Rally tlumiče - mini inferno

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
mamut5
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 31, 2014 3:28 pm

Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od mamut5 »

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu ohledně tlumičů na rally. Vím, že je tady toho o tlumičích napsáno hodně, nicméně odpověď na mou otázku jsem nikde nenašel. Chtěl bych začít jezdit rally závody, pořídil jsem Xray s planetovými diffy a jsou tam daný tlumiče z mini inferna. Poradíte mi prosím někdo, jakou hustotu oleje dát do tlumičů, aby to auto bylo použitelný na rally závody? Ty plastový kolečka v tlumičích jsou na 3 dírky, nevím jestli to stačí či koupit nové např. se dvěma dírama. Co se týče hustoty - vím, že je lepší to vyzkoušet, nicméně tolik peněz bohužel nemám, abych kupoval 10 různých olejů a zkoušel.
Jo a má se podvozek na rally rychle vracet, či je lepší mít "línější" tlumiče, které se vracejí pomalu? Děkuji
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od Jirkacbx »

Takže.
3 dírky,rychlejší protýkání oleje.2 dírky pomalejší protýkání oleje,tímto i pomalejší pohyb tlumičů.
Radši nechat 3 díry.
Olej.Velká alchymie a většinou každýmu sedí jiná hustota.
Něco do tlumičů nalej a uvidíš.Případně se trochu řídit doporučení výrobcem,jestli nějaký je k autu.
Taky záleží,jak silný pružiny máš,jelikož hustý olej s moc měkkýma fungovat nebude a opačně.
Ještě projdi sekci tady a koukej na podpisy,kdo má stejný podvozek a oslov přímo majitele.
A hlavně se stavit na nějakým závodu,okouknout podvozky a vyzpovídat majitele.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
mamut5
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 31, 2014 3:28 pm

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od mamut5 »

Děkuji za odpověď. Ok, nechám 3 díry nicméně pokud by se našel někdo a poradil jakou koupit hustotu oleje byl bych vděčný. Klidně i přes sz. Nemám vůbec potuchy jaký tam dát, aby to bylo použitelné na rally. Koupil jsem v obchodě olej o hustotě 450 cst a ty tlumiče jsou tvrdý. Nechce se mi zbytečně vyhazovat peníze a koupit další oleje a zkoušet. Ty oleje pak již nepoužiji a ušetřené peníze bych raději utratil za něco užitečnějšího jako např. dobré servo. Na závodech jsem se byl podívat, nicméně když jsem se zeptal, odpověď zněla musíš vyzkoušet sám, každému vyhovuje něco jiného. Vím, že každý to raději drží pod pokličkou jenže jak mají začátečníci přijít k informacím, aby se ze začátku moc nenatrápili s řízením vozu? Proto se obracím tady na fórum a doufám, že bude někdo sdílnější. Předem děkuji
Uživatelský avatar
lowendead
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 858
Registrován: čtv bře 26, 2009 3:34 pm
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od lowendead »

Nikdo ti nic netají, bohužel je tak velký rozsah nastavení podvozků, že se nedá nic univerzálního doporučit.. Každý fakt jezdí uplně něco jiného...
Tamiya TA05
TeamC TS2TE
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od 3p0 »

Pročti si tohle, snad ti to trochu pomůže. Ale každý si podvozek ladí na ruce, nedávno jsem měl v ruce předokolku, kde v zadních tlumičích nebyl žádný olej :-) a to auto vyhrává...

Jinak rada, buď zkoušet nebo použít Google a hledat a číst :wink:

Například takhle: https://www.google.cz/#q=olej+rc+rally
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
RosecPav
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 115
Registrován: úte led 17, 2012 1:07 am
Bydliště: Lípa a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od RosecPav »

Za mě doporučuju něco od 100 do 200...
Xray T3 rally, přestavitelný na drift CS 1.5
Xray, Spektrum, LRP, Savox
Uživatelský avatar
crasher123456
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 13, 2014 9:13 pm
Bydliště: Lhota , Zlín

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od crasher123456 »

Většina mých přátel i já používáme oleje o viskozitě něco kolem 300 a pružiny progresivní měkké , nebo tvrdé pokud to nefunguje . Pokud by si byl ze Zlína progresivní tlumiče se zde dají sehnat levně a jednoduše .
Není důležité vyhrát ,ale zůčastnit se :)
Rockstar Energy Team
http://standa311.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od Jirkacbx »

Podle IP je z Prahy.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
crasher123456
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 13, 2014 9:13 pm
Bydliště: Lhota , Zlín

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od crasher123456 »

Tak třeba tam je taky nějaký prodejce progresivek .
Není důležité vyhrát ,ale zůčastnit se :)
Rockstar Energy Team
http://standa311.rajce.idnes.cz/
TG007
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 14, 2014 9:30 pm

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od TG007 »

Také jsem zastáncem hustšího oleje a měkčích pružin. Podle mě by se měl tlumič lehce stlačit, ale větší silou vytáhnout v tom je princip tlumení. Teď jsem koukal, že se dělají pístky s dírama do V. Úplně mimo jsou tlumiče, které stlačíš a ony ihned vystřelí zpět, ale to je dáno chybnou montáží. Tlumič po zatlačení by měl zůstat delší dobu na místě on se stejně vytáhne, ale nemělo by to být hned.
Jinak pro někoho mimo Zlín se progresivní pružiny nedají sehnat?
dave 10
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 157
Registrován: ned dub 07, 2013 2:12 pm
Bydliště: Zlín

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od dave 10 »

progresivi myslím prodává Alf z brna, ale nevím jestli to pořád platí http://rallybrno.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=322
Uživatelský avatar
crasher123456
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 13, 2014 9:13 pm
Bydliště: Lhota , Zlín

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od crasher123456 »

https://www.facebook.com/pavel.fajgar.52?fref=ts ; 732 711 280 . Kontakt na Pavla Fajgara (prodejce progresivek ) . Je ze Zlína , ale možná by nebyl problém to odeslat poštou .
Není důležité vyhrát ,ale zůčastnit se :)
Rockstar Energy Team
http://standa311.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally tlumiče - mini inferno

Příspěvek od Embie »

TG007 píše:Také jsem zastáncem hustšího oleje a měkčích pružin. Podle mě by se měl tlumič lehce stlačit, ale větší silou vytáhnout v tom je princip tlumení. Teď jsem koukal, že se dělají pístky s dírama do V. Úplně mimo jsou tlumiče, které stlačíš a ony ihned vystřelí zpět, ale to je dáno chybnou montáží. Tlumič po zatlačení by měl zůstat delší dobu na místě on se stejně vytáhne, ale nemělo by to být hned.
Jinak pro někoho mimo Zlín se progresivní pružiny nedají sehnat?
Tak uplně mimo bych to neviděl. Rozhodně nemají vystřelit pokud auto stojí na podložce, ale pokud budou líné jak třeba u velkých buggy, moc dobré to není. Ale fakt je to člověk od člověka, znám lidi, co přijdou a řeknou, že nejradši jezdí bez oleje.
Na testování je dobrý vzít nějaký olej za pár - třeba na mazání dvoutaktů, rostlinný. Jasně, nevíš hustotu, ale pak vezmeš do ruky 150ku a řekneš si, to vypadá podobně, jako to, co jsem tam lil posledně, pokud nevíš vůbec, lepší než nic. Ale pozor - trvale to není dobré používat - silikonový olej má stejnou viskozitu ve velkém rozsahu teplot, což skoro všechny nesilikonové nemají, takže tam naleješ nějakej ten do dvoutaktů, půjdeš jezdit v chladném počasí a tlumiče nebudou fungovat.

Pokud chceš číslo, tak okolo těch 100-150 k 3 dírám, jak píše Pavel. Díry já osobně mám tuším dvě, ale zvětšené, což je další věc - zeptáš se člověka, co jezdí a on řekne 300, ale má v tlumiči 2mm dvě díry apod, proto je tak těžké ti říct, co zvolit.

A pružiny od Alfa určitě platí stále: http://rc-tabor.com/Forum/viewtopic.php?f=6&t=464
Odpovědět

Zpět na „RALLY“