vezme pod křídlo a pomůže. A kdyby se náhodou hned někdo neohlásil, ta někoho ukecáme :-)

Nějaké kontakty na kluky co to v okolí jezdí máme, např. Alonzo, hodně lidí zná Heršpitz a určitě to tu sledují i další. Neboj, na holičkách tě nenecháme :-)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
Lada
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: pát lis 21, 2014 9:12 am
Bydliště: liberecko

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od Lada »

to jsem udelal :-)
ovssem,kdyz jsem byl pote upozorrnen,ze muzou deti behem zavodu stahnout ze zavodu,protoze jsou moc pomale-samozrejme by startovali na konci pole-tak jsem prihlasku zrusil
ano budeme trenovat soukrome-ale deti by chteli i zavodit
alespon to jsem jim celou zimu sliboval
tak hledam pro zacatek nejakou variantu :-)
teroristé všech zemí-polibte mi prd.l
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od 06D »

:shock: tak napiš co to je za šampionát pro šampiony, když jsou jim děti na obtíž :( Asi někdo tenhle koníček moc žere a neuvědomuje si že bez juniorů to tady jednou vymře :( nebo že by strach s budoucí konkurence ?? :binkybaby:
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Lada
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: pát lis 21, 2014 9:12 am
Bydliště: liberecko

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od Lada »

nechci to tu moc rozmazavat-slo jen o to,ze by deti-zacatecnici zdrzovali ostani,kdyz ma jet celkem hodne posadek
moje filozofie take byla-ze na zavodech se nauci nejvice a kdyz tomu prckovi proste kus trati zkratis-podle me nevadi-stejn e dojede posledni
ale to pry v sampionatu nejde
podle me by to ovsem resilo,ze nase deti jsou fakt brzdy-tedy zejmena ta mala,kluk je myslim uz ted v mezich normy
ovem-clovek nemuze doma delat mezi detma rozdil-kazdy ,kdo ma doma male deti,asi vi ,o cem mluvim
je fakt,ze pokud to ty nase-myslim vsech a vsechny deti chytne-oni tu jednou budou jezdit,kdyz my uz budem prdet do hliny :lol:
teroristé všech zemí-polibte mi prd.l
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od 3p0 »

To je opravdu smutné, nečekal bych něco takového. Přesto se pokus spojit s Alonzem, kluci mu sice vyrostli, ale určitě poradí co a jak.

Pravda je jedna, tohle se ti na okruhu stát nemůže, jede se na předem určený čas a kolik koleček za něj ujedou je jen na nich :-)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
Lada
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: pát lis 21, 2014 9:12 am
Bydliště: liberecko

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od Lada »

jo-pokud jsme jezdili drahovky-bylo to stejne-jelo se na cas a pocitaly se okruhy a domerovaly se metry posledniho kola
k tem okruhum-na druhou stranu-jsem tu mockrat cetl,jak se ti rychlejsi zde vyjadruji k tem,co se jim tam pletou-coz by ovsem v tomto pripade nebyly jen deti,ale cela zacatecnicka rodinka :lol: asi bychom museli jet rozjizdku jen my mezi sebou :lol: jen tim by se zajisstilo,ze bychom se nepletli ostatnim :text-lol:
je mi uplne jasne,ze trenovat s detma musime jezdit co nejvice-anejen deti,ale i my,kdyz zaciname vsichni,drive jsem to ovsem proste nestihl,stavel jsem auta pro celou rodinu tj 4 kusy a nikdy predtim jsem RC neprovozoval a nebyt pomoci s nastaveni od P. Hauera a take P.Grofa,asi by modely nefungovali do ted :text-thankyouyellow: Stavet 4 auta pri praci ,hledat potrebne info,cekas na objednane dily,obcas musis neco reklamovat-proste-auta dokoncuji az tento vikend a na trenink proste nezbyl cas :-(
k tem okruhum - urcite se prijdeme svest-to ano,ale ted jsem postavil a vybavil 4 auta na rally (a to tu jeste jednu xv01 mam ve skrini :-) ) ale predstava,ze ted mam zacit stavet dalsi 4 auta na okruhy -clovece,to bych uz asi vazne musel vyhrat ve sportce :lol: nebo se prestehovat do nejakeho danoveho raje :text-lol:
teroristé všech zemí-polibte mi prd.l
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od 3p0 »

Já bych to s podvozky zatím nehrotil, zanedlouho bude teplo a začne se jezdit na dráze u Areny. Pro začátek bych moc úprav na podvozcích nedělal, jen pořídil pneu na asfalt (dají se koupit použité pneu na kterých se ještě dá něco najezdit). Maximálně snížit světlou výšku, ale to by problém asi neměl být :-)

Postupem času uvidíš, jestli je to to pravé.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
Lada
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: pát lis 21, 2014 9:12 am
Bydliště: liberecko

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od Lada »

je to odbocka od mehoí vlakna-ale kdybych se chtel ja osobnee svest na okruhu-mam tu podvozek co jsem koupil jety to VBC tak bych ho musel jen ustrojit
teroristé všech zemí-polibte mi prd.l
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od 3p0 »

S osazením podvozku není problém, jen zvolit tu správnou kategorii. Pravidla jsou velmi podobná a můžeš je nastudovat například ZDE. Určitě bych doporučil kategorii Hobby, než se člověk trochu otrká.
Budeš-li mít otázky, můžeme pokračovat TU. Jestli tě to zláká, tak jedno volné místo v autě najdu a motor do Hobby taky :--) :--) :--)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11518
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od Jirkacbx »

Lada : Pokud mohu ze svý zkušenosti s rally něco málo posoudit,do nějakýho šampionátu či vrcholné soutěže,jak se i v rally už nechá dost podniků slušně posuzovat,bych se nepouštěl.
Radši si najít "regionální" závod v okolí a pokud nic neni,tak radši kus popoject,kde se ještě jezdí pro radost a ne na výsledek.
Hlavně se nebát oslovit pořadatele,zda pomalejší děti nebudou vadit.Nemusí to ani mít nějak ošéfovaný v Pravidlech,ale po domluvě to jistě zkousnou.
Liberecko je zaslíbený spíše profi rally,takže bych neváhal oslovit pořadatele menších podniků či tady zminovaný kluky oslovit,kam s prckama a i sám zavítat pro požitek z jízdy bez nervů z výsledku.
Sice bys to měl DOST z ruky,ale tady http://racing.webgarden.cz/ začínali a jezdí i dost prcků.
Jinak Plzensko.

A ještě jinak to řeknu.
Pokud pořadatel neudělá kategorii třeba pro "hobby prckové",jak si pak chce vychovávat další kádr jezdců,co budou závody jezdit?
Podobný případ jako dneska s učněma v dělnických profesích.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od Honza D »

Jezdim safaricup a tam jezdi celkem dost superjunioru tak tam by to ty tve mohlo i bavit, ze budou mit soupere :) poradi je resene pr2azovanim dle vyjeteho casu v prvnich rz, takze na trati urcite prekazet nebudou... jen jestli dvur kralove neni pro tebe moc z ruky
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
TG007
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 14, 2014 9:30 pm

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od TG007 »

No je to smutné, že se to takhle dopadlo i když jste se na tom spolu domluvili, ale myslím si, že nakonec dostal strach z toho kolik se přihlásilo lidí do šampionátu asi ani největší optimista by jich tolik nečekal. Tak budu muset zase závodit s předškolními dětmi oo-((
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: rally serial kde neprekazeji zacatecnici

Příspěvek od Embie »

Trochu mi celá konverzace přijde nesmyslná. Jestli je nějaký šampionát, kde mají s pomalejšími jezdci problém, nechť se jdou vycpat. Já jezdím MČR, Tábor, Brno... nevím jestli je považujete nebo nepovažujete za nóbl nebo nenóbl šampionáty, já tu úroveň vidím tak nějak stejně a ve všech jezdí začátečníci i malé děti, nikoho by nenapadlo třeba malému Alexi Pavlátovi, který má kolem tří let říkat, že jede pomalu a že už se staví nová RZta nebo co... Naopak takovým špuntům fandíme.
K tomu, že někteří jezdí pro zábavu a jiní pro výsledky - jedu si pro co nejlepší výsledek a to mě baví ;)
Prostě jeď na závody. Pokud by tam měl mít někdo s někým problém, asi to není moc dobrý šampionát a dobří lidé...
Odpovědět

Zpět na „RALLY“