Amatér Rally Cup co vy na to?

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
jara.donald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned čer 22, 2014 8:14 pm
Bydliště: Bzí, Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od jara.donald »

Všechny vás zdravím,
měl bych takový dotaz. Už nějakou dobu se snažím pročítat všechny témata fóra. A co se dost týče Rally, narážím převážně na jedno a to samé téma. Chci jezdit rally, mám upravený podvozek, a jakou můžu mít kastli abych mohl jet? Trošku mě to znepokojuje ale zároveň to chápu. Tak mě tak napadlo ale berte to spíš jen jako dotaz, co uspořádat nějaký ten podnik Amatér Rally Cup? Něco podobného se jezdí i s opravdovými auty. Jediná podmínka aby jste mohli jet je mít helmu.
Má představa by byla následujcí:
Zvolit nějaké místo (asfalt, šotolina nebo obojí) postavit na hrubo trať.
Typ rc modelu buť neomezený a rozdělit do kategorii podle účasti, nebo omezení na jedno měřítko.
Pokud toto někoho zajímá prosím napište.
Uživatelský avatar
xvlastix
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1007
Registrován: úte črc 03, 2007 9:09 pm
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od xvlastix »

Jak se tak dívám, tak si nováček. Podívej, nemá cenu objevovat Ameriku, RC Rally šampionátů je v celé ČR víc než dost. Podívej se na stránky MČR RC Rally, Petr Pavlát tam má všechny podniky, které se jedou, stačí se jen přihlásit - http://mcrrcrally.cz/zavody/kalendar-rcrally-cr .
Pokud se má něco jmenovat Rally, tak asi proto, že tam jezdí rally auta a ne kde jaká kastle. Všechno má své pravidla a my v rally máme především jedno. Karoserie reaálného rally auta, tím myslím takové, které kdy jelo nějakou rally. Ať už svěťák nebo lokální. Jen to musíš doložit fotografií. A motat do sebe měřítka je také úplný nesmysl.
Prostě neobjevuj Ameriku, přihlaš se na nějaký závod ve tvém okolí a nic neřeš. Pořádám závody v Brně už sedm let a věř mi, že na amatérské závody nikoho nenalákáš. Základní chyba nováčka je, že se bojí přijet na závody, protože si myslí, že tam jezdí jen mistři. Chyba, závody jsou pro všechny, jezdí tu kluci od 5 let až po 65 a s různým výkonem. Závod je nejlepší trénink na závody!
XV-01 / XRAY T2R - Peugeot 208 R5, Ford Fiesta WRC, Honda Civic Type R3, Škoda Fabia S2000, Peugeot 306 MAXI
Toyota Hilux High Lift; F103RM - F1; TL-01; TT-01; 1/16 Brushless 4WD Monster Beatle, Zodiac MK GRII - inflatable scale boat (1:10), Spektrum DX3S
Navštivte stránky brněnského šampionátu RC rally http://www.rallybrno.cz
Uživatelský avatar
jara.donald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned čer 22, 2014 8:14 pm
Bydliště: Bzí, Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od jara.donald »

Díky za upřímnost, vím že je to určitě blbost a ano jsem nováček. Přesto mě mrzí že když si chci zajezdit s lidma na nějaký slušný rally trati tak musím investovat minimálně 1500 do karoserie (když budu mit štěstí že už bude i v barvách). Příjde mi to trochu jako kdyby rally byla taková uzavřená společnost a pokud do ní chce člověk vstoupit musí šáhnout hluboko do kapsy. Jen takový příklad: Na poslední amatér rally (té skutečné), kluci koupily felicii combi na zimakách, zaplatili startovné a jeli. Nevyhráli ale zajezdily si. A podle mě o tom rally obecně je. Chápu že chcete aby vaše rally vypadala realně a aby na fotkách a videu to vypadalo jako lukrativní akce. Ale tímhle stylem to časem dopadne tak že tam s váma budou jedit tak maximálně děti vašich stávajcích závodníků a lidi co si to můžou dovolit. Neberte to jako urážku, přeji vám mnoho zdaru do budoucna, mnoho nových závodníků a tratí. Přesto já tu ameriku zkusím najít, už jen protože kdo to nezkusí a nenatluče si ústa, nemůže tvrdit že to nejde.
Uživatelský avatar
xvlastix
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1007
Registrován: úte črc 03, 2007 9:09 pm
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od xvlastix »

Podívej, každá věc má dvě strany. Ano, chceme, aby naše auta vypadaly jako auta na rally. Srovnáváš to s velkou rally, ale i tam, pokud chceš startovat musí auto splňovat pravidla a věř, že jsou milionkrát horší než dodržení kastle a měřítka. Bazarovou boudu koupíš za 300Kč. Na druhou stranu proč si neudělat hezkou, že. Za ty peníze to stojí.
Musím tě uklidnit, ale rc rally je nejlevnější rc, které si můžeš představit. Pokud chceš jezdit okruhy, nachystej si desetitisíce, expedice, rovnež tak, drift, ... . Mám doma od formule až po expedici (drift ne) a vím co to stojí a vím co stojí sezóna.
Komunita RC rally lidí je zatím ta nejleší co jsem v životě potkal, pohodoví lidi, co se nehádají proto, že do něho někdo narazil, jedeme si každý svoje. Možná by bylo vhodnější hodnotit až mezi nás přijdeš.
Každopádně hodně štestí v pokusu postavit vejce na špičku ;)
XV-01 / XRAY T2R - Peugeot 208 R5, Ford Fiesta WRC, Honda Civic Type R3, Škoda Fabia S2000, Peugeot 306 MAXI
Toyota Hilux High Lift; F103RM - F1; TL-01; TT-01; 1/16 Brushless 4WD Monster Beatle, Zodiac MK GRII - inflatable scale boat (1:10), Spektrum DX3S
Navštivte stránky brněnského šampionátu RC rally http://www.rallybrno.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od Jirkacbx »

jara.donald : Než amatér rally,zkus rallycross.
Sice uzavřená trat,případně,pokud máš možnost,ale v základních Pravidlech na http://www.rcsc.cz se kastle neřeší.
Pouze měřítko 1/10 a 4wd.
A srandy víc než dost :wink:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
jara.donald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned čer 22, 2014 8:14 pm
Bydliště: Bzí, Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od jara.donald »

xvlastix:
vím že ti přijde moje jednání nelogické, nebudete první ani poslední. Jde mi jen o to, že bych to chtěl mít trošku dostupnější. Nemůžu si hned dovolit nacpat do auta cca 3000 když ani nevím jestli přežije první závod (v ty ceně myslím nabíječku, aspoň dvě baterie, kola a kapotu). A věřte mi že bych to auto chtěl mít taky hezky a časem se o to budu snažit ale moc lidí na tom stejně nebude ale tu rally by si rádi zajeli aspoň na zkoušku. Pokud tedy pořádáte závody, zauvažoval bych nad tím. Když příjde 10 lidi to zkusit a chytí se aspoň dva. Je to podle mě velký úspěch. Ale co já vím, zkusím to vejce a až se mi to nepovede budete se moct zasmát :D Jo a s těma lidma okolo rc máte pravdu. Zde na fóru ste všichni super ale v realu sem bohužel žádnýho nepotkal, zatím.

Jirkacbx:
taky zajímavá volba. Tohle odvětví se mi moc líbí, můžou tam i buggy a je to fakt řežba. Uvidím jak to dopadne s kamarádem nástrojařem. Pořídil si konečně frézu, tak zkusím do air attacka narvat elektro.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od Honza D »

jara.donald píše:...Přesto mě mrzí že když si chci zajezdit s lidma na nějaký slušný rally trati tak musím investovat minimálně 1500 do karoserie .
Toto nemusí být pravda. Stačí napsat pořadateli a dohodnout se, často není problém udělat vyjímku na jeden závod, aby si to nováček osahal. popřípadě jde na stránkách (pokud mají diskuzi) sehnat někoho, kdo zapůjčí nějakou tréningovou kastli.. Já jsem kdysi začínal se zapůjčenou omlácenou protoformkou :D

Mimochodem, 1500 za kastli je dost přestřelený, novou kastli můžeš dát dohromady i za polovinu, třeba takovou M3 E30 od HPI (HPI má celkem dost kastlí do 500, přitom kvalitních).. To by za investici stálo, ne? :) Tím spíš, že tu kastli můžeš používat i normálně a vzhledově je 1000x lepší, než ta rádoby závodnická Himoto :)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od Pajik_CZ »

souhlasim s Honzou D, za prve bych se i bal jezdit rally s tak drahou kastli a za druhe - vsechno se da domluvit, i ta vyjimka, ze by jsi nemusel mit rally kastli. v podstate Ti budou stacit jen kola, zbytek pocka :) a HPI vyrabi opravdu dost kastli s 1/3 Tebou predpokladane ceny.

a pokud jsi nepotkal v realu nikoho s RC, jak chces dostat tech 10 lidi na sve zavody? se stejnou kategorii aut? Vlastik ma profi casomiru, jak to budes merit Ty? postavit drahu da dost prace...

amater rally ma dost priznivcu kvuli tomu, ze temer kazdy ma ridicak a sehnat nejaky srot na zavod se da za cenu vybaveneho RC auta... ale kolik lidi da tolik penez do modelu?
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
xvlastix
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1007
Registrován: úte črc 03, 2007 9:09 pm
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od xvlastix »

Podívej, nikdo tě nenutí jezdit na závody, jestli si chceš zablbnout, tak si postav svoji trať, pozvi pár lidí. Ale, jak jsem už psal, je tolik soutěží RC Rally, že lidi nemají čas jezdit na nesmyslné dýchánky. Na normálních závodech poznáš co to je RC rally, získáš zkušenosti, poradíme ti co a jak a máš se s kým rovnat.

Po letech jsem se sem vrátil a nestačím se divit co se tu řeší. Pánové, pánové, pánové, pořád tady řešíte cenu karoserie. Berte to tak, že každé RC auto má nějak vypadat. Auto na RC rally má vypadat jako auto z rally, RC formule pak jako formule. Jak by to asi vypadalo, kdyby na závody F1 do Monaka by dojel Kimi se svým rally závoďákem. Na okruhové závody musíš mít taky okruhovou boudu, na drift zase drifťáckou, na expedice zase jinou a to neřeším šasi. To co píše Honza D, je s prominutím blbost. Seriozní šampionáty a závody, kde jsem jel, pořádám nebo co znám, pustí na závody jen rally karoserii. Jinak by jsme se mohli jmenovat "RC jeď co chceš" a ne RC Rally. Pro modeláře, mezi které nás všechny počítám, je radost si udělat hezkou karoserii, se kterou se může pochlubit. Přestaňte počítat peníze a chovejte se jako normální evropani. Tohle forum je o RC a ne o tom, že si někdo koupí za 4000 zdechlou filcku na blbnutí na poli. Tohle vlákno je o rc rally.

Kdyby jsi chtěl jet, tak neřešíš karoserii, která se jetá dá sehnat za 3-4 stovky. Zapomeň na amatérské rc rally, takové není! Je jen RC rally a závodů je v Česku víc než dost. Jen se podívej na link co jsem poslal. Každý víkend se jedou 2-4 závody.
XV-01 / XRAY T2R - Peugeot 208 R5, Ford Fiesta WRC, Honda Civic Type R3, Škoda Fabia S2000, Peugeot 306 MAXI
Toyota Hilux High Lift; F103RM - F1; TL-01; TT-01; 1/16 Brushless 4WD Monster Beatle, Zodiac MK GRII - inflatable scale boat (1:10), Spektrum DX3S
Navštivte stránky brněnského šampionátu RC rally http://www.rallybrno.cz
Uživatelský avatar
jara.donald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned čer 22, 2014 8:14 pm
Bydliště: Bzí, Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od jara.donald »

Děkuji pánové, ještě to pořádně promyslím. Vím že uspořádat závod není jen tak, spíše mě jen zajímalo jestli by někdo do toho šel. Každopádně bez pořádný nabíječky a baterii sem teď stejně studenej. A když už sme mluvily o tech karoseriich, optám se vás. Prodává tu někdo nějakou hotovou? Nemusí být zrovna extra krásná ale jen tak jako zásobní. Díky za radu
Uživatelský avatar
jara.donald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned čer 22, 2014 8:14 pm
Bydliště: Bzí, Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od jara.donald »

edit: xvlastix: ok tak už se nečertěte, pochopil sem že ta šance tu není. a požádám admina ať toto téma smaže.
Naposledy upravil(a) jara.donald dne stř črc 09, 2014 10:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od Pajik_CZ »

proč brát B-čkovou jetou, když nová je levná?

http://www.mz-racing.net/p274-7312-karo ... -wrc-1998/
http://www.mz-racing.net/p269-17506-kar ... nda-s2000/
http://www.mz-racing.net/p7309-101320-k ... e-carrera/
http://www.mz-racing.net/35-hpi/?pageno=2&sortmode=2

... stačí si vybrat.

A jako moderátor tě musím upozornit - když píšeš druhý příspěvek krátce po prvním, používej tlačítko edit a přidej to do předchozího příspěvku :wink:
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
xvlastix
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1007
Registrován: úte črc 03, 2007 9:09 pm
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od xvlastix »

jara.donald: není to o čertění, jen tě chci varovat se pouštět na tenký led. Nejprve to zkus někde, kde nemusíš nic řešit a budeš se věnovat jízdě, nastavení auta a atmosféře a pak můžeš přemýšlet o tom něco sám organizovat. Jak píše Pajik_CZ, bez časomíry nemá rc rally cenu a ta sama o sobě je investice. Pokud se k tomu někdy dostaneš, tak se ozvi, udělali jsme na to SW a HW, který používá mimo jeden šampionát celá ČR a začínají i v zahraničí.

btw. jestli nemáš baterie a nabíječku tak to je daleko větší investice než karoserie :doh:

Každá soutěž má svá pravidla a nemá cenu plavat proti proudu. Akceptuj co je potřeba, zkus to a uvidíš. Pak řeš co dál :wink:
XV-01 / XRAY T2R - Peugeot 208 R5, Ford Fiesta WRC, Honda Civic Type R3, Škoda Fabia S2000, Peugeot 306 MAXI
Toyota Hilux High Lift; F103RM - F1; TL-01; TT-01; 1/16 Brushless 4WD Monster Beatle, Zodiac MK GRII - inflatable scale boat (1:10), Spektrum DX3S
Navštivte stránky brněnského šampionátu RC rally http://www.rallybrno.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od Jirkacbx »

jara.donald : Vyprdni se na rally a radši zkus rallycross ,jak jsem psal:-)
Víc srandy,stačí menší plac pro dráhu,nemusíš řešit povolený a vhodný karoserie a na začátek stačí pro počítání papír,tužka a dostatek počitatelů z řad čumitelů kolem dráhy nebo si to každý řidič počítá sám. :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
jara.donald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned čer 22, 2014 8:14 pm
Bydliště: Bzí, Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatér Rally Cup co vy na to?

Příspěvek od jara.donald »

Pajik_CZ: Omlouvám se pane, úplně sem na to zapoměl. Už sem to opravil, pokud to takto stačí. Nechtěl bych se tu nějak vymlouvat ale nejsem moc dobrý lakýrník ani lepič. Kdysi dávno sem si stavěl montysistem a taky to nebylo nic moc. tak proto bych spíš bral hotovou. Navíc ta honda S2000 je krásná ale na rally by mě sní nepustily :lol:

xvlastix: no zřejmě budu muset, krom vás dvou nikdo nenapsal, takže je to stejně pase. Ale myslím že mohla bejt sranda když sem měl vymyslenou jednu rz skrz OC Forum v Liberci :lol: By se ochranka divila co se tam děje.
Odpovědět

Zpět na „RALLY“