TT-01E Hodí se na Rally?

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
jonnyrs
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: úte úno 05, 2013 2:19 am
Bydliště: Praha

TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od jonnyrs »

Zdravim sem lajk tak se chci zeptat když udělám menší přestavbu tlumiče delší, a tuning podvozku vyměny ramen atd za ty kovové díly jeslti mi to ttčko doporučíte rally :wink: Chci to jen tak spíš s kamarádama jezdit jen žádný závody.

A jaký ty ramena tam dát http://www.mz-racing.net/p1527-tt-124bu ... arm-1-par/
Jsou tam tyhle Upper a pak lower

Kód: Vybrat vše

http://www.mz-racing.net/p1529-tt-126bu-tt-01-tt-01e-alloy-front-lower-arm-1-par/
KYOSHO TF2WD-1 1/10: Tamiya Johnson 540, Pneu Tamiya Racing Radial, Akupack LRP 4000mAh NiMH 7.2V

REELY TC-04 Onroad 1/10, Robitronic Razer 3652 3250 KV, ZIPPY Hardcase 6000mah 2S2p Lipol, SRT Servo digi, Karoserie Subaru Impreza WRC 07 Tamiya
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od 06D »

Ahoj , jde to. Sice žádná hitparáda to není ale jde to :D Jen bys měl dodržet pár pravidel.
1 pravidlo zní : ŽÁDNÝ HLINÍK, plast totiž snese víc !!!
2 pravidlo zní : přečíst si tuhle sekci : viewforum.php?f=128
3 pravidlo zní : pokud položíš vzápětí další otázku co je lepší než TTčko tak dostaneš mnoho odpovědí s jedním výsledkem mimo HBX vše !!!! V porovnání cena / vybavenost. A zařadíš se do seznamu mnoha co se ptají " co by jste mi doporučili ...... atd" místo aby si to tady pročetly a pak se konkrétně zeptali
tohle není pravidlo ale doporučení : koukni na modelbazar a kup již udělaný podvozek za cca 1/2 peněz co tě bude stát nový :)
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
crasher123456
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 13, 2014 9:13 pm
Bydliště: Lhota , Zlín

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od crasher123456 »

Já si myslím že TTčko není zas tak na rally marné hlavně jestli říkáš že jsi lajk protože než vymáčkneš z TTčka vše bude ti to i při slušné nadanosti trvat minimálně rok . Kámoš jezdil s TTčkem 3 roky pak přešel na intercup a dojíždí 5 . místa na intercupu :xray: . Předtím byl lehce pod Top. 10 , takže rozdíl je rapidní ale na TTčko se třeba shání dobře díly ,které i cenově lépe vychází , takže bych možná i doporučil .
Nic do hliníku je asi blbost aspoň ten základ si kup hliník plast se rychle ochodí .
Není důležité vyhrát ,ale zůčastnit se :)
Rockstar Energy Team
http://standa311.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od 06D »

:-oo :lol: blahopřeji k odpovědi na skoro rok starej dotaz :clap:
Jinak pokud myslíš Vítka, tak to je talent kterej zajede dobře i s kuchyňským prkénkem a debata na kvality a výhody TTčka je asi opravdu zbytečná :text-imsorry:
Uživatelský avatar
crasher123456
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 13, 2014 9:13 pm
Bydliště: Lhota , Zlín

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od crasher123456 »

:lol: :text-lol:
Není důležité vyhrát ,ale zůčastnit se :)
Rockstar Energy Team
http://standa311.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od Embie »

Starý téma, ale tohle není nováčkům nikdy dost jasné: TTčko ne! TTčko je vhodný pro dítě a před barák. Nejede rovně, nejde na rally kloudně upravit, stojí to prachy a nemá to výsledek (co se týče úprav). Takže NE nehodí se na rally, před ten barák možná, ale stejně bych to nechtěl. Sebestarší Xray nebo TA01 budou vždycky lepší než TTčko a kolikrát i levnější.
Kámoš se mě jednou jako začátečník ptal co na rally, TTčko? Má rada zněla hlavně to ne! Nenechal si poradit a za týden ho prodával. Asi tak.
Gris
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 06, 2014 6:41 pm

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od Gris »

Zdravím,

trochu oživím tohle téma. Jako začátečník sháním podvozek na vyzkoušení rally, takže něco levnějšího, pokud mně to bude bavit nevadí mi do tohoto podvozku nebo do nového časem investovat. Xray zatím určitě ne, ze známějších zbývá asi tedy Tamiya. Pochopil jsem že typ TT není úplně vhodný, z typu TA jsem ovšem našel v e-shopech pouze TA-02T a ještě není skladem.

Jaký slušný levný podvozek je momentálně k dispozici v obchodech?
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od Jirkacbx »

Tak koukni na modelbazar.cz nebo tady v Bazaru.
Není potřeba ihned začínat s fungl novým podvozkem.
A pokud umíš nakupovat přes net,tak TA02 by měly být k dostání v Německu.
A co znamená pro tebe "slušný a levný" podvozek pro rally?
Projdi si sekci rally a tam buď se ti něco zalíbí a podle toho pak hledej víc.
Není "levný a drahý" podvozek.
Pouze funkční nebo nevhodný.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Lada
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: pát lis 21, 2014 9:12 am
Bydliště: liberecko

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od Lada »

snad mohu rici nazor- i jako novacek
nedavno jsem jako uplny zacatecnik koupil prvni podvozek-xv01 od tamiye
ackoliv zacatecnik v RC - po precteni zdejsiho fora a prohlednuti desitek fotek jsem se do toho pustil
dnes jsem s tim -zatim jeste polotovarem rally auta byl u Petra H. - a v podstate pochvala za velikost rejdu,svetlost,uprava tlumicu atd....
proste upravy za "par korun" a spise trochu prace a podvozek se zda na zacatky rally jako vyhovujici-nerikam spickovy!!!!!!!!!!!!!
jelikoz vim,jak je deprimujici vse hledat a jit metodou pokus omyl-pokud by jsi se rozhodl pro xv01-co se tyka uprav na podvozku-jsem ochoten ti poradit s tim,s cim uz jsem si poradil sam
ale jak pisi ostatni-jsem rad,ze jsem je poslechl a nekoupil TT
xv01 neni spicka,ale zase to neni TT
PS: ted uz to vim-nekupuj variantu PRO -je to zbytecne mrhani penezi
teroristé všech zemí-polibte mi prd.l
Gris
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 06, 2014 6:41 pm

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od Gris »

Díky za odpovědi. Pokusím se trochu konkretizovat svou představu.

Z bazaru mám docela strach, jako začátečník na ojetém modelu nepoznám chyby, co je potřeba měnit, málokdy se můžeš na model předem podívat atd.
Navíc modely rally jsem moc v bazarech neobjevil.

Podvozek XV-01 jsem zařadil do úvahy, nicméně se mi nelíbí 2 věci: cena a motor vpředu. Nikdy jsem s autem nejezdil, mám jen letadla, takže na vyzkoušení bych si představoval podvozek v ceně okolo 2000, klidně i bez elektroniky. Samozřejmě nevím nakolik je to reálné, proto se ptám. Vím že podobných úvah je na fórech dost, ale většinou staršího data....
Uživatelský avatar
Lada
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: pát lis 21, 2014 9:12 am
Bydliště: liberecko

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od Lada »

motor vepredu nemusi byt nutne nevyhoda
cenaK? pokud se chces vyhnout bazaru-tezko poridis neco s cim by jsi rally mohl jezdit do 2000
ale volba je na tobe
teroristé všech zemí-polibte mi prd.l
Uživatelský avatar
Pedrosa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: čtv kvě 02, 2013 12:48 pm
Bydliště: Praha 9 - Hrdlořezy

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od Pedrosa »

Já má podvozek LRP S10 Blast TC a mám ho předělaný na rally. Sice nejezdím závody, ale předělat lze a do začátku si myslím, že je to slušný podvozek.
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01E Hodí se na Rally?

Příspěvek od Embie »

Zase ty TTčka... :-D
XV01 dobrý, ale nechtěl bych to, často se sekají kameny v řízení a nevím, zda to někdy někdo vyřešiů, nicméně pro začátečníka dobrý, nemusíš se v tom moc šťourat.
Xray - sebestarší je lepší než nový TT01/02. Kdo se nebojí a trochu do toho hrábne, bude mít za cenu podvozku super káru, nemusíš investovat nic, jen svou energii.
Chystám návod přestavby modelu na rally, asi nejdřív sepíšu něco o podvozkách a na každou stránku napíšu TT01 NE. Je to sice Tamiya, ale konstrukčně je to prostě hračka, nic víc
Fajn jsou třeba Tamky TRF, TA04, TA05, Yokomo BD i SD a všemožné onroady. Je třeba dbát na dostupnost dílů, tam jednoznačně nejlépe vyjde Xray (T2 a výš mají většinu dílů kompatibilní s novýma, takže není problém), TA02 a dneska už i XV01.
Odpovědět

Zpět na „RALLY“