Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Jendaaa »

Zdravim,
měl bych zájem si někdy v létě vyzkoušet 1:10 elektro RC rally (offroad). Bohužel jsem student, nemam ani pořádný auto :D Mam ale doma tohle http://www.rc4on.com/blog/?flagallery=n ... atsun-240z. Je to hodně starý, mam to v pěknym stavu, trochu jsem to dal dohromady, osadil novou elektronikou, stříďákem.. A jede to hodně pěkně, ovladatelnost taky super, lehký, skoro nerozbitný. Pár věcí bych ještě doladil (pneu, udělat třmínky na ramena, abych tam moh dát tlumiče - pokud možno bez vrtání do původních dílů)...
Moje otázka je - vpustili by mě na závodní dráhu? Popř. na nějakou tu eRZetu? Vim, že se to nemůže s novýma kárama rovnat, ale chci si to jen zkusit. Jezdí se i kategorie zadohrabů? Nebo jen čtyřkolek? nevadí, že je to 1:12? rozvor to má asi 230, šířka asi 180, takže myslim, že to nebude na první pohled vidět...
Další věc - karosérie. Tu bohužel nemam, stačilo by tohle? http://www.rc-auta.eu/zbozi/13544/Karos ... -R3mm-.htm Je to 1:10, dokonce i stejný typ auta, jako originál a sedí rozvor :)
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Honza D »

Jezdit by se s tím dalo, dvoukoly se jezdí rozměry jsou v pohodě a má to správnou koncepci aby to jako zadokola fungovalo... Otázka je jestli by to nebyla škoda, jezdit s historickým autem s nesehnatelnými ND...

Co se týká kastle, sice má spávný rozvor ale mohla by být moc úzká...
Ještě jedna věc, jak to má chycený kola? Ty by se určitě měly vyměnit za něco standartního...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Jirkacbx »

V pohodě by tě s timhle měli pustit do závodu,zadokolky či jinak 2WD se vcelku slibně rozjíždí a jezdí.
Karoserie taky v pohodě,Datsuny jezdí kluci třeba z RCK www.hranol.cz .
Podvozek je docela unikát,neradil bych ho provozovat na rally.
Radši pěkně do vytrínky a na závody něco levnějšího :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Jendaaa »

Díky. No, je mi jasný, že na odježdění sezóny to neni, spíš bych se někdy zajel podívat ze zvědavosti právě na RC rally a třeba si to i vyzkoušel. Třeba by mě to chytlo, pak bych možná i přemýšlel, jestli si něco nekoupit.
Jinak kola maj uchycení nestandartní, přední se točí normálně na osičce, na zadku jsou takový kroužky, který maj z jedný strany vroubkování, na to se utáhne kolo a neprotáčí se to. KDyž to tak vidim, taky bych to asi neřešil, ani tlumiče. Jediná věc, co mě štve, je ta kastle, no..
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Pajik_CZ »

neuraz se, ale jestli s tímhle chceš jezdit rally, tak si osobně udělám výlet a zlomím ti ruce ! :lol:

NELIKVIDUJ TENHLE POKLAD NA NĚJAKÝ DRÁZE ! Vždyť by to bylo zvěrstvo a škoda :(
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Jendaaa »

jééé, zas tak horký to nebude :)
Já sám to auto nechci zničit, jakožto příznivec veteránů a vlastník několik prastarých jaw a čezet mam pro starou techniku taky slabost. Nadruhou stranu, teď momentálně nemam žádný jiný venkovní auto, takže po ulici a na prašný cestě kus za městem jezdim s timhle. Na ježdění to bylo stavěný, né 8) Já s tim žádný hovadiny nedělam, žádný skokánky apod.. A co se týče závodů, nepředpokládam, že bych jezdil nějak na krev, chci si prostě zkusit jízdu po nějaký dráze, kde člověk musí brzdit, přesně zatáčet apod. To na ulici si můžu jezdit jak chci. A rally mě láká proto, že se mi prostě líbí i u velkých aut. Nějaký ježdění s buggy po okruhu.. Nuudaaa :)
Uživatelský avatar
rcmarty774
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 280
Registrován: úte dub 13, 2010 5:33 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od rcmarty774 »

Polní cesta a plácek před barákem je něco úplně jinýho. Na závodech ty auta dostávaj mnohem víc, aby jsi poznal jestli tě to bude bavit to asi stačí, ale když pořídíš nějakej podvozek za pár stovek, tak tě to určitě chytne mnohem víc a hlavně si budeš moct zkusit i závodit s někým. ;)
RcMarty
Podvozek TA-02
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Jendaaa »

Tak vozidlo je hypoteticky na prodej, prosím pokračujte zde viewtopic.php?f=145&t=18218
Uživatelský avatar
Bezmozek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 413
Registrován: pon srp 09, 2010 4:54 am
Bydliště: Praha

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Bezmozek »

Ten bordelkryt je origo nebo si ho vyráběl?
Mám to taky doma, ale moc majitelů tu asi nebude
http://www.rcalbum.com/index.php?action ... de=1&id=73
TL-01D - Dveřma napřed
TL-01E - Expedice
TL-01R - Rally kchár
TL-01B 6x6 - in progress ......
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude ľavá, čierná, chlpatá, zubatá...
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Jendaaa »

Bordelkryt je originál, bohužel kastle chybí :)
Uživatelský avatar
Bezmozek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 413
Registrován: pon srp 09, 2010 4:54 am
Bydliště: Praha

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Bezmozek »

kastli z klasickýho onroada na to můžu zkusit, ale moc tomu nevěřím, občas se originál objeví ba ebayi
TL-01D - Dveřma napřed
TL-01E - Expedice
TL-01R - Rally kchár
TL-01B 6x6 - in progress ......
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude ľavá, čierná, chlpatá, zubatá...
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Jendaaa »

Jj, už jsem jí taky viděl, ale cca 2500 se mi za ní dávat nechce. Chce to spíš někam do obchodu a zkoušet a zkoušet
Uživatelský avatar
Bezmozek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 413
Registrován: pon srp 09, 2010 4:54 am
Bydliště: Praha

Re: Chtěl bych zkusit rally - lze toto použít?

Příspěvek od Bezmozek »

tak to je úlet, já jí tam viděl za litr. A když budeš hledat, tak graupner dělal i čuďák a ten je jinej, tak bacha :wink:
TL-01D - Dveřma napřed
TL-01E - Expedice
TL-01R - Rally kchár
TL-01B 6x6 - in progress ......
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude ľavá, čierná, chlpatá, zubatá...
Odpovědět

Zpět na „RALLY“