XV-01

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
pavelmidi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 06, 2012 12:11 pm

Re: XV-01

Příspěvek od pavelmidi »

no tak zrovna tahle baterie od LRP se tam nevleze bez uprav na baterii pokud je to stejné jako u DF03 ra, jelikož DF03ra mám a LRP baterie z toho odkazu taky (jsou dost dobré) tak se tam vlezly až když jsem s pomocí vibrační brusky zarovnal ty výstupky na obalu baterie a pro použití v DF03ra je nutné vybrousit v podvozku trošku horní část rámu aby se tam daly zasunovat konektory zhora ,když baterie se celkem nesmyslně vkládá zespod a i tak jde spodní kryt zavřít celkem těžko a je lehce vyboulen ale těsní a je to funkční, odjel jsem tak celou letošní sezónu Rally :-)
Spektrum DX2 po upravě na DX3,Spektrum DX3, 2 x XV01 rally
Rc Petan
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 28, 2012 11:24 am
Bydliště: Chudenice

Re: XV-01

Příspěvek od Rc Petan »

Ahoj, taky hodím pár slov do pranice o tomhle podvozku. Podvozek jsem si koupil z veliké zvědavosti, koupil jsem ale jen obyč verzi. Po otevření krabice jsem hned koukal na tvrdost plastů a jejich zpracování, vše vypadalo velmi krásně a pevnost byla taky parádní. Začal jsem tedy stavbu, vše bylo v pořádku až když jsem nasadil již zminované krytování pastorku a hlavního převodu, plast je dosti měkký a po našroubování je tam maličká netěsnost. Tohle platí i okrytování řemínku a horních krytek příjmače a reglu. Úpravy byly dosti malé, řídil jsem se podle přiloženého odkazu: http://www.rctech.net/forum/11002880-post1858.html, na přední nápravu jsem použil uni kardany co tady u nás klucí jezdí na TA 02, vše funguje parádně. Dále jsem použil svoje tlumiče CVA které jsem jezdil jak na XRay tak naposledy na TA 02, délka tlumičů jak v předu tak v zadu je 70mm. Po dokončení stavby celého modelu jsem osazené Xv vážil a váha byla skoro 1700g, ale bylo to za použití NIMH baterie, ted´jsem si nechal objednávat malé Lipo, takže se váha zmenší, potom doplním na jakou váhu jsem se dostal. Hotový a osazený model jsem tedy odvezl na kontrolu k Jardovi Strakovi, model se mu zamlouval a už jen chybělo ho zajet. Model dostal za uši minulou sobotu za dozoru pana Straky. Model se chová velice krásně a i za použítí origo rally blogů se model nádherně řídil, pohyby auta byly jak u opravdového speciálu WRC. Nyní jsem model celý rozebral a kontroloval zda je po testu vše v pořádku, model vydržel a je nyní připraven opět vyjet..
Další dotazy rád zodpovím...
Tamiya XV-01 Rally, Tamiya FF-03, Tamiya FF-01 Rally
Uživatelský avatar
mkymky
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 24, 2007 3:18 pm
Bydliště: Brno - Žebětín
Kontaktovat uživatele:

Re: XV-01

Příspěvek od mkymky »

Nevíte někdo, které konkrétní poloosy (HARD CVD) pasují na přední, případně zadní nápravu XV-01?

Co třeba tyhle z TL01? ...
http://www.ebay.com/itm/110568112645

Nebo TA01? ...
http://www.ebay.com/itm/380497173917

Nebo DF03RA? ...
http://www.ebay.com/itm/380463255846

Nebo TB02? ...
http://www.ebay.com/itm/380256064420
RC RALLY - rallybrno.cz - www.monkeyracing.cz
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: XV-01

Příspěvek od Honza D »

Dokonale by nesedly ani jedny, nejblíže předním mají asi ty z TB-02, které mají poloosu 42mm, jako originální XV... Ale XV-čko má asi o milimetr kratší osu kola (stejnou jako TRF416,417), takže by to mělo vůli. Zadní jsem neměl možnost vyzkoušet ale myslím že tam nesedne nic jinýho, než originální díl.
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Rc Petan
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 28, 2012 11:24 am
Bydliště: Chudenice

Re: XV-01

Příspěvek od Rc Petan »

Zadní poloosy mám ted´nasazené z TA-02, ale s origo nebyl nejmenší problém. Na přední nápravě mám použité uni kardany od Jardy Straky, který je jezdí ve svém Rally speciálu a nejen on. Fungují bez problému, nevim bohužel název ale Jarda je může objednat za 350kč pár, kdyby měl někdo zájem...
Tamiya XV-01 Rally, Tamiya FF-03, Tamiya FF-01 Rally
Uživatelský avatar
alonzo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 24, 2012 8:56 am
Bydliště: Smrčí

Re: XV-01

Příspěvek od alonzo »

na předek pasujou kardany z trf 417 44mm mam je tam , jezdim tam i s double kardanem ,
zadek jsem zatim neřešil , psí kosti tam zatim stačej
Tamiya XV-01 rs -Ford Fiesta WRC
Tamiya XV-01 WFD - VW Golf
Axial SCX 10 - Toyota
Xray T3 2012
Team Durango DETC410
Uživatelský avatar
pavelmidi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 06, 2012 12:11 pm

Re: XV-01

Příspěvek od pavelmidi »

super už se těším, čekám na naskladnění v jednom shopu (kolega tam má slevu :-) ) a doufám že to stihnu do začátku sezóny, jdu do verze PRO, zatím se ke mě dostávají jen pochvalné slova. A co rejd ? počítám že ho určitě budu muset zvětšovat, mám uložené anglicky psané stránky jak na to . Zatím jsem nenašel žádné videjko kde by jel trať typickou pro česká rally ( samá vracečka, ostré zatáčky atd) všude to jen nesmyslně prohánějí na rovných usecích nebo moc širokých tratí kde nejsou skoro žádné nerovnosti. Nechcete někdo natočit jak se chová v našich rally podmínkách ? teda mě hlavně zajímá to zatáčení, pomalý průjezd ostrých zatáček aby bylo vidět rejd. Díky.
Spektrum DX2 po upravě na DX3,Spektrum DX3, 2 x XV01 rally
Uživatelský avatar
pavelmidi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 06, 2012 12:11 pm

Re: XV-01

Příspěvek od pavelmidi »

podle fotek to vypadá slušně a to je před nebo po upravě rejdu ? dík za info
Spektrum DX2 po upravě na DX3,Spektrum DX3, 2 x XV01 rally
Rc Petan
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 28, 2012 11:24 am
Bydliště: Chudenice

Re: XV-01

Příspěvek od Rc Petan »

Fotky už jsou po úpravě řízení...
Tamiya XV-01 Rally, Tamiya FF-03, Tamiya FF-01 Rally
Uživatelský avatar
mkymky
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 24, 2007 3:18 pm
Bydliště: Brno - Žebětín
Kontaktovat uživatele:

Re: XV-01

Příspěvek od mkymky »

Tamiya připravila trochu originálního tuningu pro XV ...

http://tamiyablog.com/wp-content/upload ... 13-221.jpg


EDIT > pokud nejdou obrázky přímo, tady je celý článek http://tamiyablog.com/2013/01/tamiya-ne ... arenmesse/
RC RALLY - rallybrno.cz - www.monkeyracing.cz
Uživatelský avatar
martas skoda120S
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: úte úno 02, 2010 8:26 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: XV-01

Příspěvek od martas skoda120S »

Ahoj chci se zeptat ohledně elektroniky do tohohle podvozku, už se tu s tím trápím 3 večer. Dal jsem tam regulátor Speed Star 2 od 8závitů a motor 14x2, ale je to takové líné. Co používáte vy, nebo měníte i převod?

díky
CHASSIS: X-ray, TT-01 v plném tuningu, 2x TT-01 v rallye úpravě, TL-01 v tuningu, TM-03 atd...
KAROSERIE: Š 130RS, škoda 120LS, Š Octavia WRC,Škoda Felicia, Škoda Fabia WRC, Škoda Fabia S2000, Lada atd.
VYSÍLAĆ:
Spektrum DX3C a FS GT3B
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: XV-01

Příspěvek od tjjack »

Tak na 14z motor potřebuješ lehčí převod než je origo. Nevím kolik má origo, ale zkus mu ubrat na pastorku tak 3-4 zuby ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
martas skoda120S
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: úte úno 02, 2010 8:26 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: XV-01

Příspěvek od martas skoda120S »

OK díky za typ, zkusím objednat nový pastorek
CHASSIS: X-ray, TT-01 v plném tuningu, 2x TT-01 v rallye úpravě, TL-01 v tuningu, TM-03 atd...
KAROSERIE: Š 130RS, škoda 120LS, Š Octavia WRC,Škoda Felicia, Škoda Fabia WRC, Škoda Fabia S2000, Lada atd.
VYSÍLAĆ:
Spektrum DX3C a FS GT3B
radkocernohous
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 09, 2006 8:26 am
Bydliště: Otrokovice

Re: XV-01

Příspěvek od radkocernohous »

Taky jsou o tom uvažoval, včera jsem to viděl na závodech Cik-Cak ale:
1: při plném rejdu vypadávají přední poloosy (hezky to lupe), cvak vyskočí, cvak naskočí,
2: pro střídavý motor je nutné prodlužovat senzorový kabel (tak dlouhý se nevyrábí),
3: po několika závodech znatelné vůle,
4: za tu cenu raději nový Xray T3 2012 (za 7.200 Kč).
Radko Černohous
Tamiya TB-01
Odpovědět

Zpět na „RALLY“